Дресура ротвейлера як виховувати цуценя в домашніх умовах з чого почати

Дресура ротвейлера як виховувати цуценя в домашніх умовах з чого почати - Ветеринар

Поведінка пса абсолютно залежить від уміння господаря виховувати собаку. Дресура ротвейлера не допускає ні найменшої помилки, в іншому випадку можна отримати цілковиту неповагу і агресію з боку вихованця. Як правильно дресирувати цуценя ротвейлера, можна дізнатися з даної статті.

Чи піддаються ротвейлери дресируванню

Кінологи кажуть, що дресирувати ротвейлера непросто. Він не схоплює науку на льоту, зате залишився в пам’яті буде завжди виконувати. Вміла дресирування ротвейлера винагородить господаря відданістю і любов’ю сильного, розумного чотириногого друга.

До тварин живуть вдома ротвейлер не відчуває ворожості, якщо вони з дитячих часів виховувалися разом. Ворожість з боку собаки може виходити при насильстві над господарем з боку, в інших варіантах тварина навіть не гавкає.

Дресура ротвейлера як виховувати цуценя в домашніх умовах з чого почати - Ветеринар

Головні правила дресирування

Щоб при дресурі ротвейлера не з’явилося непорозумінь, тварина повинна знати, що виконання вимог господаря обов’язково. В іншому випадку є небезпека розвитку у собаки непослуху.

Точність при подачі команд

Дресирування по виконанню наказів повинна бути чітко побудована, щоб собака не заплуталася, інакше ротвейлер не буде слухатися. Якщо вихованець робить помилки, це говорить про промахи дресирувальника. Команди, що віддаються дресирувальником, повинні бути чіткими, короткими, з конкретною інтонацією.

Працюючи з твариною по виконанню команд, слід контролювати не тільки фізичний стан собаки, але і психічний. При несприятливому самопочутті ротвейлера дресура відкладається до його одужання.

Довірчий контакт

Якщо вимоги при дресурі завищені, ротвейлер може відмовитися від виконання команд. Не можна також допускати обману при дресируванні. Якщо після наказу » гуляти!»господар не думає виводити собаку на вулицю, між ними порушиться довірчий контакт. Крім цього є ще кілька основних факторів, що впливають на успішність дресирування:

 1. Чистота виконання команд. Вихованець повинен строго дотримуватися наказів Господаря. При неточній посадці після команди » сидіти!»з’являться труднощі при виконанні рівної виставкової стійки.
 2. Ігрова форма. Щоб дресура була в радість і тварині, і господареві, бажано проводити її на природі, в форматі гри 3-4 рази протягом 15 хвилин.
 3. Позитивні емоції. Для їх наявності потрібно дотримуватися балансу в проведенні навчання. Коли і скільки часу тренуватися, залежить від погодних умов, самопочуття дресирувальника і собаки.

Дресура ротвейлера як виховувати цуценя в домашніх умовах з чого почати - Ветеринар

Важливо! В кінці заняття рекомендується виконувати команду, добре відому ротвейлеру, після цього обов’язково тварина похвалити і нагородити ласощами. Досягнутий успіх викличе у вихованця радісне передчуття при наступному занятті.

З якого віку краще починати

Дресирування цуценя починається з місячного віку. Тварин насамперед привчають:

 • відгукуватися на кличку;
 • користуватися спеціальним туалетом;
 • ходити в повідку.

Базовим навичкам щеня вчиться у матері. Коли його приносять в інший будинок, за долю дитини починає відповідати людина. Перші команди ротвейлер виконує з двомісячного віку. Не можна пропускати моменти, коли вихованець перестає виконувати накази.

 • хапати за руки;
 • висловлювати агресію до домочадцям;
 • засмучувати інших тварин.

Виховання цуценя ротвейлера

Від норовливих витівок ротвейлера рятує правильно організоване виховання. Як тільки в будинку з’явився щеня, собача енергія повинна бути спрямована в необхідне русло. Слід боротися з такими проявами:

 • жебрацтво;
 • крадіжкою зі столу;
 • непослух.

До піврічного віку ротвейлер отримує уявлення, що він повинен робити. Знання щеня набуває при контакті з господарем в самих різних життєвих моментах. Якщо людина щось дозволив собаці, а потім передумав, поліпшити становище буде не легко.

Виховувати ротвейлера будинку краще всім по черзі, інакше крім основного наставника собака нікого не буде визнавати. Майбутній захисник сім’ї цінує, коли про нього піклуються, проте не можна перестаратися з заохоченнями: розпещена собака стане примхливою і норовливою.

Дресирування цуценя з 4-5 місяців

У такому віці ротвейлер намагається здаватися самостійним:

 • робить вигляд, що не чує команди;
 • свою увагу звертає на інших собак;
 • виявляє непослух.

Подібна поведінка говорить про корисність почати повну дресуру, що вимагає наполегливості і строгості з боку господаря. Але, щоб отримати позитивний результат, важливо не перестаратися. Заняття повинні радість приносити.

Дресура ротвейлера як виховувати цуценя в домашніх умовах з чого почати - Ветеринар

У цуценяти 4-5 місяців виробляють такі вміння:

 1. Спокійно рухатися поруч з господарем (в повідку або ж без нього), створюючи посадки під час зупинки.
 2. Прискорювати ритм пересування, підлаштовуючись під власника, а ще міняти напрямок ходьби.
 3. Повертатися до власника на вимогу.
 4. Довгий час тримати конкретне положення.
 5. Очікувати власника на вулиці при походах в магазин, Інші установи.
 6. Не реагувати на розкидані ласощі.
 7. Виконувати заборонні накази.
 8. Закінчувати гавкати на вимогу господаря.

Також пес вже повинен вміти виконувати команди » сидіти!», «Лежати!», «Стояти!»

Дресирування цуценя з 6 місяців

У ротвейлера з’являються ознаки статевого дозрівання, і він починає повставати, перевіряючи реакцію господаря. Але щеня все так же аналогічний дитині, і жорстокість людини здатна підірвати завойовану довіру. У такому віці з’являються недоробки виховання собаки, які негайно необхідно виправляти.

Існувала думка, що службового ротвейлера необхідно дресирувати в 2 етапи: в молодому віці і після досягнення 8-9 місяців. Останній період включав закріплення отриманих здібностей. Зараз цей погляд вважається старим. Сучасні школи дресирування застосовують методики на основі зоопсихології, що дозволяють вчити вихованця за єдиною системою.

Навчання основним командам

Тренування наказів для досягнення хороших результатів повинна проводитися в розумній черговості: від звичайних завдань до складних:

 1. «Сидіти!— — для освоєння команди необхідно за допомогою ласощів, що знаходяться в руці, запропонувати ротвейлеру з правого боку наліво обійти господаря і скомандувати: «сидіти!». Указ слід віддавати собаці в найрізноманітніших ситуаціях: на прогулянці, в будинку.
 2. «Місце!»- виконання цієї команди дасть можливість господареві позбутися незручностей через неконтрольоване пересування пса. Після виконання собакою даного команди господар, поставивши долоню до її морді, плавно відходить. Якщо вихованець намагається побігти, його необхідно зупинити твердим словом » не можна!»
 3. «До мене!»- указ вимовляється зі спокоєм в голосі. На перший час називається кличка. Кажучи » до мене!», часто стукають мисочкою для їжі по підлозі. В умовах прогулянки можна звукову команду супроводжувати ударами.
 4. «Не можна!»- відпрацьовувати указ краще при вигулюванні вихованця, забороняючи йому збирати недоїдки, валяються кістки. Буває, що при виконанні команди з’являються труднощі, в даному випадку краще скористатися коротким повідцем.
 5. «Лежати!», «Стояти!»- їх відпрацьовують подібно наказу » сидіти!»При тренуваннях завдання краще поєднувати: 3 команди протягом усього дня робляться в самих різних послідовностях.
 6. «Гуляти!»- улюблена команда для цуценя, яку він чує, позбавляючись від повідця, що говорить про можливість пізнавати світ навколо вас.
 7. «Фу!»- указ подібний » не можна!»Містить заборону що-небудь підбирати з землі, а ще брати частування з рук інших людей.
 8. «Покажи зуби!»- важлива команда, без якої собака не зможе брати участь у виставках. Відпрацювання починається з 3-х місяців. Щеня повинен вміти показувати правильний прикус. Ротвейлеру-недовірливому собаці-важко навчитися виконанню цього наказу.
 9. «Апорт!»- для відпрацювання цієї команди маленькому цуценяті потрібні іграшки. Вони служать для забави, а ще сприятливо впливають на розвиток зубів пса. Під час прогулянки господар кидає іграшку, і щеня чує «Апорт!»Як тільки собака взяла предмет в зуби, повинні послідувати команди» до мене!»і» Дай!»

Привчання до вигулу

Займатися цим необхідно з самого молодого віку. Навчити тварину спокою коли будете йти на повідку — навик, що вимагає від господаря пізнання в даній області і терпіння. Привчання цуценя до повідця проходить такі етапи:

 1. Собака розглядає і обнюхує повідець.
 2. Господар одягає нашийник цуценяті, щоб той звикав до нового аксесуару.
 3. Нашийник одягається при кожному зборі на прогулянку.

Важливо! Абсолютно заборонено знімати нашийник, якщо щеня наполегливо намагається зробити це сам. Слід заспокоїти собаку, переключити її увагу, запропонувавши іграшку, тільки потім зняти аксесуар.

Схвалення і покарання

В якості заохочення найефективнішим при дресурі ротвейлера визнано ласощі. Воно може швидко закріпити в пам’яті необхідні навички, сприяє встановленню довірчих відносин між господарем і його вихованцем. Допоможе смакота, якщо ротвейлер напівголодний, тому дресирувати собаку потрібно через 4 години після їжі. Замість солодощів в якості нагороди можуть застосовуватися погладжування.

За непослух цуценя лають спокійним голосом. Дозволяється легенько плескати вихованця по стегну, обережно брати за загривок, затискаючи до поверхні підлоги, злегка струшувати, на пару секунд закривати морду рукою. Крик або биття цуценя призводить до розвитку агресії у пса, що залишиться на все життя.

Проживаючи в сім’ї, собака не повинна створювати дискомфорту. Це реально, якщо пес не тільки знає правила поведінки, але і вміє використовувати їх вдома і на прогулянці. Дресирування і виховання ротвейлера вимагають витримки, знань, доброти з боку людини. Нагородою за витрачений час і увагу стане безмежна лояльність розумного чотириногого друга.

Позначки:, , , , , , , , ,
close