Чим годувати аксолотля?

Чим годувати аксолотля? - Ветеринар

Зустрічається в домашніх акваріумах істота, що нагадує зовнішнім виглядом казкового дракона. Називається ця амфібія аксолотль або «водяний собака». Родом ця тварина з Мексики, де в давнину індіанці застосовували її в їжу. Сьогодні аксолотль занесений до Червоної книги і перебуває на межі зникнення. Натомість ця істота завоювала популярність серед шанувальників екзотики і прижилася в акваріумах, успішно розмножуючись удома.

Чим годувати аксолотля? - Ветеринар

Якщо ви теж хочете завести цього оригінального підводного улюбленця, спочатку дізнайтеся, чим його можна годувати і як це краще робити.

Хто такий аксолотль?

Насправді аксолотль — це личинка багатьох видів земноводних амбістом, що має властивість розмножуватися, не переходячи в дорослу форму. Живе аксолотль регулярно у воді, застосовуючи для дихання зовнішні зябра, хоча має і легені.

Зовні личинка схожа на головастого тритона завдовжки до 30 см, прикрашеного трьома парами гіллястих зябер. Непропорційно велика голова з широким ротом надає амфібії вічно усміхненого вигляду. Є у водоплавної личинки дві пари коротких кінцівок і товстий довгий хвіст.

Є в аксолотля ще одна особливість: він може регенерувати, відрощуючи втрачені частини тіла.

Усе власне життя аксолотль може провести в стадії личинки, не покидаючи середовища води і не набуваючи дорослої форми. Взагалі, перехід личинки в стадію імаго пов’язаний з великими труднощами і повинен проводитися під наглядом фахівця. При недотриманні конкретних умов ці зміни призведуть до загибелі тварини.

Господарі аксолотля цінують цю амфібію за оригінальний і милий вигляд, кмітливість і спритність. Якщо ви захочете завести вдома ручного дракончика, то потрібно обов’язково знати особливості годування та утримання цієї істоти.

Особливості утримання

Для створення затишних умов необхідно дотримуватися деяких правил.

  • Об’єм акватераріуму для однієї особини має бути не менше 40 літрів, водночас висота ємності має бути вищою за 0,5 м. Ємність із твариною потрібно накривати кришкою.
  • Мінімальна глибина, необхідна для проживання аксолотля, — 15-20 см.
  • Вода потрібна чиста, відстояна, насичена киснем, нейтральна або злегка жорстка.
  • Температура в акваріумі має бути 18-20°C. Зниження показника веде до уповільнення процесів діяльності, а збільшення — до загибелі амфібії.
  • Ґрунт, застосовуваний для акваріума, має бути досить великого розміру, оскільки невеликі частинки аксолотль може заковтнути, що погано позначиться на його стані.
  • Домашні дракончики — дуже неохайні істоти, тому потрібна обов’язкова зміна 1/8 частини води щодня. Ще потрібно прибирати залишки корму. Якщо цього не робити, то аксолотль може отруїтися продуктами власної діяльності. Тому акваріум слід обладнати потужною фільтраційною системою і кисневим компресором.
  • Кожні 3 місяці доведеться проводити повну заміну води в акватераріумі.

Що любить їсти?

У природних умовах аксолотль харчується личинками, мальками і комахами, що падають у воду.

Вдома годувати вихованця можна замороженими коктейлями для акваріумних риб, шматочками земляних черв’яків, дрібно наструганим білим замороженим м’ясом морських риб, таких як хек або тріска.

Їдять саламандри і дрібних акваріумних рибок: гуппі, даніо, неончиків і расборів.

З живих кормів застосовують дрібних рачків-бокоплавів, дафній, циклопів, корертру, пуголовків. Можна годувати аксолотля мотилем.

Крім перерахованого, харчування амфібії можна змінити безкрилими комахами, цвіркунами, слимаками і равликами, звільненими від панцира.

Потрібно обов’язково знати, що застосовувати традиційний корм для акваріумних рибок не можна. Не дозволяється годувати аксолотля і червоним м’ясом теплокровних тварин, оскільки його система травлення не перетравлює цей вид білка.

Як годувати?

Велику увагу потрібно приділити способу годування аксолотля.

Годують амфібію 1 раз на день, але цілком можна давати корм і частіше, важливо тут — вчасно чистити акваріум від залишків нез’їденої їжі.

Найкраще годування амфібії робити за допомогою пінцета.

Це допоможе дуже легко підтримувати чистоту в акваріумі.

Непогано справляється аксолотль з падаючим і рухомим кормом, адже через особливості будови черепа він добре бачить над собою і дуже легко засмоктує падаючі шматочки, перетираючи їх у роті за допомогою безлічі зубів.

Корм, що падає на дно, потрібно прибирати самостійно, оскільки амфібія не бере їжу з ґрунту, інакше вода буде забруднюватися від розкладання.

Можна спробувати годувати амфібію з рук, але аксолотль не завжди погоджується на подібний варіант отримання їжі.

До речі, потрібно знати ще одну особливість личинки саламандри: дотик ваших теплих рук може сильно обпекти чутливу шкіру тварини і призвести до загибелі вихованця. Тому якщо ви хочете взяти амфібію на руки, то охолодіть долоні до відповідної температури.

Ось таку чудову істоту можна поселити в домашньому акваріумі та дивувати гостей рідкісним улюбленцем з милою зовнішністю.

Позначки:, , ,
close