Ускладнення під час пологів у собаки

В умовах дикої природи собаки справляються з пологами абсолютно самостійно без додаткової допомоги.

Самка, готова стати матір’ю, заздалегідь підшукує собі простір, де буде лігво з цуценятами. Облаштоване гніздо буде служити не тільки місцем для пологів, але і притулком для цуценят на перших порах.

Про що з’являються в природі складнощі у собаки під час сімейного процесу відомо мало, як і про сприятливі результати. Складнощі при пологах у собак, що народжують під наглядом людини, досить детально вивчені і описані.

Тілесні основи пологів у собаки

При нормально протікає вагітності, через 56-70 днів після запліднення, собака відтворює на світ здорових малюків.

Терміни початку сімейного процесу різняться у вихованців проживають в будинку. Важливу роль відіграє в цьому породна приналежність, вік і загальний стан організму суки. У великих порід собак термін вагітності набагато тривалий, ніж у вихованців, що відносяться до карликовим породам.

Зрозуміти, що собака скоро почне народжувати володар може за кількома важливими ознаками – прискорене дихання, збільшення температури тіла, зміна апетиту, поява хвилювання. Приблизно за 12 годин до початку пологів у самки може виникнути діурез, спроби сховатися у відокремлене місце або ж навпаки, наполегливо вимагати уваги власника.

У розділі ветеринарії акушерство і гінекологія, родовий процес у самок поділяють на 3 ключових стадії – сутички, потуги і вихід плаценти.

Початкова стадія пологів одна, а ось в зв’язку з анатомічними особливостями (дворога матка і наявність декількох цуценят в порожнині органу), повторення другої і третьої стадії пологів вимальовується кожен раз після виникнення наступного цуценя на світло.

Фізіологічно пологи у собаки можуть триває від 3 до 12 годин. Кожен щеня виникає в часовому інтервалі від 15 до 60 хвилин. Затяжні пологи, що тривають довше доби – привід негайно звернутися за допомогою до ветеринара.

Виділяють наступні стадії пологів:

  • Сутички-тривалість від пари годин до декількох діб. Тварина вимальовується хвилювання, часто дихає і приділяє велику увагу власним статевим органам. Скорочення матки нечасто видно для людини. Блювота, позиви до сечовипускання і дефекації є природними процесами.
  • Потуги-тривалість стадії сімейного процесу від 3 до 12 годин. Перший плід, що потрапляє в родовий шлях, змушує активізуватися м’язи очеревини. В процесі потуг відходять навколоплідні води. У тварини може піднятися температура до 39.5. Володар може помітити вигинання спини у собаки, очевидні скорочення живота і багате виділення рідини з набагато меншими прожилинами крові. Перший щеня народжується протягом перших 4 годин після відходження вод. Цьому передує від 5 до 10 сильних потуг протягом 7 хвилин. У сук, які народжують вперше, процес дуже часто затягується. Бити на сполох варто при появі виділень темно-зеленого кольору, відсутності цуценят протягом 2 годин потуг.
  • Народження плаценти. Останній етап сімейного процесу для будь-якого цуценя. Після будь-якого плода повинен з’явитися послід. Рекомендується господареві суки записувати кількість цуценят і послідовників. Це дасть можливість не збитися і в разі затримки посліду, вчасно звернутися за допомогою до лікаря. Протягом 4-6 годин після виникнення на світ крайнього цуценя, потрібно очікувати видворення плаценти. Після успішного завершення всього процесу пологів, нормальними виділеннями протягом 2-3 тижнів, є зеленувато-рожеві. Це лохії. Звертатися до професіонала варто, якщо в лохіях відзначаються частинки гною, відкрилася кровотеча з петлі, а температура тіла собаки вище 39.5 градусів.

Дуже часті ускладнення під час пологів у собаки

Ускладнення у багатьох здорових собак при пологах з’являються нечасто. В основному, добре сформувалися самки, народжують легко. Але власнику завжди необхідно бути насторожі. Ускладнення можуть з’явитися завжди.

Серед складнощів, часто діагностуються у ветеринарній практиці, виділяють невірне передлежання плода в порожнині матки, а ще великий розмір цуценя. Крім цього, щеня може бути вже мертвим, тому застряє в родових шляхах.

Малюки як правило перебувати в тазовому передлежанні або ж поперек. Це призводить до труднощів під час проходження плода по шляхах. Собака активно тужиться, проте результат відсутній, що зі свого боку, виснажує суку фізично. Допомогти тварині може лише ветлікар шляхом виконання операції кесаревого розтину.

Мертві плоди в порожнині матки, потрапляючи в родові шляхи, не роблять стимулюючого впливу на стеки, припиняючи родовий процес. Також труднощі можуть з’явитися, якщо плід занадто великий і просто застряє в родових шляхах.

Допомога сукі потрібно під час пологів і при затяжному процесі – великий проміжок між появою кожного цуценя. Тварина втомлюється і дуже швидко втрачає сили. Рекомендується проведення також операції з метою швидше дістати цуценят і врятувати життя суки.

Власникам деяких порід собак, наприклад як французький і англійський бульдог, шотландський і Бостонський тер’єр, потрібно не забувати, що цуценята у подібних тварин мають велику голову, тому самка нечасто може розродитися без додаткової допомоги.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close