5 симптомів розвитку раку молочної залози у кішки

Рак грудей-надлишковий ріст клітин, який не знаходиться під контролем організмом. Нові утворення злоякісного характеру швидко розростаються, призводять до смерті тварини.

Через будову молочної залози її клітини легко перероджуються в ракові. Хворобливі симптоми видно виключно на пізніх стадіях, тому господарі часто пропускають час, коли можна допомогти вихованцеві.

1. Новоутворення в області молочних пакетів

Пухлина зустрічається у дорослих кішок і літніх. Молочна залоза-гормонозалежний орган, тому реагує на гормональний збій. І дуже часто утворенням ракових клітин.

Варто пам’ятати, що препарати для придушення статевої охоти збільшують ризик раку. Без призначення лікаря їх доцільніше не застосовувати. Також поява новоутворень буває як спадковий фактор.

Пухлина в області молочних пакетів-перша ознака, який можна помітити у кішки. Вона буває:

 • Доброякісна — не викликає небезпеки для життя. Розвивається плавно, розсовуючи тканини, а не вростаючи в них. Таке новоутворення легко видаляти хірургічним шляхом;
 • Злоякісна (рак) — поширюється швидко, вростає в усі органи і тканини. Має горбисту форму, видалити повністю важко вже з 2-3 стадії.

Коли новоутворення видно непідготовленим оком, це вже пізня стадія. Далі вона збільшується, із’язвляется. Тому господареві необхідно ретельно стежити за кішкою, іноді розглядаючи молочні залози. Насторожити повинні невеликі вузлики близько сосків, загальний стан тварини пригнічений, поганий апетит, іноді блювота.

Існують 4 ступеня хвороби. На першій в області живота можна намацати невеликі освіти, розміром з зерно. На другий стають більше і поширюються поруч. Стадія третя відрізняється розмірами пухлини 3-5 см, кішка пригнічена, відмовляється від їжі. Четверта-нові освіти стають більше істотно, виразкуються, розростаються в сусідні тканини. Тварина сильно худне.

2. Зменшення ваги кішки

Зменшення ваги досить часто зустрічається при онкології. Часто це перший і єдиний ознака. Кішка починає втрачати вагу потроху. На пізніх стадіях може дійти до виснаження. В організмі з’являються порушення, які погіршують стан хворої тварини і заважають проводити лікування.

Злоякісне новоутворення впливає на речовинний обмін, порушуючи хімічні процеси. З’являються цитокіни, які також допомагають втраті ваги. На пізніх стадіях пухлини розпадаються, в кров потрапляють небезпечні речовини.

Є ще пару причин зменшення ваги при онкології:

 • болісні болі;
 • постійний стрес на тлі хвороби;
 • інші супутні захворювання.

Зменшення ваги погіршує життєвий стан кішки, її стан. Через виснаження розвивається цілий комплекс порушень в організмі, який іноді виявляється основою смерті. Лікування стає малоефективним, а операція може принести ускладнення. Наприклад, погано гояться шви, відновний процес затягується, підвищений ризик розвитку інфекції.

Тому боротися зі зменшенням ваги важливо при раку молочних залоз.

3. Зниження апетиту у кішки

Хвора кішка спочатку втрачає апетит, потім відбувається зменшення маси тіла. Вона мало їсть, швидко насичується, м’язова маса втрачається.

Виділяють три ступені тяжкості кахексії (втрата апетиту):

 1. Пре-кахексія-маленька втрата ваги, апетит поганий, збільшується температура тіла, пульс частішає, знижений або підвищений рівень лейкоцитів в крові. Можна повернути колишню вагу.
 2. Кахексія-відбувається подальше зменшення ваги в комбінуванні з втратою обсягу м’язів. Вага повернути вже досить важко.
 3. Рефрактерна кахексія-загальний стан поганий, речовий обмін сильно порушений, повернути вагу можливим не представляється.

Відновлення апетиту проводять нутритивной терапією. Харчування при раку має бути збалансованим, забезпечувати організм калоріями і потрібними речовинами. Від збалансованого харчування залежить можливість боротьби з новоутвореннями.

Ветеринарний лікар складає раціон, в якому створює ідеальну поживність. Важливо не дозволити виснаження або ожиріння. Також потрібно необхідну кількість необхідних амінокислот.

Переводити під час хвороби тварина на інший корм небажано. Він може не сподобається і кішка зовсім відмовиться від їжі. Простіше годувати готовими кормами, в яких вже все розраховано. Отримати потрібні пропорції в справжній їжі важко. Крім того, м’ясо і рибу необхідно відварювати, оскільки імунітет кішки зменшується. А сирі продукти обсіменені бактеріями, які можуть викликати хвороби в ослабленому організмі. Сухий корм повинен зберігатися за всіма правилами. У довго відкритій упаковці окислюються жири і призводять до інтоксикації.

4. Поява кровотечі з ураженої області при розтині

Розтин новоутворень молочної залози відбувається на пізніх стадіях. Пухлина велика, ізязвлена, утворює метастази. Молочна залоза має багато кровоносних і лімфатичних судин, тому при розтині виникає кров через руйнування клітин судин отруйними речовинами, які виділяє пухлина.

Тварини вилизують хворе місце, іноді намагаються вигризати. Подібний стан летально, можна тільки підтримувати хороше життя знеболенням і протимікробними препаратами.

Якщо пухлина розкривається, необхідно якомога швидше зв’язатися з лікарем.

Перед цим можна обробити хлоргексидином, слабким розчином марганцівки або стерильним фізіологічним розчином. Це необхідно для уникнення інфікування рани. Щоб кішка не лизала пошкоджене місце, необхідно надіти попону.

Розкрилася пухлина має гнильний запах через некротичних процесів. Тому необхідно стежити за чистотою нові освіти, обробляти антисептичними засобами.

5. Гіпотермія або гіпертермія

Іноді у хворої на рак кішки може збільшуватися або зменшуватися температура тіла без помітних причин. Подібний стан не вважається нормальним і необхідно розбиратися з ним. Нормальна температура у кішки в діапазоні 38-39,5 градусів.

Гіпертермія може бути з-за:

 • запалень на тлі зниження імунітету;
 • імунної відповіді організму на появу ракових клітин;
 • реакції на небезпечні речовини з розпадається пухлини;
 • ураження інших органів метастазами;
 • як негативну дію при прийомі протипухлинних препаратів.

Короткострокове коливання температури не потребує лікування. Якщо збільшення триває більше 2-3 днів, це говорить про сильному запаленні або навіть сепсисі. Потрібне термінове лікування антибактеріальною терапією.

Ознакою сепсису також буває знижена температура тіла. При цьому лейкоцити в крові можуть бути збільшені або знижені несуттєво. Виникає задишка і аритмія. Інші причини гіпотермії:

 • результат порушення терморегуляції; ;
 • прийом знеболюючих препаратів, особливо опіатів;
 • хіміотерапія.

У самому різному випадку слід звернутися до ветеринарного лікаря. Дуже висока або знижена температура не повинна бути навіть при пухлини. Необхідно дізнатися причину і проводити симптоматичне лікування в залежності від неї.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close