5 ефективних способів налагодити зв’язок зі свекрухою

Як вибудувати стосунки зі свекрухою? Для цього позбудьтеся упередженості, поважайте свекруху, не ревнуйте, радьтеся з нею і хваліть.

Позбавтеся упередженості

Форуми в інтернеті рясніють складнощами взаємин між невісткою і свекрухою. Невістки ображаються, ревнують, дратуються через поведінку свекрухи і часто запитують, що їм робити. Більшість анекдотів і прислів’їв висміюють свекруху. Доктор філологічних наук Алла Байкулова наводить такі прислів’я та приказки на цю тему: «Свекор — гроза, а свекруха виїсть очі», «Свекруха на печі, що собака на ланцюгу», «Свекруха- свекруха поп’є твою кров». З огляду на це кожна невістка — заочна жертва.

Тим часом дослідження доктора психологічних наук Леоніда Куликова показали, що свекрухи більш задоволені стосунками з невістками, ніж невістки зі свекрухами. У них же зближувальні почуття (дружелюбність, повага, вдячність) виражені сильніше, ніж у невісток.

Не бійтеся свекрухи як вогню ще до знайомства з нею. Викиньте з голови негативний портрет, заснований на образі свекрухи з фольклору, фільмів, досвіду подруг, мами або сусідки тітки Зіни. У вас буде зовсім інша історія, якщо цього захочете.

Поважайте маму чоловіка

Як потрібно ставитися до свекрухи? Ставтеся до неї з повагою, як до мами коханої людини, і не ревнуйте до чоловіка.

Здатність поважати іншого залежить від рівня внутрішньої культури. Культурні люди будують стосунки, засновані на повазі, з ким завгодно. Вони розуміють право людини бути іншою і поважають особистість кожного. Почніть із цього.

Ви стаєте вхожими в іншу сім’ю, яка має свої правила, звичаї та традиції. Поважайте їх, не протиставляйте своїй родині, не критикуйте, навіть якщо вам щось не подобається. Інакше коса з каменем обов’язково зустрінуться. Протиставлення, егоцентризм завжди тягнуть за собою конфлікт.

Навпаки, попросіть чоловіка розповісти вам про їхні сімейні традиції і перенесіть у свою сім’ю те, що подобається вам і дорого йому. Свекруха це оцінить.

Не ревнуйте

Причини ревнощів чоловіка до свекрухи можуть бути різні: установки з минулого, заздрість, страх, що ви програєте на її тлі. Загалом, це ваші таргани в голові, які не дозволять нормально спілкуватися зі свекрухою.

Ви можете точно бути впевнені в тому, що мати чоловіка ніколи не займе ваше місце в його серці, так само як і ви її. У вас різні соціальні ролі, пояснює психологиня Маріанна Угрюмова. До того ж вас із чоловіком пов’язують не тільки платонічні почуття, а й сексуальні.

Якщо щось подобається у свекрусі, а у вас цього немає, вчіться в неї, переймайте. Працюйте над собою, щоб ставати кращими, а не ревнуйте.

Радьтеся

Як сподобатися свекрусі? Щоб сподобатися мамі чоловіка, радьтеся з нею і хваліть її. Робіть це щиро, без лестощів. Будь-яка людина може чогось навчити, і її є за що похвалити.

Попросити поради — вірний спосіб привернути її до себе. Так ви даєте мамі чоловіка можливість відчути свою значущість, бути корисною іншим і показуєте, що цінуєте її думку. Ви, своєю чергою, стаєте для неї привабливішою, пише Адам Грант у книжці «Брати чи віддавати? Новий погляд на психологію стосунків». Попросити поради — один із найефективніших способів впливу.

Радьтеся на абстрактні від ваших стосунків теми: приготування страв, консервування, догляд за квітами, шиття. Запитайте в чоловіка, у чому його мама особливо просунута, і поставте запитання з цієї сфери.

Зробіть приємне мамі чоловіка, тим більше якщо здається, що вона вас недолюблює. Це зніме напругу і зробить спілкування приємнішим.

Хваліть

Запитайте себе, що цінуєте в цій людині, і дайте чесну відповідь. Напевно є те, за що вашу свекруху можна похвалити (смачно готує, зі смаком одягається, ладнає з онуками). Але найголовніша похвала для будь-яких батьків — похвала дітей. Хваліть при ній сина (вашого чоловіка), уточнюйте, що це її заслуга, що він виріс таким галантним, цілеспрямованим, мужнім. Вже на похвали свого коханого не скупіться, і будете обожнювані відразу двома людьми.

А ось скаржитися на чоловіка свекрусі — табу, якщо не хочете зіпсувати стосунки. Їй буде боляче і прикро. Конфліктні ситуації в сім’ї вирішуйте з партнером, а не з його мамою.

Любити свекруху необов’язково. Але доброзичливий настрій невістки, її повага і вдячність щодо неї знайдуть відгук у душі найсуворішої мами чоловіка і допоможуть встановити позитивний контакт.

Позначки:, , , , , ,
close