Чужорідне тіло у кішки симптоми

Будь-господар кішки знає, що вони надзвичайно активні і допитливі. Іноді це призводить до того, що вони стають жертвою власної допитливості. У ветеринарні клініки звертаються господарі кішок, у яких діагностується чужорідне тіло, що потрапило в стравохід, шлунок або петлі кишечника, а ще вухо, ніс або очей.

Господар кішки обов’язково зобов’язаний знати важливі ознаки чужого тіла в організмі у вихованця, що дасть можливість вчасно звернутися до ветеринарної лікарні за допомогою.

Дуже часто на тлі закупорки чужим тілом кишечника кішки, розвиваються некротичні зміни, які здатні спричинити за собою смертельний результат. В основному, при діагностуванні стороннього предмета в шлунку або петлях кишечника, призначається нагальне своєчасне втручання.

Чи так небезпечно чужорідне тіло

Професійні заводчики кішок і доктора ветеринарної медицини запевняють, що дуже часто діагностується чужорідне тіло в шлунку у кішки. Дуже рідко чужий предмет знаходять в вушному каналі, носових ходах або очах тварини.

Активно граючись з різними предметами, невеликі і виросли кішки, можуть їх проковтнути. Ветеринари в ході своєчасного втручання знаходять-ковпачки від пляшок з валеріаною, частини дитячих конструкторів, сміття, залишене під час будівництва. Теж можуть бути проковтнуті кішкою Голки, Гудзики, новорічна мішура, рибальські снасті.

Групу ризику складають невеликі кошенята, в силу власного природного цікавості, пробують все на зуб. Крім цього, у них відсутній певний досвід проковтування неїстівних предметів. У зону ризику входять тварини, довгий час нудьгують будинку без власників, а ще довгошерсті кішки (при вилизуванні вони ковтають шерстинки, що утворюються в трихобеозари).

Якщо кішка проковтнула чужорідне тіло, у неї відразу з’являються небезпечні стану в організмі. Стороннє тіло в області шлунку буде причиною зневоднення організму на тлі вивержень шлункового вмісту, відмови від прийому їжі, порушень роботи судинно-серцевої системи (гострі голки або гачки проникають через шари шлунка в оболонку міокарда).

Крім цього, небезпека полягає в пошкодженні стінок системи травлення (в залежності від локалізації стороннього предмета), виразок по ходу просування предмета, некротичних процесів і інвагінацій. Чужа частинка, з’їдена кішкою, провокує закупорку просвіту кишечника і подальшу непрохідність, розрив стінок кишечника і ризик розвитку перитоніту цілком можливо летального результату.

Небезпеку становлять і чужі предмети в вусі у кішки. Основою можуть стати частинки рослин, що з’явилася сірчана пробка, пісок і частинки землі, личинки паразитів і комах. У більшості випадків наявність сторонньої частинки в вушному каналі не доставляє вихованцеві дискомфортних почуттів, проте найчастіше на тлі пошкодження цілісності структур розвивається процес запального характеру з приєднанням вторинної бактеріальної мікрофлори.

Запізнилося виявлення стороннього предмета в вусі, буде причиною отиту гнійного характеру з подальшим проривом барабанної перетинки і проникненням ексудату в оболонки головного мозку.

Чужорідне тіло зверху респіраторного тракту (в носі і носових ходах) діагностується нечасто. Основою ставати порушення в процесі ковтання. У гортань як правило потрапляють різні голки і швейні шпильки, частинки дроту, гілок, стебел і кори дерев.

Чужим тілом в респіраторному тракті вважається і згусток крові, личинки овода. На тлі патологічного процесу, вірогідна поява запалень в області трахеї, бронхів і легеневих структур.

Симптом

Попадання чужого тіла в організм тварини дуже часто залишається без уваги власника. Помітивши, що в будинку зникли якісь дрібні предмети, а стан вихованця погіршується кожен день, володар тварини обов’язково повинен показати вихованця ветеринарному професіоналу. Якщо навіть стороннього предмета немає, профогляд кішці не завадить.

Насторожити господаря повинні наступні симптоми чужого тіла у кішки в травному тракті:

  (вказує на можливе потрапляння чужого предмета в область стравоходу);, витягування шиї , ціанотичність слизової оболонки порожнини рота (застрявання предмета в області глотки);, відрижка і втрата свідомості (блювота може ставати фактично безупинної в залежності від того, де застряг предмет і характеру пошкоджень слизової оболонки); ;

 • відчуття болю в області живота, метеоризм; і дуже висока сонливість;
 • копростаз або профузний пронос;.

Ознаки чужого предмета в верхніх відділах респіраторного тракту такі:

 • хворобливий нападоподібний кашель;; при диханні;; пінистої рідини; ;
 • ядуха.

Симптомами чужого тіла, застряглого в вусі у кішки, вважаються такі:

 • роздратованість вушного каналу;
 • агресивне, неспокійний стан тварини (мотання голови,тряска) ;
 • гіперемія вушної раковини;
 • виділення з раковини ексудату;
 • поява кірочок з відразливим запахом.

Діагностика в ветклініці

Виявивши у власної кішки один з перерахованих вище ознак попадання чужого тіла в організм, володар зобов’язаний звернутися за професійною допомогою, не прагнучи самостійно видалити чужий предмет.

В умовах ветеринарної клініки проводитися збір анамнезу і загальний клінічний огляд. Крім цього, призначається ряд спеціалізованих досліджень, серед яких важливе місце відведено рентгенографії.

Рентгенографія оглядового типу проводитися в декількох проекціях, що дозволяє виявити місце розміщення чужого предмета, а ще його структури (при рентгенконтрастних предметах – голках, скріпках і тд).

Якщо тварина проковтнула пластиковий предмет, нитки, новорічну мішуру, потрібно проведення рентгенівського знімка з використанням спеціальної речовини, що вводиться в організм хворого.

Проведення діагностики ультразвуком травного тракту надає можливість візуалізувати можливу непрохідність кишечника, а ще визначити ступінь скорочень до петлях кишечника. У певних ветеринарних клініках проводять ендоскопію органів травного тракту, але виключно в разі, якщо після проковтування стороннього предмета пройшло менше 4 годин.

Лікування

Як тільки вихованець на очах у власника з’їв неїстівний предмет, потрібно відразу їхати у ветеринарну клініку. Це дасть можливість дуже швидко провести необхідні заходи, запобігши розвитку небезпечних складнощів. Діагностоване чужорідне тіло в травному тракті, що викликало закупорку кишечника, вимагає термінового своєчасного втручання.

Видалення стороннього предмета з кишечника відбувається під загальним наркозом методом діагностичної лапароскопії. В ході виконання дії забирається проковтнутий предмет, а частини некрозу схильні до резекції.

Виявлене при рентгенографії чужорідне тіло в шлунку також рекомендується видаляти в період виконання гастроскопії. Проводитися розсічення стінки шлунка (гастротомія) і видалення предмета. Далі накладають шви на всі розсічені шари, шлунок кішки повертають на його місце.

Діагностоване чужорідне тіло в стравоході можливо видалити за допомогою проштовхування його в шлунок при ендоскопії. Однак при великих розмірах стороннього предмета, проводитися розріз стравоходу при виявленому прориві стінок харчової трубки.

Чужорідне тіло в вусі прибирають під місцевою анестезією, іноді застосовуючи загальний наркоз. В основному, якщо після попадання стороннього предмета в слуховий прохід пройшов обмежений часовий інтервал і воно не встигло потрапити глибоко, проблем з видаленням не з’являється.

Проведені своєчасні втручання на внутрішніх органах (стравоході, шлунку, кишечнику), вимагають хорошої організації післяопераційного догляду. Перш за все, тварині наказують голодну дієту, терміном не менше 24 годин. Далі потрібно потроху вводити їжу, бажано рідку, часто і невеликими дозами.

Виражене зневоднення організму передбачає призначення інфузійної терапії. Будь-яке втручання хірургічним шляхом вимагає призначення антибіотикотерапії. Це дає можливість уникнути значних складнощів при приєднанні бактеріальної інфекції.

Профілактика

Будь-господар зобов’язаний знати, що потрапляння чужого предмета в організм тварини (вухо, ніс, кишечник), становить велику небезпеку не тільки для нормальної діяльності організму, але і буде причиною смертельного результату.

Слід дотримуватися ряду заходів, які допомагають мінімізації ризику потрапляння сторонніх предметів в організм кішки. Важливо тримати приміщення для житла, де часто перебувати вихованець, в чистоті, виконуючи порядок. Прибирати із зони досяжності кішки дрібні предмети (швейну фурнітуру, рибальські снасті).

У поживному раціоні вихованця не повинно знаходитися загострених предметів (кісток від курки або риби), а іграшки для тварини слід підбирати ретельно, уникаючи присутності дрібних частин, які можуть бути відкусані і в подальшому проковтнуті.

Не допустити потрапляння чужого тіла в вушний канал кішки можна, систематично розглядаючи тварина, а ще проводити регулярне очищення вух за допомогою особливих засобів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close