Різновиди бульдогів з фото і описом всі види порід

Різновиди бульдогів з фото і описом всі види порід - Ветеринар

Група таких собак виділяється з усієї маси схожими характеристиками: всі різновиди бульдогів мають на рідкість лютою зовнішністю, але миролюбним і відданим характером. Псів неможливо сплутати з представниками інших порід. На превеликий жаль, Кінологічні асоціації визнають не всі наявні нині типи бульдогів.

Історія виникнення породи

Орієнтовно засновниками сучасних порід вважаються стародавні молосскіе (догообразние) собаки, багато століть жили на території Англії. На острів псів доставили з Греції в шостому столітті до н.

Рослих собак в той час називали мастифами, але орієнтовно з 1630 року бульдог виділився серед інших і отримав свою назву (Bulldog означає «бичача собака»). Пес володів чудовою працездатністю і міг впоратися навіть з дорослим биком.

Різновиди бульдогів з фото і описом всі види порід - Ветеринар

В Англії користувалися популярністю бої тварин, в яких бульдог завжди займав особливе, головне місце. Найбільшим попитом у азартних англійців користувалася цькування биків собаками, але протягом певного часу криваві забави урізноманітнили ведмедями, кіньми, тиграми, великими мавпами, борсуками. Популярність розваги і стала причиною початку селекційної роботи.

Бульдог відрізняється оригінальною тактикою бою-пес нападає в передній частині. Собака не тікає від суперника, а йде напролом. лють звіра завжди знаходиться поруч з розважливістю і холоднокровністю, а нечутливість до болю і мертва хватка потужних щелеп робить бульдога ідеальним механізмом для вбивства. Тварина нападає мовчки, завжди вцепляется в горло видобутку, а потім не відпускає до останнього подиху.

Для участі в цькуваннях люди вели відбір кращих особин, прагнучи підтримувати тільки чисті, бездоганні лінії. Так, з послідів відразу вибраковувалися цуценята, які мають звичку хапати суперника не за шию, а за кінцівки (їх визнавали нечистокровними). Тварини коштували дорого, так як цю породу собак було важко розводити.

З початку Дев’ятнадцятого століття все змінилося. З 1802 року бої тварин заборонили, і для породи настала епоха виставок, з’явилися перші стандарти. Люди звернули увагу і на інші якості собак: лояльність, слухняність, байдужість і доблесть. З того часу Англійський бульдог став символом і національною гордістю держави.

Різновиди бульдогів з фото і описом всі види порід - Ветеринар

Поліпшення фізичних якостей бульдогів здійснювалося методом схрещування з іншими породами. Чистокровних староанглійських собак в наш час в природі не збереглося.

Різновиди бульдогів

Представники різних варіантів мають ряд загальних ознак: плеската морда зі складочками, відмітний прикус, м’ясисті губи, гладка шерсть. Статура собаки виділяється великою головою, важким скелетом і відверто вираженими м’язами.

Пси не відрізняються швидкою реакцією, іноді працюють повільно, але старанні, слухняні і наполегливі. Більшість собак схильні до схожих захворювань: алергічна реакція, проблеми з диханням (через особливої форми носа).

Порід існує більше десятка, не рахуючи вимерлих, але дуже добре відомі і популярні три.

Американський бульдог

Амбуль-прямий нащадок староанглійського варіанту собаки, виведений протягом декількох сотень років колоністами США. Призначення тварини мали універсальне-робота на фермі, охорона майна, полювання. У догляді пси невибагливі, швидко підлаштовуються в нових умовах. Як окрема порода відзначені в кінці Дев’ятнадцятого століття.

За характером амбуль лідер, не любить конкурентів, схильний переважати. Пес відданий і слухняний, терпимий до дітей, прекрасно охороняє майно власника. Порода дуже рухлива, потребує активного життєвому образі. Невтомний.

Тіло собаки виглядає ідеально: коротка спина, квадратна голова, розвинені кінцівки. Рухи пса легкі, неметалеві. Зростання породи 58-68 см, вага до 58 кг.відмінні захворювання – алергічна реакція і дисплазія суглобів.

Англійський бульдог

Це найбільш популярна з порід.

Коротка характеристика собак:

 • Розмір середній-50-55 см і 22-25 кг;
 • додавання потужне, кремезне;
 • морда тупа, приплюснута;
 • лапи широко розставлені;
 • верх корпусу утворює маленьку дугу, спина коротка;
 • шия середньої довжини і товста, з підвісом;
 • вуха розміщені високо, далеко від очей;
 • щелепи сильні, квадратні, Нижня злегка виступає;
 • груди глибока і широка;
 • живіт обраний;
 • хвіст розміщений низько, без заломів.

Тварина наділена інтелектом, легко навчається. Упертість виражено сильніше, ніж у інших бульдогів. Пес володіє врівноваженим, добрим і поступливим характером. Собака любить пускати слину.

Різновиди бульдогів з фото і описом всі види порід - Ветеринар

Подібний варіант породи схильний до простудних захворювань, чутливий до перегріву.

Ще з щенячого віку у псів швидко збільшується м’язова маса, яка призводить до дуже високої стомлюваності, тому тварина потребує частого відпочинку.

Французький бульдог

Дуже маленькі, але грізні на вигляд собачки володіють незвичайною зовнішністю. Пси виглядають як бійцівська порода малого формату.

Коротка характеристика собак:

 • тулуб компактний, мускулатура розвинена;
 • зростання 25-40 см, Вага 8-15 кг;
 • голова масивна, покрита складочками шкіри;
 • лоб опуклий, ніс приплюснутий, нижня щелепа злегка виступає;
 • вуха посаджені високо і широко;
 • хвіст від природи короткий;
 • корпус розширений в грудях і звужений до стегон;
 • поперек опукла;
 • шерсть гладка;
 • забарвлень кілька (коричневий різних відтінків, Білий, Строкатий).

Характер різнобічний: собаки добрі, сміливі, слухняні, вперті, ласкаві і ревниві. Пси люблять перебувати у всіх на виду, чуйно відчувають настрій власника.

Сон «французів» супроводжується хропінням, несподіваним для таких дрібних розмірів самих тварин. Винна особливість будови голови пса: роки селекції стали причиною максимального вкорочення носа, а це означає, скоротився розмір черепа собаки. Тому звузилися дихальні ходи, виник надлишок тканини неба і трахеї.

Рідкісні види

Певні види бульдогів знаходяться на межі зникнення. Але будь-яка з різновидів по-своєму унікальна, цікава і заслуговує на особливу увагу заводчиків.

Алано

Іспанський варіант бульдога був виведений однойменним племенем кочівників (алано) як пастуший і сторожовий пес. Вони свого часу доставили тварин в країну, де жителі цих місць відразу стали застосовувати собак в боях з биками.

Пси можуть досягати 42 кг у вазі і до 60 см в зростанні, масивні, пропорційно складені, красиві. Забарвлення у породи частіше рудий. Пси добрі, легко навчаються, віддані, слухняні, ніколи не метушаться. Особливо в собаках виражено бажання переважати.

Алапахський бульдог

Порода виведена в Америці в якості робочої і дуже схожа на амбулей. Зустрічається нечасто. У псів яскраво виражені Службові і сторожові якості. Тварини досить рослі-48-73 см, 25-59 кг.забарвлення породи різноманітний: чорний, білий, коричневий, рудий, мармуровий.

Активні, спортивні та вкрай невимогливі пси мають посилене почуття власності. Характер у собак веселий, азартний, легкий в контакті. Такі тварини емоційно залежні від господарів.

Континентальний бульдог

Породу вивели в дев’ятнадцятому столітті в Швейцарії, змішавши англійського і староанглійського бульдогів. Основою послужив закон, що забороняє розведення тварин з особливими показниками, так як це викликає пороки і аномалії в розвитку.

Відростають пси до 46 см, важать 22-30 кг.звичайні забарвлення – чисто руді, коричневі, комбінування таких кольорів. Від інших представників групи відрізняються не такою плоскою мордою і менш кремезним складанням.

Різновиди бульдогів з фото і описом всі види порід - Ветеринар

Собаки дуже пильні, активні і самовпевнені. Пси дружелюбно ставляться до людини.

Кампейро

Бразильський варіант староанглійського бульдога виведений шляхом коригування породи під потреби фермерського господарства цієї місцевості. Це ефектний пастух і серйозний сторож.

Відрізняється собака особливо стійкою психікою, розумом, високими адаптаційними якостями, слухняністю і вірністю. Забарвлення породи-рудуватий, коричневий, білий, або різні їх комбінування. Вага 35-45 кг, Висота в холці – 48-58 см.

Різновиди бульдогів з фото і описом всі види порід - Ветеринар

Бульдог Катахули

Помісь амбулей і луїзіанських леопардових собак (або катахул) успадкувала знамениту бульдожу хватку від перших і чудові пастуші якості від других. Пси відрізняються високим інтелектом, холоднокровністю і слухняністю. З великою довірою собаки ставляться до людини.

Параметри породи: зріст 61-68 см, маса 34-46 кг, забарвлення біле (або з сірими плямами), чорно-руде.

Від леопардового предка бульдог успадкував не визнається стандартами забарвлення під назвою мерль. Унікальний і колір очей-бурштиновий або блакитний. Дуже часто зустрічаються особини з різними райдужками.

У наш час є зниклим австралійський і італійський бульдог. Також відомо про існування російської та бельгійської, але виключно з книг (тому вони є вигаданими).

Відмінності порід

Згідно з описами порід, різні типи бульдогів мають багато схожих рис і одного спільного предка. Але в класифікаціях кінологів вони числяться в найрізноманітніших групах. Наприклад, Англійський бульдог по FCI відноситься до молоссоідним породам, а його далекий французький родственик – до компаньйонам і Тоі.

Відмінностей у зовнішності собак не менше, ніж подібностей. Стандарти пред’являють різні вимоги не тільки до росту і ваги, але і забарвленням, формам вух, статурі, довжині і прямоті кінцівок.

Характери і призначення у тварин теж мають відмінності. Амбуль прекрасно підходить енергійним, багато рухається і спортивним власникам. Французький бульдог-це маленький Активний вихованець, завжди готовий розважатися з господарем на прогулянці або поїхати в поїздку в сумці-перенесенні.

Різновиди бульдогів з фото і описом всі види порід - Ветеринар

Переваги, і недоліки

Негативні якості і звички бульдогів вимагають великої уваги з боку господарів:

 • вперті тварини часто показують лінь і апатію в процесі дресирування;
 • великий вид бульдога бажано утримувати в просторій квартирі;
 • правильне харчування-основа хорошого розвитку пса, і прогодувати немаленького вихованця буває невиправдано дорого;
 • пси схильні переважати, з ними необхідно висловлювати залізну силу волі.

Хороших моментів набагато більше:

 • будь бульдог-це спокійне, врівноважене створення, нечасто підносить неприємні сюрпризи;
 • вивчені як то команди засвоюються псом назавжди;
 • правильно ввічлива особина стане зразком слухняності і старанності;
 • собаки люблять дітей, терплячі, мають міцне здоров’я.

Цікаві факти

Бульдоги відомі людям у всьому світі, але не є серед популярних сімейних собак, оскільки вони вважаються злісними та небезпечними. Але історія говорить про зворотне.

 1. Існує легенда: французькі бульдоги виводилися конкретно для лову щурів на кораблях і в портах. Зграю собак запускали в трюм або приміщення складського типу, де тварини винищували полчища гризунів, проявляючи небувалу сміливість, кмітливість і швидкість реакції.
 2. «Англійська» — це складно Країна походження, але і склад характеру псів: їм властиві м’якість, манірність, незворушність і спокій, властиві справжнім джентльменам.
 3. Бульдоги часто застосовуються в якості талісманів команд . Видатними атлетами собак не можна назвати, але властиві їм завзятість і прагнення до перемоги високо оцінюються професійними футболістами.
 4. Представники породи-постійні герої мультиплікаційних фільмів, коміксів, кінострічок і книг, що ще раз акцентує їх популярність.
 5. Десятками років кінологи прагнуть відтворити прабатька сучасних різновидів-староанглійського бульдога.
 6. Англійці впевнені в тому, що це єдина тварина, яка має почуття гумору.

Висновок

Група бульдогів обширна, хоча частина видів давно зникла. Собаки унікальні, проте їх об’єднують схожі зовнішні ознаки, однакові характерні риси. Кожен вихованець, незалежно від варіанту, стане відповідальним помічником і хоробрим захисником власної сім’ї.

Фото і відеоогляд

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60RfHShz6bnpJYMVkNANHqNir playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

Продовжити знайомство з різновидами бульдогів можна в представленому нижче фото і відеоогляді.

Позначки:, , , , , , ,
close