Ожиріння у кішок

Дуже часто господарі кішок не піклуються про те, що з домашнім вихованцям потрібно гуляти і приділяти увагу фіз.активності. Є думка, що кішки не вимагають такої активності як собаки. Подібна думка вважається помилковим, оскільки на тлі поганого харчування і відсутності активності, вихованець починає набирати надлишкову вагу.

Завдяки цьому у кішки з’являється ожиріння, що загрожує небезпечними і серйозними ускладненнями для органів знаходяться всередині. Зменшується загальна життєву тривалість, з’являються хронічні хвороби серця і судин, а ще травної та ендокринної системи.

Необхідно розуміти і визначати, коли вихованець набрав надлишкову вагу, вчасно зробивши заходи по ліквідації патологічного стану. Це допоможе уникнути значних складнощів і системних патологій.

Причина

Ожиріння у кішок, як і У інших ссавців, пов’язано перш за все з порушеннями процесів обмінного характеру. В результаті патологічного процесу накопичується зайвий жир в підшкірній клітковині. Крім зовнішнього ожиріння, страждають і внутрішні органи.

Базова функція жирової тканини-підтримка балансу енергії. В організмі є кілька типів жирової тканини-підшкірна, субфасциальная і вісцеральна. Так, при ожирінні у кішки відкладається не тільки шари із зовнішнього боку жиру але і з’являється ожиріння органів знаходяться всередині, порушуючи їх роботу і важливі функції.

Більшість домашніх кішок схильні до набору ваги, що призводить до розвитку подібних хвороб як цукровий діабет, запальні процеси в підшлунковій залозі, сечокам’яна хвороба. Найбільш небезпечними ускладненнями ожиріння у кішок вважаються:

 1. Порушення в роботі підшлункової залози-проблеми з виробленням інсуліну на тлі ожиріння, викликають великі проблеми у всьому організмі.
 2. Патології судинно-серцевої системи-дуже високий вміст жирової тканини в організмі призводить до утворення бляшок на стінках великих і малих судин, що в наслідок призводить до атеросклерозу. Розвивається жирова дистрофія серця.
 3. Порушення в гепаторенальной системі. Жирові відкладення в області печінки і нирок призводить до серйозних патологій органів, провокуючи розвиток сечокам’яної хвороби і дистрофічних змін печінкових структур.
 4. Захворювання суглобів. При надмірній вазі рухливість погано відбивається на опорно-руховому апараті. Дуже високе навантаження на суглоби, спровокована великою вагою, провокує деформацію і запальні процеси. У кішки вірогідна поява артритів і артрозів.

На тлі надмірної ваги у молодих кішок порушується репродуктивна функція. Якщо ж кішці із зайвою масою тіла виходить завагітніти, є високий ризик розвитку складнощів в період виношування кошенят і сімейного процесу. Крім цього, кішки з ожирінням складно переносять хірургічні втручання із загальним наркозом.

Головними причинами розвитку ожиріння вважаються:

  харчування тварини-часті перегодовування, висококалорійна їжа, достаток солодощів і продукти зі столу власників.

 1. Неактивний життєвий образ кішки. Домашні кішки вважаються абсолютними флегматами, що обмежуються маленькими розмірами житлового приміщення. Але обмежена рухливість і пасивність вихованця, призводять до жирових відкладень.
 2. Порушення процесів обмінного характеру. Системні захворювання органів знаходяться всередині, особливо ендокринної системи, призводить до надмірної або недостатнього вироблення гормональних речовин. Так, порушення в роботі гіпофізарної системи, надниркових залоз або щитовидки, призводить до збоїв в ліпідному обміні, провокуючи надлишкову масу тіла.
 3. Генетична схильність. Існують породи кішок схильні до ожиріння. Тим більше це стосується порід британської, шотландської висловухою, перської і екзотичної короткошерстої. Потрібно ретельно стежити за раціоном харчування кішок власникам даних порід. . З віком у кішок змінюється метаболізм-він сповільнюється. Таким тваринам потрібно менше калорій для задоволення потреби організму в енергії. Надлишок енергії відкладається в організмі у вигляді жирових складочок. або кастрація. Кастровані або ж стерилізовані тварини страждають від зайвої ваги через зміни в гормональному фоні. Після стерилізації потрібно переглянути раціон харчування кішки і вибрати менш поживний, що дасть можливість уникнути ожиріння і розвитку на його тлі сечокам’яної хвороби або проблем з серцево-судинною системою.

Симптом

Будь-господар кішки зобов’язаний знати, що таке ожиріння і, як чітко визначити його у власного вихованця. Ожиріння вважається наслідком порушення процесів обміну і з’являється при збільшенні ваги на 20% від норми.

При підрахунку головне не забути врахувати стать і вік тварини. Це пов’язано з тим, що молоді кішки в період активного росту можуть набирати вагу, а потім успішно його скидати. Те ж стосується і статевої приналежності-самці, в основному, істотно більші за самок. Ідеальним показником вважається вага у віці одного року.

Основні симптоми ожиріння такі:

 • провисання в області живота;
 • відкладення жирів на бічній частині тулуба;
 • некваплива ХОДА;
 • апатичні стани вихованця і сонливість;
 • розвиток задишки при здійсненні інтенсивного фізичного навантаження (біг, стрибки).

Ознакою ожиріння у кішки вважати можна поява складочок в області ребер і живота. Акуратно промацуючи власного вусатого улюбленця, володар зможе підкреслити наявність відкладень жиру. Також надмірна вага видно у кішок візуально, тим більше якщо кішка у віці 1 року не відрізнялася великою статурою.

Лікування ожиріння у котів

Лікування ожиріння у кішок має починатися з точної діагностики та консультації у ветеринарного фахівця. Самостійно садити кішку на дієту заборонено, так як це провокує посилення ситуації.

Для визначення істинного ожиріння на тлі надмірного використання їжі, доктор призначає ряд аналізів, серед яких основними є – загальний і хімічний аналіз крові, аналіз урини і Гормональна панель. Останній пункт обов’язковий, так як дає можливість визначити можливі серйозні порушення в організмі, які неможливо видалити Простий коригуванням раціону харчування.

Підтвердивши патологічний набір ваги, ветеринар призначає спеціалізовану дієту для кішок при ожирінні. Вона базується на поступовому зниженні калорійності і частому годуванні кілька разів на день. Важливо стежити за кількістю не тільки за кількістю жиру в раціоні, але і білками і вуглеводами.

Рекомендується підбирати вже готові корми для кішок з ожирінням, в яких норма розрахована за всіма показниками. Доктора наполегливо не радять годувати вихованців проживають в будинку змішаної їжею-сухим кормом і натуральними продуктами.

Вимушений захід терапії при ожирінні у тварини – забезпечення правильної фіз.активності. Важливо систематично грати з кішкою, роблячи більше навантаження і тривалість. Володар повинен регулярно стежити за найменшими зміною у вазі тварини і приводити його на огляди до ветеринарного професіонала.

Якщо ожиріння у кішки з’явилося не на тлі переїдання, а в результаті внутрішніх патологій, лікування не завершується призначенням дієтичного корму. У кожному окремо взятому випадку фахівець призначає індивідуальну схему лікування, беручи до відома вік, стать і породу тварини.

Не можна садити кішку на голодну дієту. Це може привести не в бік зменшення зайвої маси, а буде причиною розвитку небезпечних хвороб органів знаходяться всередині – запалення шлунка, кишечника, виразкових уражень або ж набагато більше сповільнить процеси обміну. Потрібно методично зменшувати поживність харчування, даючи корм невеликими частинами і часто, зонуючи добову поживність на 4-5 прийомів.

Бажано давати кішці при ожирінні дуже якісні готові корми супер-преміум класу. Але якщо це не виходить, а володар має багато часу для приготування справжньої їжі, важливо дотримуватися ряду правил. Годувати кішку потрібно збалансовано, не переводячи на один вид їжі – тільки овочі, тільки м’ясо або риба.

Всі продукти не повинні бути жирними – грудка курки, телятина, овочі, сир. Заздалегідь їх потрібно термічно обробити і давати порційно. При годуванні справжньою їжею рекомендується включити в раціон вітамінні і мінеральні комплекси для підтримування захисних сил організму і хорошого функціонування всіх систем.

Профілактика

Заходи попередження ожиріння у вихованців проживають в будинку зводяться до кількох правил. Не можна перегодовувати кошеня або дорослу кішку, особливо ті породи, які генетично схильні до ожиріння. Деякі вихованці надзвичайно ненажерливі, тому не потрібно давати корм в мисочку за першим покликом. Важливо стежити за інтервалом між годуваннями.

Невід’ємна частина попередження ожиріння-моціон. Правильні фізнагрузкі-БІГ, рухливі ігри, дають можливість не тільки тримати тіло в формі, але і надають можливість кішці тренувати власні натуральні інстинкти, адже за природою кішки є хижаками.

Якщо тварині були видалені репродуктивні органи, володар повинен прислухатися до ветеринарного професіонала і змінити раціон харчування. В іншому випадку значних порушень на тлі дуже високого відкладення жирів в організмі не вийде уникнути.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close