Акне у кішок

Як і у людини, у вихованців проживають в будинку можуть виникати на шкірі камедони. Вугрова хвороба-це незаразні захворювання дерматологічного плану, розвиток якого викликано порушеннями у функціонуванні сальних залоз. Кішки нечасто страждають від вугрової хвороби, тому поява ділянок ураження у тварини в області живота, куточків рота, вух або ж біля основи хвоста, привід для подиву.

Основою подібної локалізації є порушення в процесах обмінного характеру власне в таких ділянках покриву шкіри, а конкретно сальних залоз, розташованих там. Пори закупорюються частинками ороговілих шарів епітелію, що склеїлися між собою під впливом епідермального шару ліпідів (сальний секрет).

Вугрова хвороба у кішок виглядає у вигляді чорних або ж білих точок. Залежить це від того, де знаходитися сальна пробка – всередині або ж зовні. Дуже часто поява вугрової хвороби у кішки не супроводжується дискомфортом у тварини, а ще схильне до самостійного розсмоктування.

Небезпека вугрової хвороби у вихованців проживають в будинку полягає в ризиках занесення патогенної мікрофлори. Гноєтворні мікроби провокують розвиток процесу запалення, тварина відчуває відчуття болю, стан його погіршується. У даних випадках без своєчасної допомоги з боку ветлікаря навряд чи можна обійтися. Лікування необхідно починати негайно.

Причини вугрової хвороби у кішок

Вугрова хвороба у кішок або ж вугрі, з’являється на тлі самих різних факторів. Головними причинами, що провокують захворювання, вважаються:

 • знаходження вихованця в регулярному стресі-власне нестабільний стан нервової системи призводить до дуже високої роботи сальних залоз;
 • недостатня гігієна (не часте миття тварини при постійних забруднення-власне секрет сальних залоз вважається відмінним живильним середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів);
 • захворювання покриву шкіри;
 • збої у функціонуванні залоз, які продукують сальних секрет;
 • порушення у формуванні фолікулів волоса і розвиток алопеції (ділянок облисіння);
 • слабкий імунний статус організму кішки;.

Виникнення вугрова хвороба зустрічається як маленьких кошенят, так і у дорослих кішок. Відзначено, що кішки породи сфінкс, схильні до захворювання частіше, ніж інші породи. А ось кішки і коти, позбавлені можливості відтворювати потомство, хворіють вугрової хвороба в кілька разів рідше, ніж їх некастровані родичі.

Ветеринарні лікарі, особливо часто зустрічаються з дерматологічними проблемами у кішок, не радять власникам займатися лікуванням в побутових умовах без підготовчої діагностики.

Обов’язково необхідно проводити загальний клінічний огляд, брати зіскрібки з уражених ділянок, а ще робити лабораторні дослідження. Це важливо для того щоб прибрати можливість розвиток інших патологій, серед яких значитися своєрідна реакція організму на впровадження чужорідних білків.

Вугрова хвороба у кішок має подібну симптоматику з дерматофітозом, першими стадіями демодекозу і корости. Дуже часто вугрова хвороба плутають з еозинофільної гранульомою. Виключно на підставі діагностичних заходів є можливість проведення диференціального аналізу. Сама по собі вугрі не представляє небезпеки і дуже легко піддається терапії.

Симптоми і ознаки вугрової хвороби

Вугрова хвороба у домашніх кішок може з’явитися в різному віці і у будь-якої породи, незалежно від статевої приналежності. Поразка може локалізуватися в будь – яких місцях-в області нижньої губи, на верхній губі. Дуже часто діагностують вугрова хвороба у кішки на підборідді.

Утворені камедони на перших кроках не викликають дискомфорту у вихованця, але можуть бути відзначені господарем тварини при точному огляді області морди. При прогресуванні захворювання, можливе утворення папул еритематозного типу, запалень фолікула, що призводять до появи сильного свербіння і рубцювання.

Важкі ускладнені випадки розвитку вугрової хвороби у кішок, супроводжуються вираженою еритемою, випадання вовняного покриву, припухлістю в області підборіддя. Кішки перської породи, можуть страждати не тільки від вугрової хвороби в області підборіддя, але і всієї морди.

Поява сверблячки у вихованця, провокує расчеси і загрожує великою небезпекою – занесення інфекції в поверхню рани. При обсіменінні патогенною бактеріальною мікрофлорою, може з’явитися абсцес.

При появі вугрової хвороби, володар кішки може переплутати чорні крапочки на підборідді у улюбленця з продуктами діяльності бліх. Важливо заздалегідь переконатися, що це власне камедони.

Вугрову хворобу неможливо струсити, так як вони знаходяться глибоко в порах шкіри. Вугрова хвороба частіше локалізуються в області підборіддях, навколо вушних раковин і на куточках губ. Продукти діяльності ектопаразитів (бліх), розміщуються уздовж хребта тварини, біля кореня хвоста.

Характерними симптомами вугрової хвороби у кішки, також вважаються:

 • гіперемія покриву шкіри в області локалізації камедонів;
 • поява сверблячки і расчесов (при цьому зона ураження швидко збільшується);
 • розвиток гнійників на місці локалізації камедонів;
 • освіта корост при розчісуванні вугрова хвороба;
 • лущення шкіри, при відшаруванні гнойничка (лусочки відтінку чорного).

Діагностика та лікування вугрової хвороби у кішки

Вугрова хвороба у кішки може локалізуватися не тільки в області підборіддя, але і в області кореня хвоста. Ветеринарні фахівці наполегливо рекомендують дотримуватися дієтичного харчування, розробленого спеціального для кішки. Необхідно зменшити кількість жирів в раціоні, однак при цьому розширити кількість речовин на мінеральній основі, наприклад цинку, блокуючого надмірну виробництво себума (підшкірного сала).

Серед ключових рекомендацій, також головне місце займає гігієна кішки. При відсутності своєчасних заходів, невоспаленная вугрова хвороба, може перетворитися в Великі гнійничкові ураження. Небезпека полягає в тому, що гній з даних гнійників здатний виходити в середину, потрапляючи в кровоносне русло, викликаючи сепсис. Виконуючи правила для догляду за домашнім вихованцем, володар зможе виправляти перебіг патології, не даючи можливості переходити в наступні стадії.

Лікування вугрової хвороби у кішок в себе включає ряд правил. Схема терапії може бути наступною:

 • ретельна обробка уражених ділянок покриву шкіри за допомогою нестандартних медичних препаратів (наприклад, шампунів);
 • перед тим як наносити мазі або ліки, важливо акуратно обробити ділянку який вражений шкіри-прекрасно проявив себе такий антисептик, як хлоргексидин;
 • якщо кішка ставитися до довгошерстих порід, волоски в місці обробки рекомендується видаляти;
 • з раціону харчування кішки потрібно обов’язково прибрати жирну їжу.

У разі, коли вугрова хвороба ускладнилося приєднанням гноєтворної мікрофлори, курс терапії коригується. Ветеринарний фахівець призначає протимікробні препарати великого спектру дії і курс прийому ретиноїдів (похідних вітаміну А).

Ветеринари і професійні заводчики надають гарантію на те, що при правильному підході до лікування вугрової хвороби у кішок, повне одужання приходить дуже швидко.

При неускладненому перебігу вугрової хвороби у домашнього вихованця, призначається приблизно наступна схема лікування:

 • Область поразки вугрової хворобою, ретельно обробляють кілька разів на день за допомогою дігтярне мила або ж спеціального шампуню з протівосеборейним ефектом (можна застосувати Лактадерм). Потрібно для кращого проникнення активних елементів шампуню в епідермальний шар, витримувати засіб пару хвилин на шкірному покриві. Далі важливо ретельно змити засіб і насухо промокнути.
 • Обробка проводитися будь-яким доступним антисептиком. Позитивним ефектом володіє Хлоргексидин або Мірамістин. Через чверть години переходять до наступної частини для догляду за ураженої камедонами області.
 • Вихованця необхідно акуратно укласти на спину, а до ділянки ураження докласти тканинний відріз (бажано з бавовни), просоченого теплим відваром лікарських трав (ромашки аптечної або календули).
 • Далі проводитися обробка підсушують препаратами. Добре себе зарекомендувала в боротьбі з висипом вугрів, саліцилова кислота. На підсушену область покриву шкіри наносять мазь від вугрової хвороби для кішок.

До моменту повного одужання і очищення шкіри від камедонів, потрібно щоб кішка розташовувалася на дієті. Обов’язково включення на всіх стадіях терапії, вітамінних і мінеральних препаратів.

Ліками, що застосовуються при боротьбі з вугрової хворобою у кішок, вважаються:

 • Мірамістин, саліцилова кислота або спирт, Хлоргесидин. Це ряд антисептичних препаратів, що володіють також дезінфікуючими властивостями.
 • Перкутан-медикаментозний препарат, у якого в складі фурацилін. Тривале використання засобу провокує зміну забарвлення шерсті у білих кішок. Але подібний ефект тимчасовий.
 • Бактробан-препарат у вигляді мазі, застосовуваний для зовнішнього використання. Дає можливість винищувати гнійні, кров’яні кірки, а ще має виражений протибактеріальний ефект при занесенні секундарної мікрофлори.
 • Мупіроцин-мазь, що надає виражений лікувальний ефект при боротьбі з вугрової хворобою.

Профілактика вугрової висипки у вихованців проживають в будинку, полягає в дотриманні кількох важливих правил. Перш за все, щоб не було патологічного процесу в сальних залозах, потрібно не допустити вплив на них другорядних факторів. Так, потрібно систематично мити миску для їжі і води.

Пластикові миски бажано поміняти на керамічні або залізні. Мити мисочки від їжі необхідно кілька разів на день, а їжу завжди насипати тільки в чисту ємність.

Якщо після проведеного лікування, у домашнього вихованця вугрова хвороба виникло знову, проводитися корекція харчування. Виключають жирну їжу, а ще рекомендується відмовитися від готових гранульованих сухих кормів в зв’язку з ризиками розвитку складнощів.

Породи кішок, у яких є схильність до утворення камедонів (перси і сфінкси), потребують більш гарному догляді після їжі. Їм необхідно протирати мордочку. Необхідно також велику увагу приділяти поліпшенню імунітету тварини. При появі підозрілих утворень на шкірному покриві, рекомендується звернутися до професіоналів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close