Як показати кішці свою любов

Людям, які мало цікавляться домашніми кішками, може здатися, що ці тварини настільки відчужені створення, що не можуть проявити любов і приймати її. Насправді, це помилкове судження. Не звертаючи уваги на те, що кішки незалежні створення, вони міцно прив’язуються до власних власників і страждають від нестачі уваги або любові.

Зрозуміло, як від собаки, прояв почуттів від кішки чекати не потрібно. Але уважне ставлення до улюбленця, турбота, а ще спроби зрозуміти настрій тварини в потрібний момент, дозволять налагодити контакт з кішкою і заручитися «підтримкою». Адже кішки можуть бути справжнісінькими компаньйонами, фактично як собаки.

Ставлення кішки до людини

За однією з версій домашні кішки, на відміну від собак, проживають з людиною під одним дахом виключно з меркантильних спонукань, оцінюючи виключно власну вигоду. Думка неправильно, так як кішки, що володіють незалежним характером, вимагають любові, прихильності і уваги.

Розумні тварини, з благородною натурою, відповідають взаємністю людині, що виявляє повагу і любов до власного вихованця.

Якщо ж володар не приділяє улюблениці або улюбленцю уваги, не створить затишних умов для існування, і не стане дарувати душевного тепла, розраховувати на любов з боку тварини не варто.

Зрозуміти, що кішка проявляє любов або симпатизує господареві, легко. Потрібно тільки уважно подивитися за звичками вусатого пройдисвіта. З маленьким кошеням, що з’явилися в будинку, з найперших днів рекомендується встановити контакт, створюючи атмосферу затишку. Невідоме і незвичне місце для будь-якої кішки-стрес. Адаптація до нових умов відбувається з використанням нюху і слухових аналізаторів. Потрібно, щоб в період адаптації нового члена сім’ї, не було різких звуків, а запахи були найбільш приємними – улюблена їжа або ласощі.

Відчуваючи себе в безпеці, кішка поніжитися, і налаштується на потрібний лад, вибудовуючи відносини з власним господарем. Грубість і неповага по відношенню до кішки не допустимо. Почуття умиротворення і захищеності, яке дарує кішці володар, залишається з нею на все життя. Але як же зрозуміти, що кішка вважає власного господаря другом?

Природно, прояв любові у кішки своєрідно. Зрозуміти, що кішка прихильно ставитися до людини і не проти з ним подружитися, можна, ретельно поспостерігавши за поведінкою і «мовою» тіла.

Кішки застосовують жести і звуки для вираження конкретного діапазону емоцій. Звертаючи уваги на ті або інші звуки, жести і поведінку, господар зможе краще зрозуміти настрій власного улюбленця.

Важливими ознаками, що вказують на любов і прихильність кішки до господаря, вважаються:

 • гучне бурчання і муркотіння;
 • своєрідні буцання головою, коли тварина впирається, щоб його погладили;
 • ненав’язливі покусування рук;
 • тремтіння хвоста при зустрічі з господарем;
 • спроби бути корисним і виконувати команди, наприклад, приносити іграшки;
 • відмінні притоптування лапками, в процесі бурчання;
 • вилизування рук і підборіддя власника або ж «котячі поцілунки»;
 • умиротворений довгий погляд, з частими морганнями (вказує на довіру кішки до людини);
 • допуск до самих заборонених місць-кішка дозволяє гладити їй живіт;
 • загальний сон з господарем.

Які дії власника доводять любов до кішки

Люблячу кішку дізнатися легко, а ось як показати любов власника по відношенню до власного тварині. Фахівці зоопсихологи, виділили кілька ключових дій, що дозволяють показати власне доброзичливе ставлення до тварини. Це можуть бути:

 • Надання знаків уваги, свого роду хімія відносин. В основному, священні ритуали між кожною кішкою і її господарем, різні, від обнімашек, до поділу однієї подушки для сну.
 • Масажні розслаблюючі руху. Кішки люблять легкий, ненастирливий масаж, Якщо довіряють людині. Багато кішки отримують задоволення при масажі області шиї або холки, але не люблять, коли доторкаються до їх лапок. Однак є і кішки, які розслабляються, коли їм роблять масаж подушечок лап. Дізнайтеся більше про масаж для кішок>>>
 • Спільне проведення часу за грою. Існує заява, що кішки самостійні тварини, які не потребують, щоб з ними грали. Насправді це зовсім не так. Спільні ігри з кішкою не тільки доставляють багато задоволення звірові, але і зближують відносини між господарем і вихованцем.
 • Спроби зрозуміти тварину. Спілкування з господарем – важливо для незалежних, з першого погляду, вихованців. Їхня мова різноманітна. Відомо, що між собою кішки не нявкають, вони видають ці звуки для спілкування з людиною. Є велика кількість варіантів котячого» мяу», розпізнаючи які володар зможе краще зрозуміти тварину. А кішка у відповідь на розуміння, стане більш прив’язаною до власника. Мають значення не тільки звуки, що видаються тваринам, а й положення тіла, хвоста в просторі.
 • Правильний догляд. Охайні від природи невеликі хижаки, потребують гарного догляду. Тим більше це важливо для кішок з довгою і насичений шерстю. Постійні вичісування стають свого роду ритуалом, зближуючи власника і кішку.
 • Наявність особистого простору. Кішки вважають себе головніше будь-яких інших вихованців в будинку. Якщо володар вирішив завести собі ще одну кішку, собаку чи іншого домашнього вихованця, потрібно робити це максимально обережно, щоб не завдати травму кішці. Ці тварини занадто чутливі і можуть обурюватися власним обуренням або ж впасти в стресовий стан при появі в будинку нового члена сім’ї.
 • Заохочення. Всі люблять ласощі і люди і тварини. Кішки не виняток. Налагодити контакт між господарем і кішкою допоможуть спеціалізовані котячі ласощі. Давати їх достатньо лише за заслуги або хорошу поведінку. В іншому випадку, тварина перестане їсти звичайну їжу, і буде вимагати ласощі.

Показати власну любов кішці можна за допомогою спеціальної котячої м’яти. Звикання ця трава у кішок не викликає і не дає побічних ефектів, як наприклад, валеріана. Застосування котячої м’яти рекомендується в процесі навчання або звикання тварини до лежанки, когтеточке або туалету. Для стимуляції розумової активності, можна вибрати в спеціальному зоомагазині іграшки з котячою м’ятою.

Корисно разом проводити дозвілля, грати в галасливі і рухливі ігри. Тим більше якщо в будинку живе маленьке кошеня, який потребує ласки і доброті. Грати можна з лазерною указкою, змушуючи кішку ганятися за здобиччю, зіграти з пір’їнкою на мотузці або спеціальної вудкою.

Стати реальним другом для кішки-це бути тим, хто завжди готовий погладити і жаліти, а коли необхідно, перестати чіпати.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close