Чи можна давати собаці сир

Давати чи не давати власному вихованцеві деякі продукти, вирішує володар тварини. Існують продукти, які під забороною для тварини. Спірним продуктом вважається сир, які не радять давати багато ветеринарні доктора в зв’язку з великими ризиками розвитку реакцій алергії або ж процесів запалення в підшлунковій залозі.

Якщо володар бажає давати собаці сир при відсутності протипоказань з боку органів знаходяться всередині, потрібно дивитися в першу чергу склад і сорт сиру, а ще чітко налаштовувати порцію продукту, присутнього в раціоні.

Чому собакам не можна сир

Собаки, що знаходяться на натуральному харчуванні, часто просять ласощі, які не призначаються для їх травлення. Хоча сир і не вважається їжею для собак виходячи з їх природних особливостей (собаки все ж хижаки), багато вихованці без шкоди для організму можуть отримувати продукт у вигляді ласощів.

У число категорично заборонених для побутових собак продуктів, сир не входить. Ідеально, якщо сир буде кисломолочним – сир. У розумних кількостях можна давати вихованцеві сорти сиру, які відносяться до напівтвердих. Подібна продукція містить меншу кількість жиру і солей. Перевагу віддають сирам-Моцарелла, Гауда, Російський.

В допустимих кількостях сир не приносить шкоди. У власному складі калорійних продукт містить білок прекрасної якості, кальцій, натрій і незамінні жирні кислоти. Крім цього,в складі якісного сиру присутні необхідні жиророзчинні і водорозчинні комплекси вітамінів – А, В12, РР.

Давати у вигляді ласощів будь-собаці, навіть з міцним здоров’ям, не рекомендується:

 • Тверді сорти сиру і ропні сири, що містять пристойну кількість солі (сулугуні, Чеддер).
 • М’які сири з пліснявою. Такий продукт становить небезпеку для організму тварини на увазі конкретної токсичності. Найбільшу небезпеку для організму тварини представляють сири з блакитною цвіллю, що продукує мікотоксин Рокофортин.
 • Найрізноманітніші сирні продуті. Такий » сир » не містить в собі корисного молока, однак при цьому в складі просто кишить пальмова олія та інші елементи, які здатні виявитися причиною розвитку алергії або ж спровокувати інтоксикацію.
 • Підкопчені сири. Такі продукти заборонені до споживання тваринами, як і будь-які копченості.
 • М’які і плавлені види сирів. Не рекомендується давати улюбленцю на увазі проблем з ковтанням такої їжі. Сир плавлений на увазі власної структури, може злипатися і налипати на стінках шлунка, провокуючи проблеми з нормальним травленням.

Результати використання сиру собакою

Без особливої шкоди для організму види сиру середньої жирності можна давати улюбленцю кожен день у вигляді ласощів або заохочення в розрахунку 20 г на кожні 10 кг ваги. Сир чудової якості з жирністю не вище 45%, застосовують в таких варіантах:

 • під час дресирування – маленькі кубики сиру, прекрасні ласощі, що замінюють сухарі або ковбасу;
 • збільшення смакової привабливості їжі і збільшення загальної калорійності – застосовується натертий сир, що додається в корм.

Потрібно не забувати, що не всі собаки можуть нормально перетравлювати не природний для них продукт, такий як сир.

Кисломолочна продукція провокує розвиток фізіологічного бродильного процесу, викликаючи здуття, метеоризм і розлад шлунку. Основою прискореної евакуації кишкового вмісту ставати і процес бродіння в результаті порушень перетравлення лактози. Стани не вимагають невідкладного втручання ветеринарного фахівця, але повинні бути під контролем. Початкові ознаки порушення травлення спостерігаються у вихованця після вживання сиру, вказують на несумісність. Необхідно зупинити давати сир Собаці і звернутися до ветеринара за допомогою.

Небажано давати собаці сир, а в більшості випадків дуже протипоказано, при наступних станах:

  і зайва маса тіла. Сир-продукт, який має високу калорійність, який містить у власному складі пристойну кількість жиру. Набір надмірної ваги з присутністю сиру в меню гарантований. і хронічна непереносимість молочного цукру.

 • Надчутлива травна система. Диспепсичні розлади якщо є наявність в раціоні нестандартних продуктів. . Дуже якісні сири містять пристойну кількість білка і солі. Тварини, які страждають від проблем в роботі нирок, не повинні отримувати в їжу солоні і високобілкові продукти.
 • Патологічні стани підшлункової залози, структур печінки. Жирна їжа негативно проявляється на стані органів знаходяться всередині, провокуючи загострення наявних хвороб або ж викликаючи гостру форму патології, наприклад, панкреатит.
 • Невеликі цуценята у віці 4-7 місяців. У цуценят система травлення слабка, перебувати в стадії формування і появи. Малюкам дозволений тільки сир і то, при дотриманні конкретних дозувань.

При відсутності протипоказань, маленькі шматочки сиру у вигляді ласощів, а не основної їжі, собаці не зашкодять.

У процентному відношенні вміст соковитих жирів в складі сиру занадто велике, що в результаті здатне привести до набору ваги і ожиріння. Через те що, що сир вважається продуктом з молока, ймовірність розвитку розлади травлення також зростає. У кращому випадку, вихованець буде страждати від проносу, в гіршому – не виключено розвиток запалень в підшлунковій залозі.

Великий вміст солі і молочного цукру, вважається головною проблемою при споживанні сиру тваринам. Дуже високий вміст натрію в організмі не тільки тварини, але і людини, призводить до підвищення тиску в артеріях. Для економії, більшість виробників сирів, додають низькопробну сировину і трансгенні жири, що провокують розвиток значних патологій в організмі собаки. Підбираючи для власного улюбленця ласощі, необхідно ретельно вивчати склад, що дасть можливість переконатися в користі продукту.

Дуже часто, споживання вихованцем сиру, навіть в мінімальних кількостях, провокує розвиток алергії. Лактоза вуглеводного типу є у всіх продуктах з молока. Існують породи собак, які мають дуже високі ризики розвитку алергічні реакції, в тому числі і на лактозу. Алергія в цьому випадку має накопичувальний ефект, не виявляючись відразу ж після вживання першої порції твердого сиру, а тільки після конкретний період.

В організмі молодих тварин, особливо цуценят, виробляється своєрідний фермент-лактаза. Вона потрібна для розщеплення молочного цукру і переробки його в інші елементи. У багатьох дорослих собак, як і у людей, з віком кількість вироблюваного ферменту зменшується, провокуючи нетравлення. Якщо володар тваринного все ж наполягає на необхідності продукту з молока в раціоні, то краще підбирати тверді сорти не жирного, слабосоленого сиру, ніж цілісне молоко.

Лікування

Якщо володар помітив порушення в стані тварини, після використання сиру-диспепсичні розлади, діарея, відчуття болю в області живота, здуття, метеоризм, то в даних випадках рекомендується звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.

Спеціаліст обов’язково проведе загальний клінічний огляд і вивчить анамнез. Визначення причини нездорового самопочуття собаки-запорука адекватного і успішного лікування. Якщо основою розвитку диспепсичних розладів стала алергія, тварині призначається елімінаційна дієта. Харчування має бути відкориговано в залежності від віку, породи тварини і індивідуальних характеристик.

При розвитку панкреатиту або загостренні постійного запалення, фахівець розробляє тактику лікування. У даних випадках призначається симптоматична терапія-водно-електролітні розчини, протиблювотні препарати, засоби для знеболювання. Проводитися терапія із застосуванням ферментативних речовин.

З метою попередження розвитку значних змін в травній системі, тварині не рекомендується давати жирні продукти, в тому числі і сир. Це не такий потрібний в раціоні продукт, без якого не можна обійтися.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close