5 перших ознак кон’юнктивіту у кішок

Ураження очей у кішок зустрічаються у ветеринарній клінічній практиці дуже часто. Однією з дуже часто діагностуються очних патологій у кішок вважається кон’юнктивіт. Це процес запального характеру, що локалізується у внутрішній частині слизової оболонки, що вистилає очей – кон’юнктиви.

Зрозуміти, що тварині потрібен ветеринарний огляд, можна за кількома основними ознаками розвивається кон’юнктивіту.

1. Червоні очі

Перша ознака розвивається кон’юнктивіту-червоні очі у тварини. У цей період дуже і дуже важливо звернутися за допомогою до ветлікаря. Якщо лікування немає, кон’юнктивіт почне розвиватися далі, викликаючи ряд відмінних симптомів і складнощів.

Основою виникнення почервоніння в очах при кон’юнктивіті вважається гіперемія, що відрізняється порушенням кровотоку в судинній оболонці очей. З’являється розширення судин і розвивається процес запалення. Поряд з червоністю очей, кон’юнктивіт відрізняється появою сльозотечі, світлобоязні, дискомфортом, свербінням і виділеннями з очей.

2. Сльозотеча

Вказувати на розвиток кон’юнктивіту у кішки може і сльозотеча. У нормальних умовах, при відсутності «Драконячих» факторів, виділення слізного секрету у кішок помірна (крім деяких порід, наприклад як перська кішка, Британська і шотландська). Не потрібно хвилюватися і в разі якщо сльозотеча відзначається у тварини лише після пробудження вранці і не зустрічається протягом усього дня.

Вироблення слізного секрету-захисна своєрідна реакція організму. Завдяки механізму виділення сліз відбувається захист слизових оболонок ока. При розвитку процесу запалення, що спостерігається часто при кон’юнктивіті, відбувається Груповий викид гістаміну в кров. Як наслідок – розширення судин кровообігу, поява свербежу, почервоніння і набряклості в області ока, що призводить до посилення сльозоточивості.

3. Виділення гною з очей

При кон’юнктивіті з’являється не тільки почервоніння і сльозотеча з ока. Відзначається також і поява виділень, дуже часто гнійного типу. Це сигнал про розвиток серйозного ускладнення. У здорових кішок очі не повинні сльозитися. Помітивши у власного улюбленця виділення гною з очей, слід негайно звернутися за професійною допомогою. Основою виникнення гною як правило виступає як кон’юнктивіт, так і ряд інших патологічних процесів з подібною симптоматикою:

    — процес запалення в області очної рогівки, дуже часто є ускладненням на тлі кон’юнктивіту; — поразка повік в результаті хімічних опіків або травм ока;

  • вірусна хвороба-часто кон’юнктивіт і виділення з очей у кішки відзначаються при герпес-вірусної інфекції, що передається повітряно-крапельним шляхом і хламідіозі; – може розвинутися на будь-який потенційний алерген, що сприймається організм як чужорідний агент.

Основою виникнення гною з очей у вихованця виступають не тільки перераховані вище захворювання, але і вроджені патології. Точно поставити діагноз і створити тактику лікування може виключно ветеринарний лікар-офтальмолог.

4. Свербіж і дискомфорт в очах

Роздратування в області кон’юнктиви провокує появу дискомфорту і свербіння у тварини. Сверблячка тварина намагається заспокоїти частими вмиваннями мордочки. У більшості випадків, кішка робить спроби потертися тривожним оком і всією мордою відразу об тверду поверхню.

Необхідно розуміти, що основою виникнення свербежу і дискомфорту у тварини як правило виступає кон’юнктивіт, що виник на тлі алергічні реакції. Часто у ветеринарній практиці у кішок діагностують харчову алергічну реакцію, що виявляється ураженням шкіри, вушних раковин і очей. Розібратися в причинах алергічні реакції допоможе фахівець. В іншому випадку, позбутися від сверблячки і дискомфорту не вийти.

5. Світлобоязнь

Боязнь світла або фотофобія, з’являється при підвищенні чутливості ока до потоку світла. Реакція на яскраве світло розвивається через дискомфортних і хворобливих почуттів у кішки в області очі. Тварина отличительно примружує очі, любить забиватися в темні кути і приміщення, де немає яскравих світлових джерел.

Світлобоязнь при кон’юнктивіті може бути виражається слабо або сильно. Якщо аргументом, що спровокував розвиток кон’юнктивіту у кішки, стала вірусна або бактеріальна хвороба, у всьому організмі зустрічається інтоксикація. Токсини, що продукуються патогенами, проникають в системний кровотік, розносяться по всьому тканинам, вражаючи, в тому числі, і м’язові волокна очей. При здійсненні рухів очима, вихованець відчуває дискомфорт і біль, що зі свого боку, призводить до появи фотофобії.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close