Як підготувати собаку до УЗД

УЗ діагностика-точний і інформативний метод дослідження.

Корисний для оцінки стану внутрішніх систем організму.

За допомогою УЗД ветеринарні лікарі дуже точно здатні оцінювати стан травної, сечостатевої, серцево-судинної та ендокринної систем. УЗ діагностика потрібна для виявлення змін в стані м’яких тканин і суглобів.

Для отримання достовірних результатів, необхідно правильно приготувати собаку до планового дослідження.

Діагностична значимість УЗД для собак

УЗД не тільки швидкий і інформативний метод діагностики. Дослідження за допомогою ультразвуку абсолютно неболісне дослідження. Несприятливого впливу на організм тварини не відзначається.

На відміну від рентгенографії, за допомогою УЗД фахівець отримує різні зрізи тканин досліджуваних органів або об’єктів в будь-якому напрямку.

Головні завдання, що виконуються при УЗД:

 • виявлення місця розташування патологічного процесу і оцінка ступеня його поширення;
 • визначення характеру патології (вроджена чи набута, постійного або дегенеративного характеру, пухлинний процес);
 • виявлення і визначення об’ємних значень органів для оцінки і порівняння даних з нормальними значеннями (при проведенні УЗД діагностики, ветлікар має можливість оцінювати процес лікування в динаміці і підбирати максимально відповідну схему терапії на підставі отриманих результатів).

Сучасні апарати УЗД дозволяють проводити дослідження і оцінку стану наступних систем організму:

 • органів порожнини живота-печінки – підшлункової залози, надниркових залоз, жовчного міхура і його проток, лімфатичних вузлів і селезінки, нирок і сечового міхура, а ще яєчників і матки у самок і передміхурової залози і мошонки у самців;
 • дослідження судин порожнини живота (доплерографія) на наявність судинних порто-системних шунтів як вродженого, так і набутого типу;
 • очей і поруч розташованих тканин;
 • тканин щитовидки;
 • органів, розташованих в грудній порожнині;
 • Відлуння серця і доплерографія судин, розташованих в грудній порожнині.

УЗД допомагає ветеринарам оцінювати структуру і стан органів знаходяться всередині собаки, виявляти запальні процеси, наявність вільної рідини в грудній або порожнини живота, внутрішні кровотечі, розриви органів знаходяться всередині. За допомогою ультразвукового дослідження доктор може визначити наявність конкрементів в сечовидільної системи.

Завдяки вчасно проведеному дослідженню апаратом УЗ можливо визначити структуру, розмір і локалізацію пухлинних процесів. Дослідження за допомогою ультразвуку дає можливість виявити наявність вагітності і визначити терміни гестації, спрогнозувати терміни початку сімейного процесу і підрахувати кількість плодів, виявивши їх здатність до життя.

Як правильно приготувати собаку до УЗД

Тварину, яка надійшла до ветеринарної клініки в стані середньої тяжкості або важкому стані, обстежують без підготовчої підготовки.

При подібних станах як внутрішня кровотеча, піометра, наявність чужих предметів в травному тракті, рахунок йде на хвилини, тому підготовку виключають і проводять дослідження за допомогою ультразвуку відразу.

При плановому проведенні УЗД, для отримання максимально точних результатів, рекомендується приготувати собаку.

Підготовка собаки до ультразвукового дослідження включає:

 • Голодування . Витримувати тварина на голодній дієті потрібно при проведенні дослідження стану органів знаходяться всередині, а тим більше нирок. Останній прийом їжі у собаки повинен бути не пізніше ніж за 8 годин до планового дослідження. Не рекомендується голодування тільки ослабленим собакам і маленьким цуценятам.
 • Прийом препаратів зменшують процес газоутворення. Присутність газів в кишечнику, ускладнює проведення діагностики. Для зниження газоутворення, собаці рекомендується дати вітрогінні кошти за день до планового дослідження, а ще ввечері і вранці в день проведення процедури.
 • Повний сечовий міхур. Для якісної діагностики стану органів порожнини живота, а саме сечового міхура, слід постаратися, щоб собака протягом пари годин до УЗД не ходила в туалет. Доктору буде простіше оцінити тонус органів знаходяться всередині і визначити наявність патологічних суспензій в сечовому міхурі.
 • Видалення вовняного покриву в області проведення УЗД. діагностика за допомогою ультразвуку не дасть об’єктивних результатів, якщо буде проводитися через не віддалений шерстний покрив. У шерсті у собак, особливо довгошерстих порід, багато повітря, що відображає хвилі ультразвуку і створює невірні свідчення.

Виконуючи прості правила, володар зможе правильно приготувати тварину для отримання швидких і інформативних результатів ультразвукового дослідження.

УЗД діагностика ставитися до інформативним і безболісним методикам. Тому тварині не потрібно введення наркозу. Досить правильної фіксації собаки на процедурному столі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close