Британська короткошерста кішка

Британська короткошерста кішка-одна з дуже популярних і улюблених усіма порід. Її досить велика статура і пухнасте хутро, що нагадує плюш завоювали багатьох шанувальників у всьому світі.

Історія походження породи

Як кажуть легенди Британська короткошерста кішка вважається прямим нащадком Чеширського кота, але правдивість цього поки довести не вийшло. В реальності ж прекрасно відомо, що її батьківщина Англія. Там в кінці 19 століття в результаті багатьох схрещувань тутешніх безпородних кішок і персів були отримані перші представники британської породи. Їх зовнішній вигляд на даний момент-це результат численний схрещувань, що тривали аж до 1982 року, коли були затверджені єдині стандарти для цієї породи. До теперішнього моменту на російській території ця порода кішок є однією з дуже популярних і популярних.

Характер британської кішки

Не звертаючи уваги на зовнішню міць, британці мають звичайний Англійський характер. Їм властива незалежність, стриманість і повна самостійність. Цій породі не потрібно постійну увагу і спілкування, але, не звертаючи уваги на ставлення до власника у них дуже боязке і ніжне.

Звичайний британець завжди з великим ентузіазмом зустрічає і проводжає власного господаря, слід за ним по квартирі і розміщується поруч на улюбленому дивані або кріслі. Але це все відбувається на умові абсолютної і повної незалежності. І тому при першому ж посяганні на свободу дій воліють піти з гордим і незалежним виглядом.

Терплячість британців практично необмежена. У разі конфлікту або настирливого ставлення вони ніколи не показують ознак агресії і вже тим більше не пускають в хід кігті або зуби. Завдяки цьому ці кішки так легко уживається фактично у всіх сім’ях. Основні відомості про характер цієї породи можна знайти в спеціальних фелинологических організаціях.

Опис породи

Основний опис породи Британська короткошерста наступне:

 1. Голова круглої форми.з широкими добре розвиненими вилицями, яка сидить на короткій шиї. Прямий широкий ніс і міцний добре розвинений підборіддя.
 2. Вуха-маленькі, з низькою посадкою і округленими кінцями.
 3. Очі-великі, круглі, соковитого оранжевого кольору. Залежно від варіанту забарвлення їх колір може змінюватися.
 4. Тулуб з широкими плечима і рівною спиною.
 5. Лапи-товсті, короткі, знизу округлі.
 6. Хвіст-з великою основою і заокругленням на кінці.
 7. Шерсть-коротка, щільна з дуже густим підшерстям. Невідповідність цим якостям призводить до вибракування.

На основі британської короткошерстої кішки була виведена Шотландська висловуха. Її головною відмінністю є загнуті вниз вуха. Забарвлення британців дуже різні. Всього їх налічується більше 60, але найпопулярнішими вважаються наступні:

 1. Суцільний. Сіра фарбування-найпопулярніший і поширений варіант. Його головна характеристика повністю рівний колір без плям і штрихів. Також популярним вважається і ще один варіант суцільного забарвлення – червоний. Його визначає абсолютна руда шерсть. Зустрічаються також і британці білого забарвлення. Їх особливістю вважається прояв на кошенятах кольорових смуг, які в дорослому віці без слідів зникають.
 2. Черепаховий. Може бути комбінуванням чорного і червоного або сірого з кремовим. Основне щоб плями були розподілені максимально рівномірно. Так як домогтися цього дуже важко, вимоги до їх розподілу чисто умовні.
 3. Димчастий. Їх головною особливістю вважається розподіл кольору в остьових волоссі. Димчастий-це варіант контрастного забарвлення. Наприклад, частина знаходиться внизу волосся біла, а верхня чорна.
 4. Табби. Ключова умова до цього варіанту забарвлення-буква» м » на лобі. Також всі смуги і відмітини повинні мати встановлені межі.
 5. Біколор. Відрізняється комбінуванням білого з якимось основним забарвленням.

За власну коротку шерсть представників цієї породи також іноді називають Гладкошерста Британська, що абсолютно не правильно.

Утримання та догляд

Британська кішка не вимагає якогось особливого і складного змісту і догляду. Для видалення вовни її досить вичісувати всього тільки раз протягом тижня. Під час линьки це дозволено робити дещо частіше. Таким чином ви не тільки приберіть вже випали волоски, але і простимулюєте прискорене відростання нових.

Миють британця лише в разі гострої необхідності. Вода при цьому повинна бути домашньої температури. Так як головна мета такої процедури-запобігання хворобам і догляд за шерстю, то під час рекомендується застосовувати спеціалізований шампунь.

У британців нешкідливий і дуже насичений підшерсток, тому вилизуються вони вкрай неохоче і нечасто. Але, не звертаючи уваги на це у них в шлунку можуть з’явитися грудочки з вовни. Для їх виведення кішкам дають спеціалізовані препарати.

Британці сильно схильні до ожиріння, тому до складання їх харчування необхідно підходити дуже уважно. Годування їх продуктами зі столу неприпустимо. Для цієї породи найкраще сухі і вологі корми класу преміум. Привчати до них починають вже з віку 3-4 місяців.

Здоров’я

Порода британських короткошерстих особливих складнощів зі здоров’ям не має. Їх генофонд, що складався протягом довгого часу, широко застосовують для виведення нових порід. Хвороби відмінні безпосередньо для них за весь час їх утримання виявлені не були. Одне, що потрібно знати господарям британців, так це те, що їх не можна схрещувати з шотландськими висловухими. Їх потомство досить часто має вроджені паралічі і дисплазії.

У віці 2-ох місяців британським кошенятам роблять щеплення. Через три тижні з метою закріплення результатів їх повторюють. Також в даний момент кошеняті вводиться вакцина від сказу.

Важливу роль в підтримці здоров’я на хорошому рівні відіграє гігієна. Брудні предмети догляду і несвіжі корми можуть викликати великий ряд сильних захворювань.

В’язання

Статеве дозрівання у британських кошенят починається у віці 6-7 місяців. В’язка кішечок в даний момент ще не бажана, їх організм в даний момент все ще продовжує формуватися. Власникам котиків в даний момент необхідно задуматися про кастрацію. Тим більше якщо тварина не передбачається застосовувати в племінних цілях.

Перша в’язка кішечок передбачається як на 3-4 течку. При цьому в якості партнера при племінному розведенні необхідно підбирати кота з оцінкою не нижче «досить добре». З самої в’язкою також не слід дуже довго тягнути. При її відсутності у кішечок з’являються різні ускладнення. Завдяки цьому власникам, які не бажають займатися розведенням, потрібно завчасно потурбуватися про стерилізацію.

Наступ тічки у кішки визначити дуже легко. Вона починає виробляти відмінні муркающие звуки, регулярно пеститися і вимагати уваги. Якщо її в даний момент погладити в області хвоста, вона починає тремтіти і перебирати на місці задніми ногами. В’язку краще призначати на 3 або 4 день тічки.

Від в’язки до моменту окоту проходить близько 65 днів. При цьому відсутності вагітності можна буде помітити після трьох тижнів. Неогулявшаяся кішка в даний момент знову приходить в полювання. Певні власники для придушення статевих інстинктів власної вихованки застосовують спеціалізовані гормональні препарати. Їх використання це разова, тимчасовий захід, яка застосовується при неможливості в’язки через якихось об’єктивних причин. При регулярному застосуванні вони можуть завдати істотної шкоди.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close