Перевага товарної біржі

Американські інвестори торгують на товарних біржах більше 150 років, і це не межа.

Якщо поштова історичний зріз, можна поставити, що перші прототипи товарних бірж існували вже 1000 років тому, в Японії. Так що говорити про Японію — з глибокої давнини країни торгівлі шовком, спеціями, бавовною, харчовим сировиною.

Втім Офіційні товарні біржі з’явилися набагато пізніше, але раніше фондових. Так, першу товарну біржу створили в Брюгге в кінці першого десятиліття 15 століття, а перша організована товарна біржа відкрилася в Антверпені на початку 60-х 15 століття. Це не було визначене будівлю, все торги проводилися на площі. Будівля виникло виключно в 1531 році.

У нашій країні перша біржа з’явилася в 1703 році за голландським зразком. Потім в радянський період бірж на території СРСР не було, і лише на початку 90-х з поверненням ринкової економіки з’явилися і біржі, детальнiше на https://polonex.com.ua/

Для обивателя, не пов’язаного з фінансової середовищем, сенс біржових товарів не особливо зрозумілий: одна справа дорогоцінні метали або алмази, але для чого виконувати угоди з тим, що по суті є частиною життя кожного з нас. Для чого вести торгівлю на біржі кави, льоном, какао-бобами, пшеницею, кукурудзою, соєю та рисом?

Втім товарна біржа — найважливіший елемент ринкової економіки, це майданчик оптової торгівлі з чистою конкуренцією, де країни, корпорації та інвестори укладають спекулятивні угоди й обмінюються цінними біржовими товарами.

Необхідно розглянути детальніше товарні біржі і ринки, щоб зрозуміти, наскільки це цінний і цікавий інструмент для досвідченого інвестора і для будь-якого приватного інвестора, який хоче правильно диверсифікувати власний інвестиційний портфель.

Товарний ринок

Звернемося до економічної теорії і згадаємо визначення товару. Товар — це результат праці (не має значення — для створення, або обробленню, або видобутку). Товар володіє основними характеристиками: він може задовольняти потреби споживачів і здатний обмінюватися на інші товари. Подібним чином, він має споживчу і мінову вартість.

Товарний ринок — це складна система товарного обміну і супутніх йому господарських відносин. Ринок відрізняється декількома параметрами: попитом і пропозицією, політикою цін. Товарна біржа — як раз невід’ємна частина екосистеми товарного ринку, за допомогою якої відбувається купівля-продаж і перерозподіл благ між конкретними компаніями і цілими країнами.

Функціонування товарного ринку відрізняється рядом показників.

Ємність ринку — максимальний обсяг товару, який можна здійснити в умовах готівкового платоспроможного попиту, ціни реалізації та існуючого пропозиції і пропозиції.Потенціал розвитку товарних ринків по галузях, що становлять масовий товарний ринок країни.Диверсифікація товарного ринку — охоплення певним товаром всіх потреб (в тому числі пов’язаних з географічними та іншими факторами).Якість реалізованого товару — набір параметрів, які покривають досить великі вимоги споживачів до дотримання норм, правил і т.д.Конкурентоспроможність товару на ринку — здатність товару підходити всім пропонованим вимогам ринку.Якщо перенести дані показники на товарну біржу, то частина з них видозмінюється або втрачає собтвенно актуальність, оскільки товарна біржа — оптовий ринок з чистою конкуренцією.

Позначки:, , , ,
close