Незвичайні будинки світу: 10 шедеврів архітектури

Побудувати незвичайний будинок мріє кожен архітектор. Деконструкція, пластичні форми, злами зовнішніх стін і екологічний декор — усім цим і не тільки дивують сучасні споруди. Однак і серед найдивовижніших, є просто приголомшливі за своєю архітектурою будинки.

Які найнезвичайніші будинки світу? До них відносять прозорий будинок (Японія), найвужчий будинок у світі (Польща), грибний будинок (США), перевернутий будинок (Німеччина), будинок Флінстоунів (США), сталевий будинок (Техас), будинок у старій водонапірній башті (Бельгія), будинок-туалет (Південна Корея), скейтборд-хаус (США), бульбашкові будинки (Франція).

Прозорий будинок

Спільнота творчих людей Boredpanda до найнезвичніших будинків у світі віднесла прозорий будинок, розташований у Японії. Його сконструював відомий архітектор Суо Фудзімото. Будинок отримав таку назву, тому що він повністю виконаний зі скла.

Триповерхова будівля складається з величезних скляних стін. Кожна кімната будинку повністю відкрита для перехожих і сусідів. Незважаючи на незвичайний дизайн, місце має особливу естетичну привабливість.

Перевернутий будинок

Цей незвичайний будинок був спроектований для спеціальної виставки в Трассенхайді, Німеччина. Відкритий він для публічного відвідування. Авторами будови стали польські архітектори Клаудіуш Голос і Себастіон Мікучук.

Побудували будинок 2008 року в приморському курорті Трассенхайде на острові Узедом. У будинку єдине, що не перевернуто догори дриґом — це зовнішні сходи, що ведуть на горище (вони слугують входом на перший поверх). Уздовж зовнішніх стін перевернутого «цокольного поверху» стоїть перевернута лавка, тачка і велосипед.

Туалетний будинок

Свою назву будівля отримала за зовнішній вигляд: вона буквально виконана у формі туалету. Розташований будинок у Південній Кореї. Над ним працював дизайнер і власник Сім Чже Док, який побудував його 2007 року. Після цього автор став засновником Всесвітньої туалетної асоціації.

Унікальна структура і продуманість будинку створюють розкіш елітної квартири. Є дві спальні, дві кімнати для гостей і три розкішні ванні кімнати, які роблять це місце піднесеним. Сьогодні будинок використовують як художню галерею і символ унікального бачення Сімом світу гігієни.

Бульбашкові будинки

Бульбашкові будинки (Maison Gaudet) розташовані на півдні Франції, в Теуль-сюр-Мере, недалеко від Канн. Спроектовані Антті Ловагом, антиконформістським архітектором без диплома, який спроектував резиденцію 1968 року.

П’єр Карден купив будинок після смерті Бернара в 1991 році. У березні 2017 року його виставили на продаж за запитуваною ціною €350 млн, але покупця не знайшов. Його можна було здавати в оренду групам за $33 200 на день. Після смерті П’єра Кардена у грудні 2020 року було запропоновано перетворити будівлю на громадське місце для проведення художніх виставок.

Скейтборд-хаус

На порталі Boredpanda сказано, що скейтборд-хаус — це проєкт приватної резиденції. Розташований він у Малібу, штат Каліфорнія. Ключова особливість будинку полягає в тому, що можна кататися на скейті на будь-яких поверхнях і площах будівлі. Клієнтом та ідеологом проєкту став П’єр Андре Сенізергес, колишній чемпіон світу і професійний скейтер, засновник Etnies.

Будинок розділений на три окремі секції. У першій знаходиться вітальня, їдальня і кухня. Другий сегмент будинку включає спальну і ванну кімнати. Третя частина будівлі — зона для заняття скейтбордом.

Будинок Флінстоунів

Які найдивніші будинки світу, де живуть люди? До таких будівель відносять будинок Флінстоунів, грибний будинок, сталевий будинок, найвужчий будинок у світі у Варшаві, будинок у старій водонапірній башті.

Ця реальна версія будинку Флінстоунів має одну спальню і дві ванні кімнати, камін і кілька великих скляних вікон, з яких відкривається краєвид на міські вогні та заходи сонця, а також на долину Серрано, Боні-Маунтінс, Нормандські острови і Тихий океан. Уся власність розташована на більш ніж 22 акрах.

Будинок належав телеведучому Діку Кларку. Він виставив його на продаж за $3,5 млн на початку 2012 року.

Сталевий будинок

Автор порталу Homedit Симона Ганеа віднесла до найнезвичайніших будинків сталевий будинок. Розташований він за 20 хвилин їзди від Лаббока в Техасі. Це не просто житлова будова, а справжній витвір мистецтва.

У 1973 році нетрадиційний скульптор Роберт Бруно почав проектувати сталевий будинок. Відтоді до своєї смерті 2008 року він працював над цим дивовижним проєктом, створюючи все вручну без сторонньої допомоги. Будинок так і не був добудований, але все ж автору вдалося створити незвичайну форму, яку інтерпретують по-різному. Дехто думає, що він нагадує НЛО, інші наполягають, що будинок більше схожий на масивну комаху, треті порівнюють будівлю з крокоходом AT-AT із «Зоряних воєн».

Будинок у старій водонапірній башті

Стару водонапірну вежу в Бельгії, відому як Chateau d’Eau, перетворили на придатний для життя будинок. Над реставрацією конструкції працював архітектор Мауро Брігам. Митець перетворив 60-річну тридцятиметрову водонапірну вежу на найрозкішніший сучасний будинок.

Житло оснащене новітніми IT-технологіями, автоматикою, звуковою системою, регулюванням температури тощо. По центру проходять шикарні гвинтові сходи, що з’єднують усі поверхи воєдино. У будинку є модульна кухня, розкішна вітальня, спальні та багато іншого.

Найвужчий будинок у світі

Який найвужчий будинок у світі? Журналіст порталу Dezeen Емі Фрірсон назвала найвужчим будинком у світі будівлю у Варшаві (Польща), яку називають будинком Керета. У найширшому місці будівля має 152 см, а в найвужчому — 92 см. Вона затиснута між двома будівлями.

Будинок побудований у 2012 році за проектом архітектора Якуба Щенсного. Будинок Керета занадто малий, щоб вважатися житловим за польськими мірками, тому він сконструйований як мистецька інсталяція. Покровитель і головний символічний орендар — Етгар Керет, ізраїльський письменник.

Грибний будинок

Який найдивніший будинок у світі? На порталі Pacific Homes відзначили одним із найдивніших будинків у світі грибний будинок. Він отримав свою назву, оскільки виконаний у формі грибів. Це резиденція, яка була побудована між 1970 і 1972 роками. Внутрішні кімнати в цьому будинку-капсулі прикрашені мозаїчною плиткою, а дизайн структури виконаний за зразком стебла мережива королеви Анни.

Будова розташована в яру з помірним лісом Нью-Йорка, що примикає до парку Паудер Міллс. Сам будинок складається з чотирьох вісімдесятитонних капсул, які спираються на залізобетонні опори висотою до 60 м. Бічні сторони «кришки» кожної капсули повністю засклені. Одна капсула служить вітальнею і їдальнею, одна — кухнею, а дві — зоною відпочинку. Додаткова напівкапсула створює відкриту палубу. У будинку три спальні і три ванні кімнати. У лютому 2012 року будинок був проданий за $799 900.

Люди будують незвичайні будинки, щоб підкреслити свою індивідуальність. Будинок може бути не тільки фортецею, а й печерою, норою, зливатися з навколишнім середовищем або виділятися серед пейзажу химерними формами.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , ,
close