5 найпоширеніших помилок про собак

Собаки не такі таємничі вихованці як кішки, але все таки є багато упереджень і помилок з приводу таких тварин, що збивають багатьох господарів з пантелику.

Собаки їдять траву, коли не здорові

Одне з популярних помилок-собаки відчувають, що не здорові і здатні самі собі допомогти. За однією з версій вихованці активно їдять зелену траву для провокування блювотних позивів і подальшого очищення шлунка. Виходячи зі статистики, всього 10% собак, що демонструють інтерес до зеленої трави, дійсно хворіють. Основою поїдання трави собакою, як правило виступає піказіцм. Стан Це, що провокує тварина є продукти і предмети, що містять, на думку собаки, корисні речовини. Пікацизм може з’являтися у вихованця в разі психологічного дискомфорту, а ще вказувати на нудьгу вихованця.

Основою виникнення зацікавленості у собаки до поїдання свіжої трави як правило виступає територіальний фактор. Тварина пробує зелені травинки для того щоб краще пізнати запах і смак тих, хто був на території. Деякі улюбленці їдять траву просто так як їм подобатися смак соковитих рослин.

У собак все швидко заживає, і вони не хворіють

Припущення, що всі собаки володіють потужним здоров’ям і не часто хворіють, неправильно. Більш того, така помилка змушує людину думати, що тварина зовсім не варто показувати ветлікаря для огляду і проводити вакцинацію. Фахівці ж відзначають, що не щеплені бездомні собаки живуть не довго, гинучи від сильних захворювань, також, як і домашні породисті Декоративні тварини. Просто люди не помічають змін у популяціях диких собак.

Певні власники вважають слину собак цілющою. Це в корені неправильна поведінка. Маючи намір даючи улюбленцю зализувати ранки на власному тілі, людина наражається на серйозну небезпеку. У порожнині рота вихованців проживають в будинку перебувати велика кількість патогенних мікроорганізмів. Тварина не застосовує зубну пасту, їсть різну їжу, вилизує себе, тому слина не може бути цілющою.

Якщо у собаки сухий ніс, значить вона захворіла

Ще одна помилка з приводу собак полягає в тому, що тварина завжди повинна мати вологий холодний ніс. Якщо ніс тварини теплий або сухий, це змушує власника переживати. Температура мочки носа і вологість змінюється протягом 24 годин. Основою сухого носа як правило виступає активність улюбленця, вплив екологічних факторів.

Більш того, у вихованця з вологим і холодним носом може бути серйозна внутрішня патологія. Сухий і гарячий ніс частіше вказує на процес запалення в організмі, проте існують і інші захворювання, для яких не отличительно запалення.

Сухий ніс буває у улюбленця, який довго лежить під променями сонця. Однак якщо володар помітив, що у тварини відзначаються інші симптоми, наприклад втрата апетиту, сонливість, напади нудоти або блювоти, розлад шлунку або дуже висока спрага – варто показати собаку ветлікаря.

Великі собаки довго живуть

Великою помилкою вважається і той момент, що собаки великих розмірів живуть довше. Насправді все навпаки. Середня життєву тривалість вихованців дрібних порід (наприклад, чихуахуа або такси) становить близько 15 років, тоді як у середніх і великих порід собак життєву тривалість всього 10 років. У величезних порід (наприклад, сенбернар), життєву тривалість ще менше – 5-9 років.

Міф щодо того, що великі тварини мають велику життєву тривалість може бути пов’язаний з натуральними особливостями інших ссавців. Так, у кажанів життєву тривалість при прийнятних умовах становить не більше 10 років, а У інших ссавців, наприклад як блакитний кит, життєву тривалість дорівнює 90 років. У собак йдуть справи інакше. У процесі дорослішання породи великих собак активно і швидко ростуть в початковий рік власного життя. Необхідно відзначити, що одні з найбільш великих порід – Німецький дог, розвивається в 4-5 разів швидше, ніж люди. Клітини мають власну пам’ять, тому і старіння організму відбувається дуже швидко, а тривалість життя зменшується.

Собаки не розрізняють кольори

Вважається, що собаки не здатні відрізняти кольори. За однією з версій ці улюбленці можуть бачити все виключно в біло-чорних кольорах. Зрозуміло, зір собак відрізняється від людського, однак це не означає, що тварина бачить все сіро-білим. Будучи природженими хижаками, собаки прекрасно розрізняють всі сірі відтінки. Але крім цього, тварини відмінно бачать:

Помаранчевий, зелений і червоний відтінки, собака відрізняти не може. Фахівці точно не можуть сказати, в якому спектрі тварина сприймає дані відтінки. Не звертаючи уваги на це, в зоровому органі у собак є пристойна кількість нестандартних фоторецепторів-паличок, які відповідають за нічний зір. Вночі тварини бачать набагато краще ніж люди.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close