11 найкрасивіших квітів, які цвітуть у травні

Марі Яннотті — садівниця, яка займається садівництвом все життя, і ветеран садівництва з майже тридцятирічним стажем. Вона також є автором трьох книг про садівництво, фотографом рослин, оратором і колишнім викладачем садівництва Корнельського кооперативу. Статті Марі про садівництво публікуються в газетах і журналах по всій країні, вона давала інтерв’ю для Радіо Марти Стюарт, Національного громадського радіо та численних статей.

Дебра ЛаГаттута — майстер-садівник з більш ніж 30-річним досвідом вирощування багаторічних і квітучих рослин, контейнерного садівництва та овочівництва на грядках. Вона є провідним садівником у програмі Plant-A-Row, яка пропонує тисячі фунтів органічно вирощених овочів місцевим продовольчим банкам. Дебра є членом наглядової ради Spruce Garden Review Board.

Трендові відео

Весняні цибулини — приємне видовище, особливо після, здавалося б, нескінченної зими. Разом з потеплінням вони сигналізують про те, що нарешті настав час прибирати і садити наші сади. Однак, насолодившись раннім цвітінням, ви можете виявити, що наприкінці весни у вашому саду настає затишшя.

Щоб запобігти цьому, обов’язково посадіть кілька пізніх весняних квітів, які допоможуть вашому саду перейти до літнього сезону. Ось 11 найкращих квітів, які цвітуть у травні та пізніше.

Алліум (види та гібриди алліуму)

Великоквіткові алліуми зазвичай цвітуть з травня по червень. Ці декоративні представники сімейства цибулевих вирощують заради їхньої краси, а не аромату. У холодному кліматі цибулини висаджують восени, а в більш теплих зонах — навесні. Єдиний їхній недолік — листя іноді може почати жовтіти ще до того, як квіти закінчать розпускатися, тому обов’язково пересаджуйте цибулини з рослинами, які замаскують їхнє жовтіюче листя. В іншому, стійкі до оленячого осипу аліуми досить невибагливі в догляді, хоча і потребують регулярного поливу під час цвітіння.

 • Зони вирощування USDA: Від 4 до 11 (залежить від сорту)
 • Кольорові сорти: Зазвичай відтінки фіолетового, рожевого або білого
 • Освітленість: Від повного сонця до півтіні
 • Потреби в ґрунті: Середні, сухі та середньої вологості, добре дреновані

Кровоточиве серце (види та гібриди дицентри)

Деякі квіти то входять, то виходять з моди, але кровоточиве серце витримало випробування часом. Серце, що кровоточить — досить солідна рослина, що виростає приблизно до двох-трьох футів заввишки з подібним розкидистим стеблом. Його пишні квіти у формі серця з’являються у квітні-травні, звисаючи з вигнутих стебел. Після цвітіння діцентра звичайна (Dicentra spectabilis) зазвичай впадає в стан спокою, і її листя зникає. Це нормальна поведінка, тому не думайте, що ви вбили рослину. Дицентра бахромчаста (Dicentra eximia) — вічнозелена, вона може повторювати цвітіння протягом літа і поступово самозапилюватися. Тримайте ці рослини добре политими протягом усього літа, але переконайтеся, що вони не сидять у вологому ґрунті. Обрізка та видалення пагонів не потрібні.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 9
 • Кольорові сорти: Рожевий, червоний, білий
 • Місцезнаходження: півтінь: Від півтіні до повної тіні
 • Потреби в ґрунті: Середні, середньої вологості, добре дреновані

Бруннера (Brunnera Macrophylla)

Деякі садівники скаржаться, що в їхніх садах недостатньо сонця для квітника. Але робота в затіненому саду має свої переваги, зокрема відпочинок від спекотного сонця і ніжні на вигляд рослини, які там ростуть. Однією з найкрасивіших є бруннера макрофіла (Brunnera macrophylla), також відома як бруннера сибірська, бруннера серцелиста або несправжня незабудка. В середині або наприкінці весни ці рослини випускають вгору бризки блискучих блакитних квітів, які нагадують незабудки, хоча й мають трохи яскравіше забарвлення. Слідкуйте за тим, щоб ґрунт був вологим, особливо для нових рослин. Рослини бруннера зазвичай не потребують добрив, якщо тільки ґрунт не є бідним і неродючим.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 8
 • Кольорові сорти: Блакитний
 • Освітленість: сонце: Часткова тінь
 • Потреби в ґрунті: Багатий, середньої вологості, добре дренований

Коломбіна (Аквілегія х Гібрида)

Канадський колумбій (Aquilegia canadensis) з його багатими на нектар квітами, схоже, зникає з садів. Шкода, адже це красива рослина, яка приваблює багатьох запилювачів, в тому числі колібрі. На її місце прийшла серія гібридів, кожен з яких має більш інтригуюче забарвлення, ніж попередній. Це оманливо ніжні на вигляд рослини. Вони можуть впоратися з будь-якою погодою і з радістю розсіються по всьому саду. Їх квіти, як правило, цвітуть з квітня по травень. Підтримуйте нові рослини у постійно вологому стані, але потім ви можете скоротити полив лише під час посушливих періодів. Вносьте добрива щомісяця, щоб заохотити яскраве листя і квіти.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 9
 • Кольорові сорти: Рожевий, жовтий, кремовий, лавандовий, червоний, фіолетовий, білий
 • Освітленість: Від повного сонця до півтіні
 • Потреби в ґрунті: Багатий, вологий, добре дренований

.

Герань (види та гібриди герані)

Багато хто з нас чує слово «герань» і думає про вільно квітучі червоні рослини, які часто прикрашають віконні ящики. Хоча це чудові рослини, це не герань, а представники роду Пеларгонія. Герань, про яку тут йдеться, належить до роду справжніх витривалих гераней. Вони починають цвісти наприкінці весни, а багато нових сортів, таких як гібрид «Розанна», цвістимуть до перших заморозків. Це низькорослі, купчасті рослини, які люблять розростатися і змішуватися з листям сусідніх рослин, надаючи саду відчуття зрілості. Це невибаглива в догляді рослина, яку зазвичай потрібно поливати лише в посушливий період. Багаторічна герань може отримати користь від добрива з повільним вивільненням.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 8
 • Кольорові різновиди: Рожевий, фіолетовий, лавандовий, червоний, білий
 • Освітленість: Від повного сонця до півтіні
 • Потреби в ґрунті: Середні, середньої вологості, добре дреновані

Морозники (Види та гібриди морозника)

Морозники можуть бути дещо дорогими, але їхнє вічнозелене листя та раннє джерело пилку для бджіл робить їх гарною інвестицією. Якщо ви придбаєте три-п’ять невеликих рослин, вони досить швидко створять більші колонії шляхом самосіву. Варто зачекати на це прекрасне цвітіння. Зазвичай цвітіння відбувається у квітні або раніше, і квіти починають розпускатися до землі. Це робить їх «рослинами-пузатиками», тому що вам доведеться нахилитися, щоб побачити їх. Але збережіть свої коліна і запасіться терпінням. Коли рослина виросте до 12-18 дюймів у висоту, ви зможете насолоджуватися цвітінням стоячи. Ці рослини люблять вологу, але не дозволяйте їм сидіти у воді. Вносьте добрива при посадці, а також навесні та на початку осені для рослин, що вже прижилися.

 • Зони вирощування USDA: від 4 до 9
 • Кольорові сорти: Рожевий, фіолетовий, білий, кремовий, жовтий, бордовий
 • Місцезнаходження: півтінь: Від півтіні до повної тіні
 • Потреби в ґрунті: Багата, гумусна, добре дренована

Драбина Якова (Polemonium Caeruleum та культурні сорти)

Важко не оцінити цвітіння драбини Якова та її схоже на папороть перисте листя. Цвіте у квітні-травні, квітконоси високо підносяться над схожим на драбину листям. Найпоширеніші сорти цвітуть у відтінках фіолетового або пурпурно-блакитного, але деякі сорти бувають білими, рожевими та жовтими. Ці альтернативні кольори часто важко знайти, і рослини можуть бути не такими витривалими. Якщо обрізати рослину після цвітіння, можна стимулювати повторне цвітіння наприкінці літа. Підтримуйте середній рівень вологості за допомогою регулярного поливу, щоб продовжити цвітіння. Додавайте збалансовані добрива ранньою весною і коли квіти відцвітуть.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 8
 • Кольорові сорти: Зазвичай відтінки синього, фіолетового
 • Місцезнаходження: півтінь: Від півтіні до повної тіні
 • Потреби в ґрунті: Середні, середньої вологості, добре дреновані

Бузок (вид Syringa)

Якщо ви перебуваєте поблизу бузку, ви впізнаєте його за чудовим ароматом. Бузок — довгоживучий чагарник, який не потребує особливого догляду в саду. Зазвичай вони цвітуть протягом декількох тижнів у квітні-травні. Видалення квітів незабаром після того, як вони відцвітуть, дозволить рослині спрямувати свою енергію на розвиток міцного коріння та здорової верхівки. Це також дозволить рослині закласти ще більше квіток на наступний рік. Підтримуйте бузок у помірно вологому стані, але не перезволожуйте його, оскільки це може призвести до поганого цвітіння. Кущі бузку можуть отримати користь від внесення добрив навесні, якщо в ґрунті не надто багато азоту.

 • Зони вирощування USDA: Від 3 до 7
 • Кольорові сорти: Фіолетовий, рожевий, білий, жовтий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середні, середньої вологості, добре дреновані
Позначки:, , , , ,
close