11 ідей планування спальні, які допоможуть максимально ефективно використати ваш простір

Сара Лайон — письменниця-фрілансер та ентузіастка домашнього декору, яка любить ділитися вдалими знахідками про предмети для дому. З 2018 року вона дописує до різноманітних видань про стиль життя, включаючи Apartment Therapy та Architectural Digest.

Опубліковано 19.11.21

Думаєте, що є лише один спосіб правильно розставити меблі в спальні? Що ж, подумайте ще раз. Існує кілька варіантів, з яких ви можете вибрати, оформлюючи простір для сну — найкращий для вас варіант залежить від площі вашої кімнати, ваших щоденних звичок і, так, від того, скільки у вас є речей. Нижче ми зібрали 11 ідей щодо планування, які ви точно захочете взяти до уваги, незалежно від того, чи робите ви ремонт у своєму помешканні, чи переїжджаєте до нової оселі.

Зустрітися з експертом

  • Майкл Кокс — директор компанії foley&cox.
  • Адам Мешберг — засновник і генеральний директор Meshberg Group.
  • Лорен Піссіоне — креативний директор і директор LP Creative.

Спальня + куточок для читання

Багато книжкових хробаків хочуть усамітнитися у своїй спальні, щоб провести час за якісним читанням. «Якщо розмір кімнати дозволяє, чудово додати зону відпочинку зі стільцем, пуфом та/або приставним столиком, — каже архітектор, дизайнер і розробник Адам Мешберг (Adam Meshberg). «Поставте зручне крісло і приставний столик під вікном або ближче до нього, щоб насолоджуватися природним світлом і краєвидами, якщо такі є».

.

Спальня + домашній офіс

Деякі планування спалень природно підходять для облаштування робочого місця. «Письмовий стіл, захований у еркері, створює робочу зону і притягує природне світло, що підвищує продуктивність», — зазначає дизайнер Майкл Кокс. Втім, невеликий офісний простір можна створити і в спальнях з меншою площею. Розміщення письмового столу поруч з ліжком і можливість використовувати його в якості тумбочки — досить поширене явище в невеликих спальнях.

.

Спальня + гардеробна

У багатьох спальнях є туалетний столик, який позбавляє від необхідності ходити туди-сюди до ванної кімнати, щоб укласти волосся або нанести макіяж. Трюмо можна розмістити в порожньому, освітленому кутку, але так само, як і у випадку з письмовим столом, трюмо може слугувати тумбочкою, якщо це необхідно.

.

Спальня + місце для перегляду телевізора

Ті, хто любить дивитися телевізор у спальні, захочуть облаштувати свій простір так, щоб отримати максимальне задоволення від перегляду, а ті, хто бажає не лежати в ліжку на ніч, захочуть мати альтернативне місце для сидіння. Як стверджує Кокс, «наявність пари стільців або дивана в ногах ліжка створює затишну обстановку для телевізійних розваг».

.

Спальня + зберігання одягу

Не всі шафи в спальні достатньо великі, щоб вмістити весь гардероб мешканця, особливо якщо в кімнаті живуть двоє людей. «Як правило, у невеликих кімнатах шафи також мають тенденцію бути меншими, тому мешканці можуть додати до меблів у спальні шафи, щоб заповнити цей необхідний простір для зберігання», — зазначає Мешберг. «Ставте шафу біля глухої стіни, яка знаходиться збоку від ліжка, а не перед ним».

.

Мінімалізм тумбочки

Ліжко з двома тумбочками — надзвичайно поширений варіант, якщо дозволяє простір, адже спальня слугує цінним місцем для зберігання речей повсякденного вжитку. «Наявність приліжкових тумбочок зі сховищем має першорядне значення, — зазначає дизайнерка Лорен Пісьйоне (Lauren Piscione). «Мені потрібне місце для книг, блокнота і всього необхідного для повноцінного нічного відпочинку». Складіть одяг у шафу, а решту простору залиште вільною для мінімалістичного оазису.

.

Камін у спальні

Коли в спальні є камін — або навіть непрацюючий камін — вам захочеться розташувати ліжко так, щоб воно стояло обличчям до цієї зони. Камін — чудове місце, над яким можна встановити телевізор або притулити дзеркало чи велику картину. Поставте поруч з каміном зручне крісло, щоб створити затишне місце для відпочинку.

.

Спальня з двома ліжками

Якщо спальня має два ліжка, але знаходиться на меншій стороні, найкраще розмістити тумбочку між двома ліжками. У просторіших кімнатах тумбочку можна розмістити ліворуч від лівого ліжка і праворуч від правого. Середній простір між двома ліжками можна залишити порожнім, або поставити між ними щось менше, наприклад, кошик або рослину.

.

Ліжко перед вікнами

Іноді єдине місце, в якому може поміститися ліжко, знаходиться безпосередньо перед вікнами. Тоді штори стають ключовим компонентом дизайну — вони повинні бути добре пошиті, щоб блокувати світло, яке потрапляє прямо в кімнату, а також доповнювати естетику кімнати.

.

Спальня в квартирі-студії

У квартирі-студії спальня може складатися лише з ліжка і, можливо, однієї тумбочки. Шикарна перегородка може слугувати засобом відокремлення місця для сну від решти приміщення і не дасть гостям зазирнути в це священне місце.

Продовжуйте до 11 з 11 нижче.

Спальня + соціальний простір

Якщо ви хочете, щоб спальня слугувала зоною, вільною від дітей, де ви з дружиною могли б спілкуватися, вам знадобиться достатньо місця для сидіння. Розташувавши акцентні крісла так, щоб вони стояли обличчям до ліжка, а не від нього, ви зробите кімнату, призначену для розмов (а не для перегляду телевізора), більш відкритою.

Позначки:, , , , , , , , , ,
close