Корми для кошенят преміум-класу: склад, виробники, поради щодо вибору

Корми для кошенят преміум-класу: склад, виробники, поради щодо вибору - Ветеринар

Залежно від особливостей складу і якості, котячі корми поділяють на класи. Варіант еліт-класу складно назвати найпрекраснішим, але він перевершує за власною якістю корм класу економ і вважається одним з найпопулярніших.

Корми для кошенят преміум-класу: склад, виробники, поради щодо вибору - Ветеринар

Основна причина тому — допустимість з точки зору вартості та якості.

Особливості складу сухого корму

Сухі корми еліт-класу за ціною трохи дорожчі за корми класу економ, проте їх готують із дуже якісної сировини та мають збалансований склад. У складі обов’язково має бути білок. Зазвичай він представлений куркою, курячим білком, кукурудзяним глютеном.

Вказуючи в складі курку, виробник передбачає не тільки м’ясо курки, а й подрібнену шкіру, сухожилля, кісткове борошно. Не звертаючи уваги на присутність білка рослинного походження, на першому місці має все ж таки стояти тваринний білок. Якщо ж білок представлений кукурудзяним глютеном, соєю, то від придбання краще відмовитися. Це не ті протеїнові сполуки, яких потребує організм хижака, а, крім того, білок рослинного походження вважається сильним алергеном.

Вуглеводи в таких виробах представлені рисом, пшеницею та іншими злаковими.

Крім того, преміум-корми збагачені мікро- та макроелементами, вітамінами, таурином. для того, щоб корм міг зберігатися значний час та мав конкретну текстуру, до нього додають консерванти та стабілізатори. Здебільшого, якщо ці компоненти мають натуральне походження (наприклад, вітамін Е), то виробник зазначає це на упаковці. Природно, що натуральні консерванти кращі за штучні.

Сухий корм не рекомендується вводити в раціон кошенят раніше 2,5-3 місяців, оскільки жорстка їжа ще дуже груба для несформованого травлення. Через призначений термін можна починати вводити гранули, заздалегідь розмочивши їх у воді. Не можна застосовувати для цього молоко.

Компоненти консервів

Консерви зазвичай являють собою шматочки м’яса або риби, залиті желе або соусом. Такий продукт можна вводити в раціон тварини вже з 1,5 місяців. При цьому виділяють більш рідкі консистенції — вологий корм, і дуже щільні — консерви. Два варіанти підходять також для вихованців із чутливим травленням.

Форма випуску мокрого корму — пауч, іншими словами металізована м’яка упаковка. Більшість виробників застосовують консервні банки. У багатьох випадках кількості корму вистачає якраз на одну трапезу, що дуже зручно. Однак починати вводити корм у раціон хвостатих слід потроху, з маленького дозування.

Як і у випадку з сухим кормом, консерви містять тваринний білок. Переважно це курка і риба, більш елітний варіант — індичка і заєць. Вуглеводи представлені рисом, кукурудзою, вівсом, пшеницею. Гіпоалергенні корми випускаються беззерновими. Вологий корм, як і сухий, багатий на мікро- і макроелементи, вітаміни, може містити пробіотик. Загалом його склад практично не відрізняється від сухого аналога. Виняток — присутність м’ясного або рибного бульйону і желюючих елементів.

Рейтинг найкращих українських виробників

Еукануба

Список кормів, виробником яких вважається Російська Федерація, не дуже великий. До нього неодмінно варто включити продукт “Еукануба”, який раніше виробляли тільки в Голландії. Тепер же його роблять і на території РФ. Основа — білок тваринного походження з м’яса птиці. Вуглеводи представлені рисом. Корм багатий тваринними жирами, мінералами, пробіотиками.

Шермурр

Хороший склад мають корми “Шермурр”, у складі яких знаходиться до 80% м’яса і субпродуктів. Білок тваринного походження — 29%. Належить до низькозлакових кормів, має в складі овочі, клітковину, вітаміни та мінерали, таурин. Форма випуску — консерви. Мінусом цього корму можна назвати відсутність інформації про те, які різновиди м’яса, крім курки, застосовуються. Забув виробник написати і про те, які саме субпродукти є в складі. Не зазначено, яка клітковина і які злакові присутні в цьому кормі.

Karmy

Серед кормів еліт-класу виділяють і “Кармі” (Karmy). Підійде для кошенят, зокрема з чутливим травленням. Вміст білка тваринного походження — 38%, проте одразу видно мінус — м’ясо та риба мають дегідровану форму. Як вуглеводи — бурий і білий рис. Жир представлений жирними кислотами.

Клітковина — це сушене яблуко, корм багатий вітамінно-мінеральним комплексом і пробіотиками.

З непотрібних елементів — пивні дріжджі.

Іноземні марки

Purina

Компанія Purina вважається одним з дуже відомих брендів на ринку нашої країни. Pro Plan має досить велику продуктову лінійку — корм для кошенят і великих особин, тварин старше 7 років, котів, які перенесли втручання хірургічним шляхом, корм при конкретних захворюваннях. Фахівці та господарі котів відзначають хорошу якість продукту за доступності його ціни. До 20% корму представлено м’ясом курки, є сухий пташиний білок, пшеничний глютен і кукурудза. Корм багатий належною кількістю мікро- і макроелементів, пробіотиками для кращого засвоєння.

Royal Canin

Корм Royal Canin, незважаючи на велику популярність, складно назвати так само якісним за складом, як минулий варіант, а все через те, що в складі є дегідратований білок, гідролізат протеїну тваринного походження і протеїновий ізолят рослинного походження. У складі також є соя, високий вміст жирів.

Набагато вищими за якістю можна назвати корми чеської компанії Brit. Продукція має дуже велику ціну, якщо порівнювати з іншими кормами еліт-класу, проте це виправдовується складом. До 38% останнього займає м’ясо курки. Жир представлений лососевим і курячим жиром. Недолік складу — присутність у складі алергенних кукурудзи та рису. Корм включає також маленьку присутність валеріани, але її кількість розрахована так, щоб тільки привернути кішку до їжі, але тільки не викликати залежність або неправильну поведінку.

Небажаним елементом у складі корму Brit можна назвати пивні дріжджі, крім того, виробник вказує на наявність у продукті субпродуктів, яких конкретно — не уточнює.

Cat & Kitten

Велика ціна і так само хороша якість виділяє і корм Cat & Kitten від канадської фірми Orijen. Продукт підійде як для кошенят, так і для великих особин, і не має аналогів серед кормів цього сегмента. До 85% складу представлено тваринним протеїном — це м’ясо птахів, вирощених в екологічно хороших районах, дика морська риба і яєчні білки.

Зернові деталі замінили фітокомпоненти, фрукти та овочі.

Збалансований рівень кальцію, вуглеводів і фосфору, оптимальна кількість жирних кислот Омега-3.

Bozita

Ще один досить великий за ціною корм — Bozita. Іноді його через своє непорозуміння відносять до кормів супер-преміум класу, втім це невірно — необхідно орієнтуватися не на ціну, а на склад. Він же представлений білком м’яса курки і лосося (до 35% складу). Другий за значенням елемент — кукурудзяне борошно в чистому вигляді, так само даремний для котячого організму, як і алергенний, який може спровокувати порушення травлення. Незважаючи на це, цей корм здебільшого має хороші відгуки.

1st Choice

Наступний продукт рази в 1,5 дешевше — йдеться про 1st Choice. Його часто використовують як їжу для кошенят, оскільки в лінійці продукції є спеціалізований корм для малюків. Продукт містить дуже високий вміст білка тваринного походження, настільки необхідного для організму, що росте. Кількість білка в організмі може досягати 30%, а представлений він курячим м’ясом і пташиним білком. Вуглеводи — це рис і овес. Присутність трав дає можливість збагатити склад, як консервант застосовується справжній вітамін Е. Корм позиціонується як гіпоалергенний, що підтверджують господарі вихованців і професіонали.

Happy Cat

Великим вмістом білка може похвалитися корм від німецького виробника Happy Cat. У складі 21% курячого білка і 8% білка м’яса ягняти.

Вуглеводи представлені рисом і кукурудзою, продукт багатий вітамінами і пробіотиками.

Minette

Для годування кошенят від 2 місяців, вагітних і годуючих кішок необхідно звертати свою увагу на корм Minette (Німеччина). Він вирізняється високою калорійністю, однак при цьому добре засвоюється. Корм містить натуральне м’ясо, в ньому немає субпродуктів. Єдине “але” — м’ясо представлено борошном із м’яса індички та курки, а ще лосося. До 2% складу займає рослинна клітковина, що допомагає поліпшенню травлення улюбленця і виведенню зі стравоходу шерстяних грудочок.

Nature Cat

Для тварин, які страждають від алергії або ж просто чуйним травленням, потрібно вибрати беззернові корми, наприклад, Nature Cat. До 29% складу представлено м’ясом птиці, ще 10% — м’ясо лосося.

Також корм містить фітокомпоненти, клітковину, таурин.

Не містить штучних консервантів. З мінусів Nature Cat — не незбиране м’ясо, а борошно в складі, також присутні пивні дріжджі.

Hill’s

Цінною і збалансованою, з погляду поживності, вважається продукція Hill’s (Нідерланди). Її основа — куряче м’ясо і пташине борошно, білок на основі гороху, рибний білок і яйця.

Вуглеводи представлені рисом, також включені фрукти та овочі. Жири — корисний організму пухнастиків риб’ячий жир. Не тільки господарі тварин, а й ветеринари відзначають якість складу кормів “Хіллс”. З непотрібних компонентів — пивні дріжджі та підсилювачі смаку.

Almo Nature

Серед консервів еліт-класу необхідно відзначити продукт з м’яса курки Almo Nature. За твердженням виробника, унікальна виробнича технологія дає можливість зберегти якомога більше користі будь-якого інгредієнта. Це може бути, оскільки спочатку продукт лягає в баночку, потім запаюється, і тільки після цього проходить термообробку. Відсоток білка складно назвати високим — 19%, крім того, до складу внесено рис, бульйон із курки та мінімальну кількість жирів.

Продукт багатий на пробіотики, вітамінно-мінеральний комплекс.

Як підібрати?

Підбираючи корм еліт-класу, необхідно спочатку звертати власну увагу на склад:

  • не менше 35% складу має займати м’ясо і продукти його переробки;
  • не менше 20% — тваринний білок;
  • не більше 10% — субпродукти (печінка, легені), якщо цей інгредієнт відсутній, це не вважається порушенням;
  • не більше 25% — компоненти рослинного походження (злаки).

Корм еліт-класу має бути багатий на вітаміни та мінерали, а для збереження власних властивостей — і консервантами, краще справжнього походження. Іноді на упаковці можна виявити напис “кісткове борошно” — це не повинно лякати власника тварини. Зрозуміло, борошно гірше за цільне м’ясо, але, і воно вважається джерелом білка тваринного походження.

У якісному продукті не повинні міститися целюлоза, пропіленгліколь, підсолоджувачі, сіль, штучні окислювачі (один із них — Е321 або Е320), штучні барвники (Е127). Оптимально, якщо на упаковці є дані не тільки про виробника, термін придатності та склад, а й представлена схема годування тварини залежно від її ваги та віку.

Маленьких кошенят і вихованців з чутливим травленням краще годувати консервами, тому що такий продукт легше засвоюється. Але в міру зростання тварини в її раціон слід включати жорсткі гранули — це допомагає розвитку щелеп, допомагає очистити зуби.

Відгуки

Високі оцінки господарів отримують корми 1st Choice. Господарі кошенят відзначають гіпоалергенність корму, збільшення якості шерсті під час його вживання, усуваються проблеми зі шкірою улюбленців: зникає подразнення, лущення. Непогані відгуки має продукт Bozita, однак, зустрічаються користувачі, які вказують на порушення випорожнення у кошенят після чого частування.

Не звертаючи уваги на широку розрекламованість бренду Royal Canin (виробник виступає меценатом багатьох котячих виставок), він отримує все більше негативних відгуків заводчиків. Причина — незбалансований склад, багато штучних компонентів. Крім того, господарі відзначають появу рижини в забарвленні кошенят, особливо помітною у сріблястих і білих котиків.

Господарі кошенят рекомендують дуже обережно вводити в раціон вихованця корм Hill`s Ideal Balance. Незважаючи на дуже хороший і збалансований склад, цей корм дуже жирний. Також, він дуже часто провокує порушення випорожнення — від легкого розм’якшення до важких нападів панкреатиту. Зрештою, у певних кішок корм виявляється основою проблем шкіри: прищиків, запалень, лущення.

Один з дуже популярних кормів, Pro Plan, має чимало хороших відгуків. Господарі говорять про те, що продукт не погіршує травлення і не викликає алергічної реакції.

Якість шерсті спеціальним чином не змінюється, хоча і не псується. Є висловлювання про те, що консерви цього бренду улюбленці поглинають із величезним задоволенням, ніж сухі гранули.

Позначки:, , , , , , , , ,
close