Ангорський хом’як: особливості породи, утримання та догляд

Ангорський хомяк: особливості породи, утримання та догляд - Ветеринар

Хом’яки — це милі тварини, які живуть удома маленького розміру, які улюблені багатьма. Дуже часто подібного вихованця батьки дозволяють завести дітям молодшого віку. Є велика кількість порід і видів аналогічних тварин. Одним з дуже популярних є ангорські хом’яки.

Опис

Ангорський хом’як, як і будь-які інші хом’яки, володіє деякими характерними особливостями, з якими обов’язково варто ознайомитися, перед тим як купувати й заводити такого вихованця.

Зовнішній вигляд і середовище проживання

Ангорський хом’як (ще одна назва тварини — сирійський хом’як) — це домашня тварина, споконвічною батьківщиною якої є Азія та Америка. У таких країнах звірків можна зустріти в природних природних умовах. Ангорські хом’яки, що мешкають на волі, віддають перевагу околицям з кліматом помірних широт і високою кількістю рослинності.

Власну назву ангорський хом’як отримав завдяки незвичайному зовнішньому вигляду: у зв’язку з наявністю на його тілі кошлатої довгої шерсті, яка сягає 2 см за довжиною у самок і 6 см за довжиною у самців. Таким чином, уже за своїм виглядом можна дуже легко визначити стать тварини.

Така зовнішня характеристика звірка нагадує ангорських кішок. Тому тварині і присвоїли подібну назву.

Забарвлення ангорських хом’яків може бути дуже різноманітним. Воно буває як однотонним, так і у вигляді комбінування різних кольорів: чорного, білого, сірого, бежевого, плямистого.

За власними розмірами звірята можуть досягати 10 см завдовжки, а вага зазвичай не більша за 200 г. Хвоста у вихованців, які проживають у будинку, немає. Крім того, обов’язково потрібно згадати, що за власними показниками зовнішності ангорські хом’яки схожі з морськими свинками. У зв’язку з цим тварин часто плутають між собою.

Характер і поведінка

Ангорські хом’яки — це досить доброзичливий щодо людей вид тварин. Завдяки цьому дуже часто власне їх заводять у будинках, де живуть маленькі дітки. Сирійські гризуни добре піддаються дресируванню і є досить розумними: їх можна привчити до лотка, а ще навчити різних трюків.

Якщо почати дресирувати і навчати хом’яка з наймолодшого віку, то потім він буде дуже легко виконувати всі команди.

Не потрібно боятися брати тварину на руки: звикаючи до людської компанії, хом’як не кусатиметься і не виражатиме агресію щодо оточуючих.

Життєву тривалість

Якщо, наприклад, ми говоримо про певні показники, що стосуються тривалості життя ангорських хом’яків, то тут правильної відповіді немає. Якщо говорити про усереднені цифри, то вважається, що представники цієї породи звірків живуть не більше, ніж 2 роки. Водночас обов’язково потрібно згадати, що в разі уважного і дбайливого догляду, а ще при дотриманні всіх необхідних умов утримання, можна продовжити життя вашого улюбленця щонайменше в кілька разів (до 4 років). Хом’яком ангорської породи, який визнали рекордсменом-довгожителем, вважається тварина, яка дожила до віку 7 років.

З характеристик, що впливають на життєву тривалість хом’яка, слід згадати:

 • умови його народження;
 • якість і життєвий рівень до покупки;
 • спосіб транспортування Після придбання;
 • розпорядок прийняття їжі;
 • умови утримання.

Якщо дотримуватися всіх інструкцій фахівців і прислухатися до рекомендацій ветеринарів, то можливо не тільки набагато збільшити життя вашого улюбленця, а й істотно поліпшити якість його життя.

Вибір та облаштування клітки

Зрозуміло, що утримувати домашнього улюбленця потрібно в спеціальній клітці. Вам потрібно потурбуватися про те, щоб у ній було багато простору для нормальної діяльності хом’яка, тому не купуйте занадто невелику клітку. А також дуже важливо пам’ятати, що клітка має бути досить міцною, адже ангорська порода набагато більша (а тому й сильніша) за інші види хом’яків.

Ваш домашній вихованець здатен пошкодити прути клітки або зламати ненадійні дверцята і вибратися з власного місця утримання. У разі якщо хом’яку вдасться покинути клітку, то неминуче можуть з’явитися погані наслідки: наприклад, звір може погризти проводку. У зв’язку з цим необхідно віддавати перевагу виробам з надійних матеріалів, які довели власну міцність і надійність.

Обов’язково в клітці вашого улюбленця має стати бігове колесо, адже ангорським хом’якам потрібно багато рухатися. Не забувайте, що бігове колесо, як і всі інші елементи житла тварини, зобов’язане відповідати її розмірам (з урахуванням довгої шерстки).

Покривати дно клітки рекомендується спеціальним гранульованим, а не звичайним тирсовим наповненням. Пов’язують це з тим, що тирса заплутуватиметься в довгій шерсті хом’яка, її знадобиться постійно чистити, а дрібні тверді частинки створюватимуть значні незручності звірку.

Утримання та догляд

Ангорського хом’яка дуже легко утримувати вдома, оскільки він не вимагає якогось нестандартного підходу до його утримання. Власне завдяки такій нескладності та невибагливості ця порода хом’яків заслужила любов більшості людей. Насамперед обов’язково потрібно згадати, що ветеринари і фахівці-біологи забороняють купати хом’яка. А річ у тім, що перебування тварини у воді призводить до переохолодження, а потім — і до різних хвороб вихованця.

Щоб очистити хом’яка від різного роду забруднень, а ще провести йому процедури гігієни, необхідно робити не водяні, а пісочні ванни. Причому пісок має бути повністю чистим. Найкраще, якщо ви придбаєте його в зоомагазині, а потім проведете процедуру кварцування. Крім того, щоб забезпечити приємний акуратний і гарний зовнішній вигляд вашому вихованцеві, його варто постійно розчісувати за допомогою спеціального гребінця.

Основний елемент утримання та догляду — систематичне прибирання клітки. Його необхідно проводити не рідше, ніж 1 раз на 7 днів (за необхідності можна робити прибирання і частіше). На певний період часу прибирання домашнього улюбленця слід забирати з клітки і поміщати в інше місце. Підійде прогулянкова куля, переносна клітка або навіть скромна скляна банка.

Ключову клітку хом’яка слід вимити теплою водою без застосування якихось хімічно синтезованих засобів для миття. Після завершення процедури хом’яка можна поміщати назад у клітку. Не забувайте, що за відсутності постійних прибирань клітка (а згодом і сама тварина) почне видавати поганий запах і буде джерелом розмноження найрізноманітніших шкідливих бактерій, небезпечних не тільки для хом’яка, а й для людини.

А ще на велику увагу заслуговує раціон тварин, які живуть удома. Вважається, що хом’яки мають харчуватися зернами злаків. Однак це не дуже правильно. У раціон пухнастих звірків, окрім злаків, мають входити і вітаміни. Для забезпечення такої потреби хом’ячків у зоомагазинах продаються спеціалізовані комплексні корми. Крім кормів, хом’якам можна давати:

 • овочі: яблука, гарбуз, салат;
 • зелень: кріп, петрушку;
 • насіння;
 • горіхи.

До заборонених продуктів відносять:

 • капусту;
 • картоплю;
 • часник;
 • цибулю;
 • цитрусові.

Розпорядок прийняття їжі — 2 рази на день. А ще протягом дня необхідно постійно поповнювати поклади води гризуна.

Сирійські гризуни — це досить теплолюбні тварини. Якщо температура навколишнього середовища в приміщенні, де вони утримуються, спускається нижче, ніж 10°С, то хом’ячки впадають у сплячку. Щоб їх розбудити, потрібно лише взяти звірка на руки і відігріти власним теплом. Власне завдяки цьому слід підтримувати постійний режим температур. Коли на вулиці холодно це дозволено робити за допомогою звичайних домашніх пристроїв: кондиціонерів, систем обігріву, камінів.

Обов’язково потрібно згадати, що ветеринари не забороняють утримувати в одній клітці кількох хом’яків. Але не забувайте, що розмір клітки має давати змогу будь-якому з них нормально працювати й підтримувати власну життєдіяльність на хорошому рівні. А ще потрібно брати до уваги, що не можна в одній клітці утримувати кількох самців. В іншому разі вони будуть висловлювати ознаки явної агресії один до одного і навіть битися. Результатом подібних зіткнень може стати загибель однієї або обох тварин або, щонайменше, серйозні пошкодження звірків.

Хвороби

Ангорські хом’яки схильні до великої кількості хвороб. Завдяки цьому важливо виконувати всі доглядові заходи, які дуже прості. До досить популярних недуг сирійських гризунів можна віднести:

 • діарею — з’являється в разі переїдання сирих овочів;
 • закреп — вказує на нестачу рідини в організмі;
 • застуда і грип — частою основою виникнення таких захворювань стають різноманітні водні процедури;
 • інфекційні захворювання;
 • цистит;
 • лишай;
 • запалення щічних мішків — може виникнути через пошкодження гострими предметами.

При проявах ознак хвороб потрібно звернутися по допомогу до ветеринара.

Розмноження

Самки ангорських хом’яків виношують дітей дуже швидко: всього за 2 тижні. Завдяки цьому (якщо ви не запланували розводити тварин) в одній клітці не рекомендується утримувати звірків різних статей. Численне потомство виникатиме досить швидко. За 1 раз може додатися від 4 до 18 нових особин. Водночас потрібно знати, що самки можуть поглинати приплід повністю або частково.

Звичайно, що найлегше отримати потомство від молодих хом’яків: тварини готові до відтворення з віку в 1,5 місяця. Причому спаровувати можна хом’яків не тільки однієї, а й різних порід. Тварини, якщо є можливість, мають бути схожих розмірів.

Про те, яких помилок припускаються новачки в догляді за ангорським хом’яком, — у відео нижче.

Позначки:, , , , , , ,
close