15 ідей для дерев’яної підлоги у ванній кімнаті

Анабель Бернар Фурньє — письменниця-фрілансер, яка спеціалізується на домашньому декорі та дизайні інтер’єру. Вона пише про інтер’єри з 2012 року і фокусується на дизайні ванних кімнат та звуковому оформленні будинку.

Оновлено 07/12/21

Встановлення дерев’яної підлоги у ванній кімнаті раніше вважалося великим «ні-ні». Бризки, стояча вода і навіть висока вологість пошкоджують і деформують матеріал, роблячи його непридатним для використання за короткий проміжок часу. Чи змінилося все це з появою нових засобів для обробки дерев’яних підлог? Багато хто стверджує, що поліуретанові покриття і готові паркетні підлоги набагато стійкіші до пошкодження водою, ніж раніше, а дехто стверджує, що деякі паркетні підлоги насправді є водонепроникними.

Не так швидко. Реальність така, що майже всі виробники паркетної дошки все ще радять бути обережними, коли справа доходить до використання їхніх підлог у ванних кімнатах та інших вологих приміщеннях. Це правда, що хороші поліуретанові герметики на масляній основі і ретельна увага до герметизації щілин між дошками підлоги можуть зробити паркетну підлогу адекватною у ванній кімнаті, але практично жоден виробник підлогових покриттів ніколи не буде описувати паркетну підлогу як водонепроникну . Найкраще, що ви можете отримати — це попередній опис продукту як водостійкого, і то лише за умови ретельного дотримання інструкцій з використання та догляду. Наприклад, виробник паркету може надати гарантію на вологостійку паркетну підлогу лише за умови, що калюжі, які залишилися, будуть ретельно витиратися шваброю і висихати протягом декількох хвилин. Уважно прочитайте літературу виробника, якщо ви розглядаєте підлогу з натуральної деревини для ванної кімнати.

Деякі моменти, які слід врахувати, коли мова йде про використання паркетної підлоги у ванній кімнаті:

  • Тверда деревина у ванній кімнаті потребує набагато більшого догляду та обслуговування, ніж в інших приміщеннях вашого будинку — як мінімум, щорічного нанесення покриття, призначеного для вологого середовища.
  • Виробники часто оскаржують гарантійні зобов’язання на дерев’яну підлогу у ванній кімнаті, а на деяких підлогових покриттях може бути прямо вказано, що вони не придатні для ванних кімнат.
  • Усю розбризкану і пролиту воду необхідно негайно витерти і висушити — навіть якщо ви думаєте, що захистили підлогу герметиком.

Зважаючи на це, сучасні поліуретанові герметики в поєднанні з більш потужними витяжними вентиляторами, які можуть висушити ванну кімнату набагато швидше, означають, що дерев’яна підлога може часто використовуватися в сучасних ванних кімнатах. Це все ще, можливо, поганий вибір для сімейних ванних кімнат з ваннами, якими користуються діти, але для вбиралень, де є лише раковина, для гостьових ванних кімнат, які використовуються не часто, і для основної ванної кімнати, де ви готові докласти зусиль для підтримки підлоги, хороша дерев’яна підлога може стати чудовим елементом дизайну.

Про цей термін: Основна ванна кімната

Багато асоціацій нерухомості, в тому числі Національна асоціація будівельників, класифікували термін «головна спальня» (або «головна ванна кімната») як дискримінаційний. «Основна спальня» — це назва, яка зараз широко використовується серед фахівців з нерухомості і краще відображає призначення кімнати.

Дізнайтеся більше про нашу Зобов’язання щодо різноманітності та інклюзивності, щоб зробити The Spruce місцем, де всі відчувають себе бажаними гостями.

Для багатьох людей переваги стилю варті ризиків. Дерево — це тепло, стильно і красиво. Якщо ви не є великим шанувальником холодного, клінічного вигляду, який часто зустрічається у ванних кімнатах, то дерево, безумовно, задовольнить ваші смаки. Паркетна підлога буває різних кольорів і стилів, що робить її ідеальним вибором для різноманітних проектів декору.

Але розгляньте альтернативи

Якщо ви все ще вагаєтесь щодо використання дерева у ванній кімнаті (і для цього є достатньо причин), ви можете розглянути керамограніт або розкішний вініловий настил, які можуть виглядати дуже схожими на натуральну деревину. І це не другорядні альтернативи — якісний керамограніт і розкішний вініл є високоякісними матеріалами для підлогового покриття, які ви можете з гордістю демонструвати. До того ж, вони практично не схильні до пошкоджень від вологи та стоячої води. Практично всі дизайнерські ванні кімнати, які ви побачите в наступних прикладах, можна було б оздобити керамогранітом або розкішним вінілом — і різницю було б дуже важко помітити.

Дерев’яна підлога з рекультивованої деревини з сірою плиткою метро

Ця ретро-ванна кімната від Interior Therapy має підлогу з рекультивованого дерева, що додає приміщенню зістареного стилю. Вона додає тепла на контрасті з більш холодною сірою плиткою метро та сучасною безрамною душовою кабіною, створюючи чудовий баланс у цілому.

Позначки:, , , , , ,
close