Їздові породи собак
Загартування, надзвичайна активність, витривалість, однаково з феноменальною силою – всі дані якості поєднали в собі породи їздових собак.
У сучасних собаківників ці вихованці користуються великою популярністю, так як крім гарної ролі, мають дуже великим набором якостей.
Існує більше 20 порід їздових собак. Найбільш поширені будуть показані нижче.
трохи історії про їздових собак
Породи собак, що вважаються їздовими, мають досить суворим характером, що сформувався у відповідних умовах погоди. Витривалості таких песиків можна лише позаздрити.
Шерстний покрив у них щільний, з густим, але м’яким підшерстям, створеним для зігріву і захисту тварини від холодних вітрів і міцних морозів. Корпус їздових собак витягнутий, міцний, однак при цьому дуже легкий. Ці тварини мають довгі лапи, щоб легко долати глибокі засніжені замети.
До їздових порід відносяться породи, що застосовуються у вигляді тяглової сили. У нинішньому світі їздові породи собак застосовуються людьми там, де немає можливості застосовувати транспорт і машинні транспортування вантажу. Почався розвиток їздових порід в період активного підкорення просторів Південного і північного полюсів.
У питанні, чи етично кататися на собачих упряжках, думки розходяться. Дехто вважає, що застосувати собак в даній сфері – негуманно. Але ці собаки були виведені конкретно для фізичної праці. Без достатньої фіз. активності вихованець починає страждати і може навіть захворіти при відсутності можливості витратити накопичену енергію.
Породи їздових собак
Серед порід їздових псів, найпопулярнішими вважаються Аляскинський хаскі, Аляскинський маламут, ескімоська собака, чинук, Самоїдська і гренландська собака, а ще Сибірська Їздова собака.
Аляскинський хаскі
Аляскинські хаски є одними з дуже швидких і витривалих порід. У процесі селекції враховувалися здебільшого якості робочого характеру. Від сибірських, звичайних для нас, хаскі, ці тварини відрізняються значними розмірами і власним характером. Вважаються метисами, хоча оформилася порода без втручання професійних брідерів за дуже довго. Аляскинський хаскі цінуватися за невибагливість і сильну витривалість.
Алякинский маламут
Також ставитися до стародавніх порід, історія появи яких йде глибоко в століття. Передбачається, що Аляскинський маламут застосовувався першими колоністами Аляски – ескімосами племені Маляміут, не тільки для пересування, але і для охорони житла. Дорослий пес важить від 32 до 43 кілограмів, а висота в холці у дорослого аляскинського маламута – близько 64 см.ці тварини мають своєрідне забарвлення, що нагадує Вовчий. Шерсть хутрова і двошарова. Аляскинський маламут володіє завидними якостями-фізичною міццю, норовливістю і чудовим нюхом. Ці собаки сильно люблять рити і копати, тому завівши таку тварину у власному будинку, не варто дивуватися, що земля буде перекопана і Перерита.
Канадський ескімоський собака
Ще один представник їздових тварин, що нагадує вовка по окрасу. Досить тривалий період канадська ескімоська собак живе поруч з людиною, але не звертаючи уваги на це, до сих пір не навчилася повністю довіряти йому. Для домашнього утримання ця порода не один з кращих варіантів. При цьому канадська ескімоська лайка багато разів рятувала людину, що потрапила в біду. Як і сибірський хаскі, канадська ескімоська лайка не гавкає, а тільки протяжно виє, як вовк. Характер у них строгий, такий же як зовнішній вигляд. Собаки цієї породи мають вольовими рисами і завидною завзятістю. У плані перевезення вантажів, ескімоська лайка перевернула власних одноплемінників.
Не звертаючи уваги на природну дикуватість, ескімоська лайка легко піддається навчанню, слухається господаря, якого приймає за ватажка. Очікувати, що ця собака буде показувати власну лояльність і любов до господаря – не варто. Важлива функція таких собак, що сформувалася протягом багатьох десятиліть-допомога людині, але виключно без зайвої сентиментальності.
Необхідно відзначити, що в нинішньому світі, коли канадську ескімоську лайку почали заводити в будинках з декоративною метою, тварини отримали схильність до великої кількості хвороб. Це пов’язують з відсутністю достатньої фізнагрузкі.
Чинук
Порода їздових собак, яка була виведена кінологом з США ще на початку 20 століття. Винятковість цієї породи-швидкість і швидкість пересування. Прекрасно справляються з власним завданням транспортування вантажів на значні відстані собаки при низькій температурі. Собаки породи чинук, відрізняються великим рівнем інтелекту, великим ступенем навченості і відданості. Ці собаки виводилися для роботи в упряжці, тому мають неконфліктним характером. Чинук прекрасно уживається з іншими тваринами в будинку, не тільки з власними родичами.
Сучасне призначення цієї породи собак-розважальна сфера катання на собачих упряжках. Чинукі постійно застосовуються для буксирування лижників. Високий інтелект цієї породи застосовується професіоналами для проведення пошуково-рятувальних робіт на Крайній Півночі.
Гренландська собака
Порода їздових собак, яка зустрічається досить нечасто – гренландська. Для туриста, що освоює Південний полюс — Амундсена, гренландська собака стала прекрасним помічником. Незвичайний характер таких собак заслуговує спеціальної уваги. Гренландська Їздова собака буде робити команди виключно власного власника і лише за умови, що це не йде в розріз з її своїми бажаннями.
Майже не приручаються представники цієї породи, незалежні і досить самостійні, тому часто тікають від власника. Для утримання в квартирних умовах, у вольєрі або ж на ланцюгу ці собаки не підійдуть. Їх головна мета-буксирування лижників і велосипедистів, а ще доставка важких вантажів.
За власними зовнішніми даними, гренландська собака нагадує Північного вовка. Представники цієї досить рідкісної породи володіють сильними лапами, швидкістю бігу, витривалістю і фізичною силою. Виховуючи таку собаку необхідно регулярно підтверджувати, хто головний в будинку, так як вони не готові просто так коритися людині.
Нагорода терплячому господареві гренландської їздової собаки-прекрасне здоров’я і невибагливість в утриманні. Ці тварини відмінно себе відчувають при низькій температурі. Але під час температурного підвищення навколишнього середовища більше 15 градусів, тварина починає відчувати дискомфорт. Цим собакам, як до речі і більшості інших представників їздових порід, потрібні часті фізнагрузкі. При відсутності таких, відбувається не тільки атрофія м’язів. Тварини в буквальному сенсі починають хворіти. Може похитнутися і їх психічний стан.
Самоїд
Одна з найпривабливіших за своїм виглядом їздових порід собак – самоїд або Самоїдська лайка. Вважається, що першими заводчиками цієї породи є Самодійці. Ці собаки володіють характерною рисою-посмішкою ескімоса і доброзичливим характером. Порода вважається давньою. Перші згадки про неї зустрічаються більше 3 тисяч років тому. Основним призначенням самоїдів було не перетягування вантажів, хоча вони можуть тягнути за собою вантаж перевищує їх власну вагу вдвічі, а охорона і полювання.
За розмірами Самоїдська лайка вважається середньою собакою. Висота в холці нечасто перевищує 60 см.При цьому самоїди відрізняються рясною і щільною шерстю зі специфічним блиском і нестандартним сріблястим відтінком волосків на кінцях шубки.
Віддані і розумні собаки прекрасно піддаються дресируванню і навчанню. Здоров’я таких представників їздових собак прекрасне. Самоїди вважаються трудоголіками, починають погано себе почувати без навантажень фізичного плану.
Самоїдська лайка добре піддається дресируванню. Господареві необхідно потерпіти і тільки не висловлювати фізичну силу під час навчання. Доброзичливі і невимогливі самоїдські лайки пристосовуються до будь-яких умов утримання, але переносять погано самотність.
Сибірська Їздова собака
Сеппальська Їздова або Сибірська собака є однією з найрідкісніших у власному вигляді. Перших цуценят сеппальського їздового собаки отримали заводчики на території Канади, де досі відбувається розведення цієї породи. Тварина цієї породи володіє феноменальною силою і витривалістю. Активна і енергійна собака, володіє також високим інтелектом і добре навчається. Без роботи Сибірська Їздова собака починає чахнути, частіше хворіє і втрачає всю власну міць.
Сеппала були виведені тільки для робітничих спеціальностей. Шоу-ліній, приготованих для показів і виставок, немає. За однією з версій порода собак – Сибірський хаскі і є шоу-лінія сибірської їздової собаки.
Порода відома давно, але на превеликий жаль, кінологічної Всесвітньою організацією сеппальська порода не визнана.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.