Заборона на риболовлю 2023 у Казахстані: правила, дати, місця

Для чого потрібна заборона на риболовлю? Заборони на риболовлю введені для збереження популяції водних мешканців. Особливо це необхідно навесні в період нересту. Безконтрольний вилов риби в цей час вважається браконьєрством.

Базові вимоги в цій сфері встановлені Законом РК «Про особливо охоронювані природні території» і Законом «Про охорону, відтворення та використання тваринного світу». Їх ухвалено з основною метою — забезпечити збереження і біологічне різноманіття, унікальність природних екологічних систем у країні.

На підставі цих законів створено правила рибальства. Аматори-рибалки мають знати, де риболовля дозволена завжди і без путівок, а де існують заборони та обмеження. Так, у гл. 4 визначено два типи водойм:

 • Закріплені за користувачами водойми, де під час нересту вилов риби заборонений. В інші періоди риболовля на них можлива за путівкою та з дозволом на вилов певної кількості риби.
 • Резервні водойми, де на любительську риболовлю не потрібен дозвіл, а також допускається безкоштовний вилов до 5 кг риби.

Де не можна ловити рибу в Казахстані? Правилами (гл. 2) передбачено й інші заборони на ловлю риби:

 • Ближче ніж за 500 м від гребель, шлюзів, мостів, перед гирлами річок.
 • На протоках між водоймами.
 • У зимувальних ямах і під час нересту.
 • На шляхах міграції риб.

Забороняється ловити рибу із застосуванням вибухових, хімічних, отруйних речовин, а також з незареєстрованих плавзасобів і знаряддями, не передбаченими правилами.

Любительське (спортивне) рибальство детально регулюється відповідними правилами. Ними визначено, що такий вид рибальства дозволено з метою проведення спортивних змагань, а також для особистого споживання виловленої риби. Правила передбачають:

 1. Використання певного оснащення: вудок, рушниць для підводного полювання, сачків, раколовок (не більше 3 шт. на 1 рибалку).
 2. На таку риболовлю потрібно отримати путівку і дозвіл. Путівки видаються на термін до 7 днів, при цьому дозволяється вилов не більше 5 кг риби на одного рибалки на добу. Путівки нумеруються, оскільки це документи суворої звітності. Замовити путівку можна онлайн на сайті eGov.kz.

З 20 лютого 2023 року вводяться в дію деякі зміни до правил рибальства. Щодо оснащення для любительського рибальства тепер виключається обмеження гачків на одній вудці (раніше дозволялося не більше 5 гачків).

За порушення правил рибальства передбачена відповідальність. У Кодексі про адміністративні порушення (ст. 383) для фізичних осіб передбачено штрафи за такі порушення в розмірі 10 МРП (34 500 тенге у 2023 році). У разі повторного порушення протягом року штраф подвоюється. У разі грубих порушень передбачено кримінальну відповідальність.

У яких місцях РК і в які терміни заборонено риболовлю у 2023 році

Коли починається заборона на риболовлю у 2023 році в Казахстані? Заборонено вилов риби в період нересту. Цей процес відбувається навесні, у різних регіонах і на різних водоймах він триває з березня по червень. У кожному басейні в результаті багаторічних спостережень встановлено біологічно обґрунтовані терміни заборон на риболовлю.

У наказі Міністерства сільського господарства введено заборони на користування рибними ресурсами навесні в усіх рибогосподарських басейнах Казахстану:

 • В Арало-Сирдар’їнському басейні: на річці Сирдарія, водосховищі Шардара, на акваторії Малого Аральського моря, на затоках Саришиганак і Бутакова. У цьому басейні діє цілорічна заборона на вилов риби на річках Арись і Келес, а також на окремих ділянках Сирдар’ї.
 • У Балхаш-Алакольському басейні: на озері Балхаш, на річках Каратал, Аксу, Лепси, Аягуз, на водосховищі Капшагай, на озерах Алаколь, Сасикколь, Кашкарколь. В Алматинській області — на окремих ділянках річки Ілі. Існує цілорічна заборона вилову по всій дельті річки Ілі та на озері Жаланашколь.
 • В Єртиському басейні: на озері Шайсан, на водосховищах Шульбінському та Усть-Каменогорському, на річці Єртис. На степових, прісних і солоних водоймах Павлодарської області. Весь рік у цьому басейні діє заборона на вилов осетрових риб, а також усіх інших видів на окремих ділянках озер, річок, заток.
 • У Єсільському басейні: на річках Єсіль, Нура, Селети в межах Акмолинської та Північно-Казахстанської областей. На всіх водоймах цього басейну навесні заборонено ловити щуку, язя, судака, сазана.
 • У Нура-Сарисуському басейні: на водоймах і водосховищах навесні заборонено ловити судака і сазана. Діє цілорічна заборона на вилов риби на озерах Шалкар і Рудничне, на окремих ділянках водосховищ.
 • У Тобил-Торгайському басейні: на водоймах у межах міст Аркалик, Амангельдинського і Джангельдинського районів, на території Тургайського державного заказника, на окремих ділянках Верхньо-Тобольського водосховища, на протоках між озерами.
 • У Жайик-Каспійському басейні: у північній частині Каспійського моря, на островах Мангишлакського архіпелагу, на річках Жайик і Кігаш (у тонях для відтворення риб). У річках басейну заборонено вилов осетрових видів. На річках Жайик і Кігаш у тонях для відтворення риб заборона на риболовлю цілорічна.
 • У Шу-Талаському басейні: на річці Аса та її притоках, на річці Шу та її притоках, а також на річці Талас.

Ознайомитися детально із заборонами на вилов риби можна також на сайті державних послуг eGov.kz. Там знайдете конкретні терміни обмежень по всіх водоймах у кожному басейні.

Аматорам-рибалкам варто знати, де в їхньому регіоні дозволена, а де і коли заборонена риболовля. Слід дотримуватися й інших правил, щоб не затьмарювати улюблений вид відпочинку.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Привітання з Днем авіації України 2023 — вірші, проза, листівки

Привітання з Водохрещем 2023

Вірші з днем народження 2023

Добавить комментарий

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Позначки:, , , , , , , ,
close