Найбільша тварина у світі: топ-10

Які тварини найбільші у світі? Синій кит, кашалот, китова акула, косатка, африканський слон, гребнистий крокодил, південний морський слон, білий носоріг, бегемот і жираф.

Синій кит

Яка тварина найбільша у світі? Найбільша з нині живих тварин — синій кит. Цей морський ссавець належить до сімейства смугастих із китоподібних, за що отримав другу назву — синій смугастик. Довжина синього кита сягає 33 м, а маса — 150 тонн і вище. Така величезна вага роблять синього кита претендентом на звання найважчої тварини серед тих, що коли-небудь існували.

Де мешкає найбільша тварина у світі? Синій кит належить до тварин-космополітів. Ареал його проживання охоплює майже весь Світовий океан. Різні підвиди китів тяжіють до тих чи інших регіонів. Північний і південний підвиди віддають перевагу більш холодним течіям і субарктичним водам, карликовий підвид охочіше мешкає в теплих водах.

Під час годівлі кити здатні занурюватися на глибину до 200 м, а в разі небезпеки — до 500 м. Тварина має потужність у 500 кінських сил і розвиває швидкість до 30-40 км/год. Гіганту необхідно спливати для дихання на поверхню.

Сині кити харчуються планктоном. На день дорослій тварині необхідно з’їдати до 6-8 тонн дрібних ракоподібних, яких вона проціджує через китовий вус. Через те, що синій кит був цінним об’єктом китобійного промислу, його популяція різко зменшилася. Незважаючи на міжнародну заборону на вилов, тварина все ще перебуває на межі вимирання.

Кашалот

Кашалот — морський ссавець із сімейства китоподібних інфразагону китоподібних. Найбільший із зубатих китів. Самці кашалотів досягають 20 м і важать близько 50 тонн. Кашалота можна впізнати за характерною прямокутною формою голови.

Ареал зубатого гіганта охоплює майже весь Світовий океан, окрім полярних областей і невеликих регіонів біля берегів Америки та Австралії. Ці ссавці — стадні тварини, живуть разом по кілька сотень, а то й тисяч особин. Основу раціону кита складають різні молюски та кальмари, риба.

Кашалот — рекордсмен серед ссавців за глибиною занурення. Тварина здатна опуститися на глибину до 2 км і залишатися під водою до півтори години.

У дорослого суворого й агресивного самця немає природних ворогів у природі, але велика зграя косаток становить загрозу молодняку. Китобійний промисел заради амбри і жиру істотно знизив популяцію тварин, чисельність якої почала стабілізуватися після того, як низка країн відмовилися від їхнього забою.

Китова акула

Китова акула — найбільша серед акул, що існують сьогодні у світі. Її середній розмір становить 13 м, але є повідомлення про особин до 25 метрів завдовжки. Вага китової акули може перевищувати 20 тонн.

Акула велетенських розмірів відрізняється спокійною вдачею і не становить для людини загрози. Аквалангісти навіть катаються на цих величезних тваринах, користуючись їхньою миролюбністю.

Гіганти мешкають у водах Світового океану між 30° і 35° південної широти. Хоча вони озброєні майже 15 тис. зубами, харчуються лише планктоном. Через те, що ця тварина цінується в рибному промислі, світова популяція китових акул щорічно скорочується на 6%.

Косатка

Серед найнебезпечніших хижаків світу — косатка. Це ссавець із сімейства дельфінових, єдиний вид роду косаток. Їхня довжина сягає 10 м, а маса дорослого самця перевищує 8 тонн.

Ареал поширення цих морських тварин досить широкий. Вони трапляються на території практично всього Світового океану, крім Чорного, Азовського, Східно-Сибірського морів і моря Лаптєвих. Міграції окремих популяцій косаток залежать від кормової бази. Кожна з них має вузьку харчову нішу, яка складається з конкретного виду риб або ластоногих.

Косатки перебувають на вершині харчового ланцюга в місцях свого проживання і не мають природних ворогів. Вони використовують витончені тактичні методи полювання. Ці розумні тварини користуються «повітряною розвідкою» альбатросів, які підказують своєю поведінкою місця з великою кількістю риби.

Африканський слон

Це сухопутний гігант сімейства слонових. За сучасною класифікацією вид включає саванного та лісового слона. Африканський саванний слон — найбільша наземна тварина з тих, що живуть нині. Він має масивне тіло, велику голову і важкі бивні.

Ссавець мешкає у Східній і Західній Африці. Найважчим зареєстрованим слоном був представник з Анголи вагою в 12,2 тонни (середня вага 6-10 тонн). У висоту тварина виростає до 3-3,8 м.

Бивень африканського слона досягає 2,5 м завдовжки і може важити від 60 до 150-200 кг. Серед слонів виділяють правшів або лівшів, залежно від того, яким бивнем воліє користуватися особина. Кожен слон має лише 4-6 корінних зубів, які оновлюються протягом життя.

Унікальні хобот і вуха слонів. Хобот досягає в довжину в середньому 1,5 м і важить 135 кг. За допомогою хобота слон здатний піднімати дуже маленькі предмети і вантажі вагою до 300 кг. Тварина не п’є воду через хобот, а тільки набирає в нього до 7 літрів за раз і відправляє в рот.

Гребнистий крокодил

Гребнистий крокодил — велика вторинно водна тварина класу плазунів загону крокодилів роду справжніх крокодилів. Може виростати до 5,2 м завдовжки і досягати ваги 2 тонн. Мешкає монстр у Південно-Східній Азії.

Гребнистий крокодил перебуває на вершині харчового ланцюжка і може полювати навіть на великих котячих або акул. Надає перевагу мангровим болотам і нижнім течіям річок, хоча може жити і в солоній воді.

Південний морський слон

Південний морський слон — антарктичний і субантарктичний мешканець, тюлень із роду морських слонів парворяду ластоногих. Це найбільший їхній представник у світі. Дорослий самець морського слона може досягати в довжину 5,8 м і важити майже 4 тонни.

Морський слон отримав назву через схожий на хобот мішок на морді, який є тільки у самців. Він значно збільшується і стає сильно помітним у особин старше 3 років.

Завдяки своєчасній забороні на забій південного морського слона, його чисельність досягає 750-800 тис. особин. На сьогоднішній день нічого не становить загрози для життя виду. Кількість популяції контролюють природні вороги — косатки та морські леопарди.

Білий носоріг

Білий носоріг — найбільший представник сімейства носорогових. У нього практично чорне природне забарвлення. Як наземна тварина, він за розмірами поступається тільки слонам. Довжина тіла самця сягає 4,2 м, висота — 2 м. Доросла особина часто важить 4-5 тонн. Білий носоріг озброєний двома рогами, передній може вирости в довжину до 1,5 м.

Нині білі носороги перебувають на межі вимирання. Загальна кількість особин південного підвиду оцінюється в 10 тис. Північний його підвид уже не здатний до розмноження: у 2018 році помер останній самець північного білого носорога. Сьогодні активно розвивається програма з відродження підвиду за допомогою решти двох самок і генетичного матеріалу південного підвиду.

Бегемот

Звичайний бегемот, або гіпопотам, — парнокопитний ссавець родини бегемотових. Належить до тварин із напівводним способом життя. Ареал проживання — Африка на південь від Сахари. Бегемоти селяться тільки поблизу великих прісних водойм, у яких проводять більшу частину свого життя.

На сушу для годівлі тварина вибирається виключно вночі. Бегемоти відрізняються агресивним характером. Вони не терплять присутності на своїй території ні інших бегемотів, ні взагалі будь-яких великих тварин, людей. Відомі запеклі битви бегемотів з носорогами або слонами. А за кількістю людських смертей бегемот — один із лідерів дикої Африки.

Жираф

Жираф — парнокопитний ссавець родини жирафових. Це найвища наземна тварина. Зріст жирафа сягає 5,5-6 м, де приблизно третина всього тіла припадає на його шию. Дорослий самець може важити в середньому 1,2 тонни. Мешкає у Східній Африці.

Величезна шия, як і в інших ссавців, складається з семи шийних хребців. Через великий зріст у жирафа дуже сильне серце, яке перекачує до 60 літрів крові за хвилину.

Найбільші тварини вражають своїми розмірами, зубами, іклами та бивнями. Проте всі вони залишаються вразливими перед руйнівною діяльністю людини і потребують захисту.

Позначки:, , , ,
close