Ліпідоз печінки у собак

Ліпідоз печінки або жирова дистрофія – патологічний процес, що розвивається в клітинних структурах печінки. Частіше діагностується у домашніх кішок, ніж у собак і ставати основою важких ступенів холестазу, А ще здатний спровокувати недостатність печінки.

Причини розвитку ліпідозу дуже різні, але ідіопатичний вид зустрічається дуже часто. Жирова дистрофія з’являється на тлі процесів запалення в підшлунковій залозі і гепатобіліарної системі.

Комбінується з циститом, інфекційними процесами легеневих структур, злоякісними новоутвореннями.

Що таке ліпідоз печінки і причини його появи у собак

Жирова дистрофія або ліпідоз, розвивається в печінкових структурах при вираженому порушенні процесів обмінного типу між жирами і білками. Є кілька типів ліпідозу-ідіопатичний (первинний) і розвивається на тлі іншого захворювання в організмі (вторинний).

Первинний ліпідоз у собак ідіопатичного типу розвивається при сильному ожирінні. Дуже часто діагностується у собак, що знаходяться в квартирних умовах і які не мають безкоштовного доступу на вулицю. В результаті скупчення великої кількості ліпідних елементів в клітинних структурах печінки, приходить зміна морфологічного плану, розвивається гостра гепатопатія.

Вторинний тип патології розвивається на тлі порушень в ендокринній і нервовій системі. Факторами, що провокують виникнення вторинного ліпідозу печінки стають запальні процеси в підшлунковій залозі, патології кишечника. Жирова дистрофія вторинного типу не з’являється в результаті ожиріння.

Ліпідоз печінки розвивається на тлі гострого дефіциту нестандартних ліпотропних речовин. Це пов’язують з екзокринною недостатністю панкреатичних ферментів, що продукуються підшлунковою залозою.

Ліпідоз дуже часто поєднується з патологіями біліарної системи (жовчний міхур і жовчовивідні протоки). Жирова дистрофія з’являється при жовчнокам’яній хворобі. Також факторами, що провокують розвиток ліпідозу у собак, стають:

  • сильні перегодовування тварини. У зв’язку з цим в організм надходить дуже велика кількість жиру поряд з кормом. Особливо часто жирова дистрофія розвивається при натуральному годуванні.
  • зміст в сухому кормі поганої якості компонентів, а ще нітратів і нітритів.
  • недостатність протеїнового обміну. Накопичення ліпідних частинок в печінці провокують порушення трофіки ліпідів і білків до тканинних структур печінки. організму хімічними речовинами, що володіють вираженим патогенним ефектом на клітини печінки.
  • довгий застосування деяких медикаментозних засобів, що надають гепатотоксическое вплив.

Узнайте мнение ветеринаров о норме корма для собаки>>>

Жирове відкладення в печінці також має власні відмінні специфіки. Воно може бути крупнокрапельним або ж дрібнокрапельним. В результаті типу відкладення сформіровивается тип патології-гострий або ж хронічний.

Симптоми ліпідозу

Ліпідоз печінки у собак в переважній більшості клінічних випадків у ветеринарії, комбінується з іншими серйозними патологіями, що з’являються в організмі тварини. Такі захворювання ендокринної системи, які впливають на порушення процесів обмінного характеру, як цукровий діабет, системні інтоксикації – провокують зміни в практичних особливостях печінки.

Це пов’язано з тим, що печінкові структури, та й весь орган в загальному, є природним фільтром організму і всі речовини які шкідливі проходять через них.

Крім внутрішніх патологій, основою розвитку ліпідозу стають захворювання інфекційного характеру. Гостра форма ліпідозу розвивається дуже швидко. З’являються ознаки загальної інтоксикації організму, а ще жовтушність помітних слизових оболонок. Собака стає пригнобленою, відмовляється від активних ігор, виглядає слабкою і апатичною. Іноді відзначаються збільшення показників температури тіла до субфебрильних значень, відмова від корму.

Сам орган в гостру стадію патології, збільшується в об’ємі. На тлі змін практичних особливостей печінки, фільтруюча здатність зменшується. В організмі собаки починають збиратися жовчні кислоти, Аміни, феноли і аміак, що в результаті призводить до розвитку печінкової коми.

У міру того, як патологічний процес прогресує, у вихованця спостерігаються нудота і виверження шлункового вмісту. Тонус м’язів зменшується, не виключаються судомні явища.

Увага! Гостра форма ліпідозу печінки небезпечна швидким розвитком і настанням печінкової коми, після якої приходить загибель вихованця.

Хронічна форма жирової дистрофії розвивається істотно дуже повільно. Тварина виглядає пригніченим, частково відмовляється від прийому їжі, зменшується загальна активність собаки, спостерігаються запори. Температура тіла залишається минулої, а видимі слизові оболонки нечасто відрізняються іктерічностью (желтушностью). Захворювання може протікати зі стертою клінічною картиною, плавно прогресуючи, потроху підриваючи організм продуктами метаболізму.

Діагностика та лікування у ветеринарній клініці

Визначати ліпідоз печінки в умовах ветеринарної клініки не становить проблем. Призначаються загальний клінічний огляд і проводитися пальпація області черевної стінки. До цього всього проводитися загальний аналіз крові та інструментальні дослідження – діагностика за допомогою ультразвуку і рентгенографія.

Ліпідоз печінки вимальовується характерними симптомами лише в разі довгого напрямки або ж в гострій стадії. Підозри на жирову дистрофію у ветеринарного фахівця з’являються при проведенні пальпації області живота – печінка істотно збільшена в розмірах.

Підтвердження підозр проводять за допомогою ультразвукового дослідження – орган збільшений, візуалізуються притуплені краю, судинний малюнок скромний. Точно поставити діагноз ліпідоз виключно за результатами діагностики ультразвуком неможливо. Це реально зробити виключно в результаті проведення гістологічного дослідження.

В процесі проведення біопсії і подальшого мікроскопічного дослідження взятих тканин виявляються скупчення ліпідних вакуолей. Біопсія печінки проводитися під контролем УЗД апарату. Підтвердження попереднього діагнозу-ліпідоз печінки, також можливо при проведенні комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії.

Діагностика в умовах лабораторії в себе включає розгорнуту біохімію крові, що дає можливість визначити порушення в метаболізмі, що спровокували розвиток патології. При ліпідозі печінки у собак, в хімічному аналізі знаходять збільшення рівня білірубіну, зниження всієї кількості глюкози, холестерину і альбуміну. Підвищений вміст печінкових ферментів-аланінамінотрансферази, лужної фосфатази і аспартатамінотрансферази.

На підставі отриманих лабораторних та інструментальних даних, ветлікар розробляє тактику лікування. Поліпшенню загального стану тварини досягається шляхом коригування порушень метаболізму і зміни раціону харчування. Харчування на дієтичній основі має в себе включати дуже високий вміст протеїнових елементів і зниження ліпідів, особливо тваринного походження.

Одним із значних складнощів при жировій дистрофії печінки у собак, вважається повна відмова від корму і розвивається на цьому тлі анорексія. Чи не здатне їсти тварина, переводитися на парентеральне харчування. Також можна встановити спеціалізований носо-харчової зонд. Для будь-якого пацієнта достатня кількість поживних речовин розраховується персонально.

Призначається також інфузійна терапія, що дозволяє уникнути сильного зневоднення організму. Використовуються комплекси лікарських засобів, що надають ефект підтримки на роботу печінки і дозволяють відновити робочі особливості. Симптоматична терапія надає можливість стабілізувати стан собаки.

Після виписки зі стаціонару, хвора тварина повинна отримувати спеціальний догляд. Ключовим в домашньому лікуванні вважається раціон.

Харчування має добре збалансованим. Якщо собака звикла до справжньої їжі, її раціон повинен складатися з нежирних бульйонів, каш, зварених на воді, тертих варених овочів і кисломолочних продуктів.

Проста вода повинна бути замінена на відвари цілющих трав. Застосовуються відвари ромашки аптечної, звіробою або шавлії. Кількість корму має бути скорочено, а частота прийомів їжі збільшена. Це дозволить організму переробляти надходить їжу набагато краще.

Профілактика ліпідозу

Ліпідоз печінки, особливо у собак, собою являє серйозну патологію. Без вчасно наданого лікування, вихованець може померти. для того щоб не допустити розвиток патологічного процесу, потрібно систематично проводити контроль за роботою органів знаходяться всередині.

Рекомендується не рідше 1 разу на протязі року проводити діагностика за допомогою ультразвуку. З метою попередження метаболічних порушень, що ведуть до ураження печінки, не можна допустити перегодовування тварини.

Корми, що підбираються для вихованця, повинні бути прекрасної якості, збалансованим по всіх нутрієнтів. При будь-яких зміни в стані здоров’я улюбленця, не потрібно займатися самолікуванням. Важливо звернутися до ветеринарного професіонала за допомогою.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close