Чи можна заразитися глистами від собаки

Багато господарів собак не проводить обробку власних вихованців від глистів, вважаючи, що тварини які живуть вдома не можуть стати джерелом поширення паразитичних черв’яків. На превеликий жаль, кожна собака в більшій або в малому ступені схильна зараження гельмінтами.

Абсолютно не має великого значення, відвідує чи вихованець вулицю чи ні, стикається чи з власними родичами. Фактично всі чотирилапі улюбленці мають у власному організмі паразитів.

Деякі черв’яки передаються від тварини людині, інші ніколи не будуть паразитувати в організмі людей. Чи можна інфікуватися глистами від собаки-питання, яке турбує кожного власника домашньої тварини.

Гельмінти, що передаються людині

Є думка, що глисти, що мешкають в тілі собаки, не можуть передатися людині. Це переконання в корені неправильне, не всі гельмінти, що заражають собак, здатні жити і в людському організмі, але певні види черв’яків підлаштувалися до життя в тілі людей.

Науці відомо більше 400 видів самих різних гельмінтів, що живуть в органах собаки. Основна частина паразитів не проживе в людському організмі з однієї причини: температура тіла у тварин значно вище ніж у людей. Для цього циклу розвитку глистам потрібні прекрасні умови, тому людський організм їм не підійде.

Потрапили в людське тіло собачі паразити прагнуть швидше покинути негативне середовище проживання, в основному, через випорожнення. Але не звертаючи уваги на те що глисти виведуться з організму, вони все одно погано відображаються на роботі всіх органів людей.

Передаються глисти від собаки до людини не завжди, але гельмінти, які здатні прижитися в організмі людей, досить небезпечні, адже глистова інвазія завдає невиправної шкоди здоров’ю, а в більшості випадків здатна привести до смерті. Найпопулярніші гельмінти, що передаються від собаки людині такі:

 • Ценуроз-хвороба, що викликається стрічковим глистом. Інфікування людини даним захворюванням призводить до ураження спинного і головного мозку. Придбати паразита людина може при вживанні води або їжі, що містить фекалії хворої собаки. Поразка спинного мозку викликає параліч нижніх кінцівок, головного-блювоту, часту і сильний головний біль, втрату свідомості, судоми.
 • Дипилидиоз – захворювання, що викликається стрічковим паразитом, який отримав назву-огірковий ціп’як. Глист росте і розвивається в тонкому відділі кишечника людини, провокуючи при цьому шлункових болів , постійну нудоту, дуже високе слиновиділення, свербіж в анальному отворі. Інфікування ціп’яком може бути тільки при ковтанні хворий дипилидиозом блохи, яка вважається проміжним господарем гельмінта. Якщо собака не оброблена від ектопаразитів, у її господаря збільшується ризик придбання хвороби.
 • Токсокароз-вважається небезпечним захворюванням, що вражає фактично будь-який орган тіла людини. З потоком крові личинки круглих глистів розносяться по всьому організму, потрапляючи в печінку, кишечник, легені, нирки. Глистами можна інфікуватися від собаки через контакт з твариною, а ще при недотриманні правил особистої гігієни, після спілкування з вихованцем. Ознаки токсокароза різні і залежать від того, в якому органі локалізувалися гельмінти. У багатьох випадках глистової інвазією піддаються зараженню маленькі дітки, тісно спілкуються з чотириногими вихованцями. Для здоров’я дитини токсокароз дуже небезпечний, так як може привести дитину до часткової або повної втрати зору.
 • Теніоз-хвороба, що викликається свинячим ціп’яком. Глистова інвазія передається через вживання м’яса свиней, що пройшов малу термообробку. Теніозу схильне більшість теплокровних тварин, а ще людина. Передача захворювання від собаки до людини відбувається при тісному контакті з чотириногим другом (застосування одного посуду для прийому їжі, поцілунки). В організмі людини ціп’як любить жити в тонкому кишечнику, викликаючи розлади травлення, алергії, анемію, блювоту, болі в області очеревини, сильну втрату ваги.
 • Анкілостомоз-глистяні інвазії, основою якої є нематоди (круглі черв’яки). Захворюванню схильні і собаки, і люди. Личинки паразитів можуть потрапити в людський організм через покрив шкіри, а потім, через кровотік рознестися по будь-яким органам і тканинам жертви.
 • Ехінококоз-основою хвороби є крихітні стрічкові глисти. Локалізуючись на якомусь органі (частіше в легенях і печінці), ехінококи створюють кісти, що містять багато черв’яків. Собаки піддаються зараженню паразитами поїдаючи брудну траву, а потім через слину можуть передати глистів власним господарям. Симптоми ехінококозу у людини можуть деякий час абсолютно відсутні, проте найчастіше хворий відчуває біль в області живота, загальну слабкість, блювоту і нудоту. – хвороба викликають кардиогельминты. Інфікування собаки відбувається через укуси комах (дуже часто комарів). У крові і слині хворої тварини знаходяться личинки паразита (мікрофілярії), тому при контакті з вихованцем людина швидше за все постраждає від даної хвороби. Ознаками дирофіляріозу служать: головні болі, нудота, слабкість, болі в місці локалізації гельмінта.

Дуже часто від глистових інвазій страждають діти, так як дитячий організм ще недостатньо зміцнів для боротьби із захворюваннями. Дуже часто діти піддаються зараженню гостриками, що населяють тіла домашніх чотириногих.

Більшість заражень відбувається при відвідуванні дитиною пісочниці, де сильно люблять перебувати бездомні собаки і кішки.

Крім того, не можна виключати шляхи передачі глистів при контакті з домашніми улюбленцями, тим більше якщо дитина не навчений елементарним правилам гігієни. Необхідно відзначити, що гострики здатні жити тільки в організмі дітей, в тілі дорослої людини глисти існувати не зможуть.

Небезпеки зараження

Потрібно не забувати, що гельмінти небезпечні для людського здоров’я, і в багатьох випадках людина інфікуватися глистами від собаки може при тісному контакті з домашнім вихованцям.

Личинки гельмінтів можуть пошкоджувати слизові органів, бути основою кровотеч, гострих процесів запалення, викликати незворотні зміни в тканинах.

У неповнолітніх дітей глисти стають основою невисокого імунітету, через що дитина частіше хворіє інфекційними захворюваннями.

Крім того, інфікування гельмінтозами від собаки людині може привести до порушення речовинного обміну, розладу травлення. Проживаючи в організмі дитини, глисти харчуються корисними речовинами, що надходять з їжею, стають основою реакцій алергії, сильного отруєння, закупорки або непрохідності кишечника. Коли гельмінтів накопичується досить багато, з’являється ризик розриву кишечника.

Особливу небезпеку глисти представляють для жінок в положенні. Гельмінтози провокують викидні і передчасні пологи, порушують процес формування плоду.

Тому жінці, яка перебуває в стані вагітності, необхідно уникати спілкування з домашніми тваринами або ж систематично проводити дегельмінтизацію собак, щоб не допустити можливість заражатися паразитами.

Заходи попередження

При контакті з чотириногими улюбленцями будь-який господар повинен дотримуватися всіх зазначених правил санітарії та гігієни, а ще привчити до цих правил власних дітей. Необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Після спілкування або ігор з собаками потрібно дуже ретельно мити руки з милом, особливо перед тим як вживати їжі, так як яйця глистів можуть передаватися людині.
 2. Завдяки тому, що багато гельмінти здатні проникати в тіло собаки за допомогою проміжних власників (бліх, комарів, кліщів), тварин необхідно систематично обробляти від ектопаразитів. Можна застосувати спеціалізовані, краплі від комах або протиблошні Нашийники.
 3. Не можна дозволяти собаці облизувати обличчя господаря, однак, якщо подібних моментів уникнути важко, потрібно відразу ж промити обличчя з милом.
 4. Будь-яка домашня тварина повинна мати власне своє місце в квартирі і спати тільки там. Багато собак вважають за краще ніжитися в ліжку власних господарів, що неминуче призведе людини до зараження глистової інвазією.
 5. Кожні 3 місяці потрібно проганяти глистів у собаки, застосовуючи для дегельмінтизації спеціалізовані препарати для знищення паразитичних черв’яків.
 6. Щотижня проводити вологе прибирання всієї житлової площі, застосовуючи для цього різні засоби для дезінфекції. Дуже уважно обробляють простір, де живе вихованець.
 7. Не можна годувати собаку рибою і м’ясом, які не пройшли термообробки. Глистяні інвазії часто передаються через сиру продукцію.

Собаки давно увійшли в сім’ю людини не як тварини які живуть вдома, а як вірні і близькі приятелі. Багато господарів чотириногих вихованців відноситься до власних собакам як до домочадцям: беруть спати з собою, дають облизувати собаці тарілки, раз у раз цілують тварина в ніс.

Практично ніхто не замислюється, що при подібному тісному контакті з собакою можуть з’явитися неприємні результати – глисти. Не звертаючи уваги на серйозний догляд і гарне харчування, кожна тварина схильне зараження гельмінтами, і про це варто пам’ятати завжди.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close