“Стар проти сил зла”: огляд мультсеріалу

Анімаційний серіал «Стар проти сил зла» завершився у травні 2019 року. Він був створений на замовлення каналу «Дісней» і включає чотири сезони. За інформацією IMDb, серіал отримав п’ять професійних нагород. Розповімо про нього докладніше.

«Стар проти сил зла»: жанр, сюжет

Сюжет серіалу розповідає про пригоди героїні на ім’я Зірочка Батерфляй. Вона є спадкоємицею престолу у вимірі М’юні. Коли їй виповнилося 14 років, Зірочка отримала належну їй за правом Чарівну Паличку, але через необережне поводження з нею ледь не спалила родинний замок і ледь не зруйнувала ціле місто.

Батьки відправляють її на Землю набратися досвіду і влаштовують у престижну школу в передмісті Лос-Анджелеса. Зірочку, як студентку за обміном, селять у родині підлітка Марко. Разом їм доведеться пережити чимало пригод, мандрувати різними вимірами і рятувати Зірочку від монстрів із рідного виміру, які переслідують спадкоємицю трону.

Дивитися «Стар проти сил зла» цікаво підліткам завдяки магічній складовій сюжету та дорослим, які побачили в сюжеті пародію на сучасне американське суспільство.

«Стар проти сил зла»: історія створення

Сценарій

Мультик «Стар проти сил зла» — третій анімаційний проект «Дісней», створений жінкою. В одному з інтерв’ю творець серіалу Дарон Нефсі розповіла, що це її фантазія на тему старшої школи.

Персонаж Зірочка Батерфляй народився у Нефсі ще під час навчання в коледжі, і його концепція зазнала безліч змін. Дарон розповіла, що з дитинства була одержима Сейлор Мун і в глибині душі мріяла володіти такими ж магічними силами.

І Зірочка спочатку була простою дівчинкою, яка мріяла про здібності Сейлор Мун. Вона була значно молодшою і навчалася лише в четвертому класі. Її друг Марко був підлітком, одержимим грою Dragon Ball Z. І спочатку він був задуманий як антагоніст для головної героїні.

Коли Нефсі представляла ідею керівництву «Дісней», це була історія дівчинки, одержимої бажанням стати чарівною принцесою. Це бажання впливало на оточуючих і у фіналі історії збувалося завдяки наполегливості Зірочки.

За спогадами Нефсі, один із керівників компанії запропонував їй внести в ідею зміни і зробити магічні сили реальними, а Зірочку зробити уродженкою іншого виміру.

Так і з’явився сценарій серіалу «Зоряна принцеса проти сил зла» в тому вигляді, який знайомий телеглядачам.

Також творці серіалу зізналися, що сильний вплив на сюжет справив фільм «Коммандо з передмістя» (1992) з Халком Хоганом у головній ролі. Він розповідав про пригоди воїна з іншої Галактики, який волею долі опинився на Землі.

Крім цього, Нефсі розповіла про вплив на сюжет серіалу 1990-х «Баффі — винищувачка вампірів» із Сарою Мішель Геллар і коміксу 2000-х «Скотт Пілігрим».

Зйомки, кастинг

Серіал «Зоряна принцеса і сили зла» формально створений «Дісней». Його дизайн і сюжет розробляли американські мультиплікатори в Лос-Анджелесі. Кожна серія складалася з двох епізодів по 11 хвилин. Нефсі розповіла, що для 11 хвилин серіалу художникам потрібно було намалювати дві тисячі малюнків.

Анімацію першого сезону створювала канадська студія Mercury Filmworks, а наступні — південнокорейські Sugarcube і Rough Draft Studios.

Виконавця саундтрека до серіалу обирали методом сліпих прослуховувань. Ним став Бред Крік. Композитора Брайана Кіма обирали з 10 претендентів.

Для акторки Іден Шир озвучування Зірочки Батерфляй стало першим досвідом роботи в анімації.

«Стар проти сил зла»: список сезонів і серій

«Стар проти сил зла» 1 сезон складався з 13 серій. Перші 12 були розбиті на епізоди по 11 хвилин. Сезон був присвячений знайомству з персонажами. Зірочка потрапила на Землю, де зустріла з Марко.

Глядачі могли спостерігати за її незграбними спробами освоїтися в новому світі. Героїня невдало використовує магію, перетворюючи вчительку на троля, а зламану руку Марко на щупальце. Незнайома з місцевими звичаями, героїня сприйняла футбол за реальну битву і не знала, як вчинити з вподобаним хлопчиком, який довго не дзвонив.

«Стар проти сил зла» 2 сезон включав уже 22 серії. Причому на 11-хвилинні епізоди були розбиті лише перші 20 серій.

Герої продовжили за допомогою просторових ножиць подорожувати вимірами. Зірочка змушена була зануритися в глибини особистості, щоб врятувати Марко.

На глядачів чекали кумедні розповіді про спроби героїні освоїтися в земній школі, її профорієнтацію і дружбу з проблемними учнями.

Не забули сценаристи і про магічний бік життя Зірочки. Вона не тільки знищила поліцейську машину, прочитала заборонені заклинання, а й поставила своїм чаклунством весь Всесвіт під загрозу.

У фіналі сезону Марко і Зірочка зрозуміли, що небайдужі одне до одного, але через проблеми у власному вимірі героїня змушена була покинути Землю.

«Стар проти сил зла» 3 сезон складався з 21 серії. Три з них (4, 20, 21) були тривалістю по 22 хвилини, а решта розбиті на 11-хвилинні епізоди. Дія сезону розгорталася у вимірі М’юні.

Зірочка рятувала сім’ю, яка опинилася у вигнанні після перевороту в королівстві. Паралельно вона дізнавалася про минуле своїх батьків і те, що в М’юні не все влаштовано справедливо і жителі упереджено ставляться до монстрів.

«Стар проти сил зла» 4 сезон складався з 21 серії. Як і в попередньому сезоні, три (1, 2, 21) були повноформатними, а решта розбиті на 11-хвилинні епізоди. Завданням сезону було закрити всі сюжетні лінії. Тож персонажі намагалися навести лад у М’юні та відновити в королівстві порядок, паралельно розв’язуючи проблеми на Землі та в інших вимірах.

«Стар проти сил зла»: персонажі

Протягом чотирьох сезонів у серіалі з’являлися різні персонажі. Умовно їх ділять на головних, другорядних і негативних. Ось ключові представники кожної з груп:

 • Зірочка Батерфляй — принцеса виміру М’юні.

Вона наділена потужними магічними силами. Але, як і в будь-якого підлітка, у Зіроньки не вистачає терпіння, щоб зайнятися систематичним освоєнням магії або контролем власних сил. Її бурхливий характер спричиняє проблеми, через які її й відправили на Землю.

У новому місці вона також не може втриматися від використання магії і не проявляє терпіння, щоб зрозуміти місцеві звичаї. У Принцеси загострене почуття справедливості. Вона віддає паличку Екліпсі, дізнавшись, що та є її законною власницею, заступається за монстрів, яких пригнічує народ М’юні.

З кожним сезоном вона дорослішає, вчиться використовувати магію без палички, а в останньому сезоні знищує магію, щоб ні в кого не було переваг від її використання.

Персонаж, який став найкращим другом Зірочки. Він її протилежність. Тихий і сором’язливий, як і будь-який підліток, Марко хоче бути поганим хлопчиком, але розуміє, що несе відповідальність за свої вчинки. Він закоханий в однокласницю, але не може їй зізнатися через внутрішні комплекси.

Марко допомагає Зірочці в боротьбі з монстрами і врівноважує її буйну натуру.

Найкраща подруга Зірочки і проблемна принцеса. Кілька разів її відправляють за проступки в закриту школу, з якої її витягує Зірочка. Голова Поні агресивна і груба, як багато хто з підлітків, але при цьому залишається вірною своїм друзям і завжди готова допомогти їм у біді.

Головний антагоніст першого сезону. Це закомплексований егоїст, який жадає роздобути Чарівну Паличку, щоб начаклувати спортивне тіло і правити Всесвітом. Людо — втілення безлічі підліткових комплексів. Він мало на що здатний сам і повністю залежить від монстрів. При цьому ставиться до них погано.

З кожним сезоном Людо дорослішає, і його характер поліпшується. Наприкінці він мириться з братом і спокійно живе в М’юні.

«Стар проти сил зла»: критика

Відгуки

Серіал «Зоряна принцеса» не залишив байдужими глядачів і критиків. У нього високі рейтинги. На IMDb користувачі поставили шоу 8,1 бала, а на Rotten Tomatoes воно отримало 95% схвалення користувачів і 100% свіжості.

Серед позитивних моментів критики та глядачі відзначили такі моменти, як:

 • Спроба відмовитися від супергеройських кліше, розповідаючи історію про підлітка зі здібностями.
 • Абсурдний гумор окремих епізодів.
 • Спроба зламати стереотипи, притаманні шоу для дівчаток.
 • Цікавий сюжетний твіст наприкінці.

Водночас і глядачі, і критики відзначили низку моментів, які негативно позначалися на сприйнятті серіалу:

 • Повільний розвиток характерів головних героїв і невиразні характери другорядних персонажів, яких наділили лише однією яскравою рисою.
 • Відсутність наскрізного сюжету в перших двох сезонах.
 • Крен у бік східної анімації та зображення героїв з великими очима.
 • Повернення до типового для підліткових шоу фіналу з перемогою кохання і щасливим кінцем.

Глядачі, які подивилися серіал, розділилися на два табори. Одні вважали його сюжет захопливим і захоплюючим, а інші — вимученим і безладним. Шоу порівнювали із солодким драже, яке смачне в малих кількостях і викликає неприємні відчуття під час переїдання.

Критики зазначали, що діти можуть повеселитися, а дорослі, якщо бажають, знайти кілька цікавих моментів для себе.

Рецензія

Серіал «Стар проти сил зла» — спроба нестандартно підійти до опису підліткових проблем і відійти від кліше жанру.

Герої в ньому являють собою певні архетипи підлітків:

 • навіжена дівчинка, яка шукає веселощів за будь-яку ціну;
 • її агресивна і норовлива подруга;
 • тихоня, який виступає за порядок, але мріє про пригоди;
 • поганець, який бажає виділитися за рахунок інших і впевнений, що його комплекси приховає наявність суперсили.

Герої цікаві тим, що розвиваються, пізнаючи світ. Зірочка проходить шлях від нерозуміння того, як влаштований світ, і підсвідомого підліткового бунту проти дорослих стандартів поведінки до усвідомленої спроби змінити світ.

Вона усвідомлює, що боротьба з монстрами, нав’язана батьками, безглузда, і намагається зрозуміти причин нелюбові жителів і монстрів. Темна Королева не здається їй втіленням зла. Спробувавши вислухати її, Зірочка розуміє, що у Королеви не менше прав на владу, ніж у її батьків, і стає її союзницею.

Трансформації позитивних і негативних персонажів роблять шоу захопливим і привертають увагу глядачів.

Серіал «Стар проти сил зла» викликав різноманітні емоції. Його хвалили і лаяли, але ні глядачі, ні критики не залишилися до шоу байдужими. Дивитися серіал можуть як підлітки, які впізнають у героях себе і своїх однолітків, так і дорослі, які побачать пародію на сучасне суспільство.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , ,
close