3 термінових дії власника при тепловому ударі собаки

Перегрів тварини в жаркий період часу – нерідке явище. Відрізняється тепловий удар різким збільшенням температури тіла-вище 40.5 і нестандартними симптомами. Загальний стан здоров’я в даний момент критичний, собака намагається знайти прохолодне місце і часто дихає в бажанні охолонути.

Крім цього, у вихованця збільшується частота скорочень м’яза серця, що потрібно для збільшення судин шкіри і слизових оболонок. Так організм намагається розширити тепловіддачу з усієї поверхні тіла.

1. Перемістити собаку в холодну кімнату

Тепловий удар-критичною стан, що виявляється частим диханням. Видихуваний повітряний потік йде через рот, а дихальних рухів відбувається до 400 протягом однієї хвилини. В даний момент волога з поверхні стінок порожнини рота і мови вивітрюється, оптимізуючи процес охолодження. У зоні ризику по перегрівів знаходяться:

  • вагітні собаки;
  • тварини із зайвою масою тіла;
  • мають захворювання системи дихання;
  • страждаючі від патологій серця і судин;
  • породи собак-брахіцефалів;
  • літні тварини і хворіють на інфекційні захворювання.

Помітивши у улюбленця початкові ознаки перегріву, потрібно якомога швидше перемістити собаку в прохолодне місце. Приміщення повинно бути добре провітрюваним з холодною підлогою.

Тулуб тварини можна обтерти холодним рушником. У приміщенні, де знаходиться собака, не повинно знаходитися килимів на підлозі, а поруч з твариною повинна бути обов’язково миска з прохолодною водою. Володар повинен ретельно стежити за власним вихованцем, щоб тварина самостійно пило воду, але невеликими дозами. Силою поїти собаку водою, якщо вона не проявляє бажання пити, не потрібно.

2. Покласти холодний компрес

Рекомендується покласти холодний компрес в область западин під пахвою, чола і стегнових западин. Можна покласти лід, загорнутий в тонку тканину або щільну плівку. Замість компресу можна зробити протирання ватним диском, змоченим в медичному спирті. Витирати необхідно відкриті ділянки тіла, позбавлені вовняного покриву-подушечки лап, вушні раковини, поверхня всередині стегон.

З такою процедурою необхідно бути максимально обережним, так як через покриви шкіри спирт досить швидко всмоктується, що може привести до серйозних отруєнь організму.

Якщо в приміщенні є кондиціонер, можна розташувати собаку поруч з ним. Наприклад якщо кондиціонера немає, можна направити повітряний потік від вентилятора на тварину, заздалегідь накривши тварина мокрим рушником або простирадлом. Не рекомендується повністю накривати тварина. Також під час охолодження тварини, потрібно дотримуватися часовий режим – 5-7 хвилин, потім робити перерву. В іншому випадку не виключений ризик переохолодження і розвитку застуди.

3. Стежити за зміною температури собаки

Якщо тварина отримала тепловий удар, слід постаратися охолодити улюбленця, регулярно контролюючи зміни показників температури тіла. Залежно від стану тварини, необхідно проводити вимірювання температури кожні 20 хвилин за допомогою термометра. При цьому краще застосовувати електронний термометр, зважаючи на більшу його безпеки якщо порівнювати зі ртутним. Температура тіла повинна опускатися плавно. Прийти до нормальних значень температура повинна протягом 1.5 годин.

Як тільки температура тіла тварини дійшла до значень – 39.5, заходи з охолодження потрібно зупинити.

Важкий стан улюбленця вимагає термінового втручання ветеринарного фахівця. В умовах стаціонару клініки тварині проведуть потрібні процедури. для того щоб швидко охолодити організм собаки, ветеринар вводить тварину в медикаментозний сон і за допомогою холодної води проводить промивання шлунка або ж товстої кишки. Так організм швидше охолонути всередині і внутрішні органи не постраждають від перегрівання. Важливо, щоб в даний момент тварина отримувало додатковий кисень. Іноді доктор призначає штучну вентиляцію легенів якщо стан тварини критичний.

Не потрібно недооцінити ступінь небезпеки при тепловому ударі. Якщо відбувається перегрів організму, перш за все страждає головний мозок, потім відбувається порушення роботи м’язи серця і нирок.

Ускладнення на тлі теплового удару можуть бути досить різні. Так, при тепловому ударі у собаки може розвинутися шок, що виявляється падінням тиску в артеріях, слабким пульсом, зміною кольору помітних слизових оболонок. Покриви шкіри стають холодними і вологими, а сама тварина може бути в несвідомому стані.

При відсутності своєчасної допомоги вихованець може померти від набряку органів знаходяться всередині і головного мозку. Незворотні процеси в роботі всього організму провокують смертельний результат.

Основне завдання власника-не дозволити отримання тваринам теплового удару.

Профілактика перегріву полягає в дотриманні деяких головних правил:

  • Ніколи не примушувати улюбленця бігати під час спеки. Ігри на сонці в м’яч і інші активні ігри може завершитися для собаки поганими наслідками.
  • Прогулянки під час спеки повинні відбуватися виключно вранці і після заходу сонця.
  • Прогулюватися з улюбленців біля ставків, а якщо є можливість, дозволяти тварині купатися.
  • Ніколи не залишати тварину в закритій машині (якщо навіть власник не планує відлучатися довше ніж на хвилин десять).

Собак з довгою шерстю слід в обов’язковому порядку стригти до настання спеки. На певний період часу літніх місяців краще прибирати всі килими в будинку. Тварина повинна мати доступ до чистої, прохолодної питної води. Тим собакам, які містяться у вольєрі на вулиці, можна додавати в воду лід або дати полизати шматочок льоду.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , ,
close