Кішки які не линяють

Кішки-милі створіння, які дарують людині безмежну любов, ласку, наповнюють його будинок теплом, спокоєм. Але багато хто не любить таких тварин завдяки тому, що вони досить сильно линяють, нерідко на їх шерсть завивається сильна алергічна реакція, яка спричинить безліч складнощів зі здоров’ям.

Плюс до всього шерсть може залишатися на м’яких меблів, речах, одязі, а її очищення не таке вже й проста справа. Завдяки цьому кішки, які не линяють зараз стали досить популярними. Більшість з них не мають такого роду миловидний вигляд, як довгошерсті колеги, але все таки у них є дуже багато хороших якостей, тому їх часто заводять в умовах квартири в місті або будинку.

Породи кішок, які не линяють

Кішки, які не линяють, у більшості викликають сумнів, як це так, адже нерідко представники котячих викликають асоціації власне з клаптями вовни, які вони залишають після себе на ліжках, диванах, одязі. Однак це не обман, дійсно, існують деякі породи вусатих тварин, які не линяють.

Необхідно відзначити відразу, що вони дуже не дешеві. Однак навіть велика ціна не завадила стати твариною. Це пов’язано з їх незаперечними плюсами, і основне на них не часто розвивається алергічна реакція. Отже, які кішки не линяють? Розглянемо популярні породи.

Сфінкс

Представники породи сфінкс фактично абсолютно позбавлені вовняного покриву. Вони є найбільш нелінійними кішками. Облисіння пов’язане з мутацією, яку генетики відносять як до закономірності. Буває, що кошенята народжуються з шерстю, але все таки протягом подальших декількох років вона повністю випадає.

За фото дуже не легко виявити відмінності у сфінксів, вони сильно схожі один на один. Але все таки виділяють кілька підвидів:

 • Голорожденные . Особини народжуються без шерсті, підшерстя. У певних особин навіть відсутні вібриси-брови, вуса. У зимовий час на поверхні тіла подібних кішок можуть виростати рідкісні волоски з довжиною середньої;
 • Сфінкси флок, велюр . Дана назва кішки отримали за рахунок наявності на поверхні тіла гармата, який на дотик схожа на оксамит, велюр. Деякі представники можуть заростати пушком повністю, У інших же волоски можуть виникати на морді і інших частинах тіла.

Не звертаючи уваги на те, що відсутність хутра на поверхні тіла кішок для більшості господарів може бути важливим плюсом, все ж потрібно пам’ятати про певні нюанси. При утриманні сфінксів потрібно проводити особливий догляд за ними. Тварини регулярно мерзнуть, шкіра у них швидко пересушується (тим більше в опалювальний період квартир). На шкірної поверхні у них часто виступає піт коричневого кольору, який потрібно прибирати серветками.

Необхідно підкреслити! Кішок і котів сфінксів потрібно протирати день у день. Якщо не буде дотримуватися дане правило, на шкірної поверхні може виникнути роздратування, вугрова хвороба. Раз протягом тижня обов’язково необхідно купати вусатих, а такі процедури викликають у них неприємні відчуття.

Часто сфінкси залишають на меблях плями жиру від поту. Крім того тварини можуть истончать виражений аромат, який для більшості може бути неприємним. Однак він досить легкий, майже не вловимий.

Рекс

Представники породи рекс мають коротку і злегка хвилясту шубку. За рахунок того, що вона щільно примикає до покриву шкіри і не має підшерстя, коти не линяють.

Порода ділиться на різновиди. До дуже поширеним відносяться:

 • Девон-рекс . Більшість віддають перевагу цьому різновиду, так як її представники не викликають алергічну реакцію. У кішок зустрічається досить рідкісна і коротка шерсть, але, не звертаючи уваги на це, покрив вимагає спеціального догляду, вихованців рекомендується іноді розчісувати. Тварин обов’язково необхідно купати, оскільки вони швидко брудняться, стають липкими через сальних виділень на поверхні покриву шкіри;
 • Корніш-рекс . У представників цієї породи зустрічається мінімальна кількість вовни. У них відсутня остевой волосся, є тільки підшерсток;
 • Серкирк-рекс . Кішки даного виду можуть мати коротку і довгу шерсть, проте вона них хвилясто-плюшева, вона схожа на покрив овечок. Завитки у вигляді локонів зазвичай спостерігаються на області живота, шиї, грудей, штанцях. На вигляд кішки і коти виглядають вельми мило, вони схожі на плюшеві іграшки. Але все таки така шерсть вимагає спеціального догляду, її необхідно регулярно розчісувати. Також потрібно пам’ятати про купання, так як покрив у представників даного виду досить швидко забруднюється.

Необхідно підкреслити! Якщо з’явилося бажання завести кота, який не линяє, але має при цьому м’який покрив, то можна власний вибір зупинити на рексах. Представники цієї породи мають незвичайну шерсть, яка в’ється. Плюс до всього вони майже не виділяють нестандартного котячого запаху.

Сіамо-орієнтальна група

До цієї групи входять породи, у яких немає підшерстя. Батьківщиною тварин є теплі країни і схід. Їх предки жили в жарких регіонах, а зі зміною сезону їм Не необхідно було «міняти наряд». Все це передалося на вродженому рівні подальшим поколінням.

Тварини мають коротку шерсть з блискучою структурою, вона щільно примикає до поверхні тіла. Завдяки цьому вони здатні значно мерзнути в холодні періоди року. Представники таких порід мають подовжене і м’язисте тіло, вони дуже спритні і швидкі. Зовні вони сильно схожі на прадідів – диких кішок.

До цієї групи належать такі породи:

 • Сіамські кішки;
 • Абіссінська кішка;
 • Орієнтали;
 • Тайська кішка;
 • Меконгський бобтейл;
 • Скіф Тай дон;
 • Бурма;
 • Балинезы.

Представники всіх перерахованих вище порід, виняток сіами, мають допитливий і доброзичливий характер. Вони дуже активні, швидкі, моторні. Існує поширена думка, що сіамські кішки злі і агресивні, проте це не можна точно говорити. У зв’язку з анатомічними особливостями будови скелета, вихованець може іноді висловлювати нервозність, мстивість.

У кішок і котів остьові волосся випадає непомітно, їх не видно. Через те що, що у тварин немає підшерстя, за покривом досить просто і нескладно доглядати. Хутро не скочується в ковтуни.

Російська блакитна

Порода кішок російська блакитна має багату історію, вона є найбільш затребуваною. Це пов’язано з яскравою і красивою зовнішністю, поступливим і доброзичливим характером.

Представники цієї породи мають природне походження. Велику увагу привертає оригінальне забарвлення, він у них сірий з блакитним відливом. Вихованець відрізняється сильною відданістю власнику, кішки і коти дуже добрі, вони люблять неповнолітніх дітей і не показують до них агресію.

У тварин є насичений підшерсток, проте вони все одно не линяють. Шерсть виглядає доглянутою, вона не скочується в ковтуни. Хутро котів не вимагає спеціального догляду, з таким завданням вусаті справляються самостійно.

Вовняний покрив представників породи російська блакитна гіпоалергенна. У них є особлива структура волоса, яка не відбувається процес руйнування, а ще на поверхні не накопичуються патогенні мікроорганізми. Через те що, що у тварин відзначається знижена ламкість волосся, линька у них протікає протягом цілого року і вона фактично непомітна. Випадає тільки довге волосся, а підшерсток зберігається в незайманому стані.

Важливо! Кішок породи російська блакитна не потрібно часто купати і вичісувати. Це може погано відобразитися на стані вовняного покриву. Також для доглядають процедур не потрібно застосовувати склади на основі хімії.

Нібелунг

Це досить рідкісна порода кішок, яка майже не зустрічається в нашій країні. За своїм виглядом представники схожі з кішками породи російська блакитна, проте вони не вважаються короткошерстими.

У кішок є напівдовге хутро, в іншому структура вовни не відрізняється нічим від покриву Блакитний. Це означає, що линька у них протікає набагато повільніше і непомітно. Маючи в будинку цю тварину, ви точно не будете стикатися з жмутами вовни, з волосом на одязі, м’яких меблів.

Бенгал

Представники бенгальської породи вражають власною красою і оригінальним видом. Вони вважаються першим в природі гібридом дикої і домашньої кішки. Прабатьком Бенгалу вважається Азіатський леопардовий кіт.

Приблизно через 7 днів після народження у кошенят починається физинг. Даний процес властивий для всіх диких кішок. Під час нього яскраве забарвлення ховається за густим підшерстям, він швидко виростає і стає довшим остевого волоса. Так було задумано природою.

Власне це якість забезпечує безпеку тварині в природних умовах, кошеня стає непомітним, він зливається із зовнішнім середовищем. Кошенята втрачають власну яскравість і привабливість, і це зберігає їм життя, ховає від хижаків.

Потроху вихованець росте, відучується від матері, переходить на тверду їжу, пізнає світ. Його тіло стає більш міцним, легким, м’язи наливаються силою. І в один момент весь підшерсток у тварини вилазить. До 4-9 місяців можна буде побачити всю красу бенгала-він перетворюється в блискучого, гладкого, глітерного красеня. У подальший період життя у кота більше не виростає підшерсток, тому у нього не буде сезонних линьок.

З віком кіт стає ще красивішим, його забарвлення стає набагато яскравішим і чітким. Вовняний покрив у представників бенгальської породи не вимагає спеціального догляду. Його не необхідно регулярно розчісувати. Також кішок не рекомендується часто купати. З усіма доглядають процедурами тварини справляються самостійно.

Линька у кішок

Багато порід кішок, у яких є хутро, схильні до сезонної линьки. Даний процес супроводжується поступовим відмиранням старого волосся і подальшим їх випаданням. Досить активно це відбувається у довгошерстих порід, а ще у тварин з об’ємним підшерстям.

Пух в нижньому шарі має дуже тонкою структурою. Власне зміна таких волосся приносить господарям більшість проблем-по дому можуть літати дрібні клаптики з волосся, вони осідають на одязі, меблів, часто потрапляють в очі і дихальні шляхи. Часто через це у власника або інших домочадців розвивається алергічна реакція.

Зазвичай линька відбувається 2 рази за рік – на початку весняного періоду і осені, власне в цей період з’являється зміна підшерстя. Але ось кішка, яка живе в квартирі, може линяти дуже часто. Пов’язують це з тим, що тварина регулярно прибуває в теплі і скидання підшерстя відбувається регулярно.

Якщо ви не переносите шерсть і противний котячий запах, то вам перевагу краще віддати нелиняющим породам. Але все ж потрібно приготуватися до того, що вони досить дорогі. Але їх особливості фізіології, гіпоалергенність абсолютно виправдовує велику ціну. Плюс до всього багато тварин не вимагають спеціального догляду, з усіма доглядають процедурами за шерсткою вони як правило справляються самостійно.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close