Гістіоцитома шкіри у собак

Доброякісні нові утворення часто діагностуються у собак різних порід у ветеринарії. Одним з часто виявляються вважається гістіоцитома шкіри у собак, що з’являється в результаті порушення імунного захисту в клітинних структурах тканин шкіри.

Характерна риса гістіоцитів в тому, що вони дуже часто перероджуються в злоякісну пухлину. Оперативне діагностування нових утворень, дає можливість звільниться від великих наслідків і зберегти вихованцеві життя.

У переважній більшості випадків гістіоцитома шкіри знаходиться у молодих собак, а місця розташування в області вушних раковин, голови і кінцівок. Вид походження даного утворення має відповідність з переродженням конкретного типу клітинних структур.

Що це за хвороба і від чого вона буває

Гістіоцитоми представлені цілою групою новоутворень покриву шкіри, у багатьох випадках доброякісного характеру. Науково доведено, що з часом при несвоєчасній діагностиці та лікуванні, захворювання переходить в злоякісну форму. Видів гістіоцитів є кілька:

 • гистиоцитма покриву шкіри;
 • гістіоцитоз покриву шкіри з клітин Лангерганса;
 • інтерстиціальний шкірний гістіоцитоз;
 • системний гістіоцитоз;
 • гистиоцитозная саркома.

Найпопулярнішою вважається гістіоцитома шкіри, представлена одиничним новоутворенням. Діагностують її дуже часто у молодих собак до 3 років. Перші 25-30 днів пухлина сильно росте, а в подальшому приходить незвичайний зворотний процес, що триває від 1 до 3 місяців. Представлена твердим вузлом, що має встановлену кордон діаметром від 0.5 до 3.5 см.в області нові освіти відсутня шерстний покрив, а сама шкіра покривається виявленнями.

У собак може діагностуватися не одна, а кілька гістіоцитів на шкірі, що мають різні прояви. Точних причин розвитку шкірної гістіоцитоми на даний момент немає. Але в ветеринарії визначають ряд моментів, які допомагають появі нові освіти. Серед них виділяють:

 • фактори генетичної спадковості;
 • радіоактивне випромінювання;
 • отримані раніше травми м’яких тканинних структур;
 • порушення роботи імунних сил організму;
 • поганий вплив канцерогенних речовин в їжі.

Захворюванню схильні всі породи собак, але статистика говорить, що дуже часто гістіоцитоми шкіри знаходять у молодих собак порід ретривер, шотландський тер’єр, хорт, боксер, Англійський бульдог.

Симптоматика і лікування захворювання

Гістіоцитома шкіри частіше діагностується у гладкошерстих порід собак і довгий час не заявляє про себе. Розростаючись, новоутворення приносить дискомфорт тварині. Гістіоцитоз, грамотний з клітинних структур Лангерганса, відрізняється появою різної величини вузликів, від самих несуттєвих до дуже великих.

Гістіоцитоз шкіри, діагностується дуже часто у собак, відрізняється появою утворень в області голови, шиї і лап. Розміри подібних новоутворень коливаються в межах 3-4 см.

Системний же гістіоцитоз, вражає судинні стінки і вимальовується запальними процесами жирової підшкірної клітковини і дерматитами. В результаті системного гістіоцитозу, у тварини порушуються процеси обмінного характеру в організмі, виражаючись в зменшенні апетиту, маси тіла. Також уражаються органи зору (кон’юнктивіти, набряки очних яблук).

Гістіоцитоз злоякісного типу (гістоцитарна саркома), характерна ураженням селезінки в результаті сильного розростання макрофагів. Клінічна картина має при цьому такі особливості:

 • сильне зменшення маси тіла;
 • порушення в роботі судинно-серцевої системи;
 • руйнування червоних кров’яних тілець;
 • порушення вироблення тромбоцитів;
 • поява білірубінемії.

При появі підозрілих пухлин на тілі вихованця, слід звернутися до ветеринарного професіонала за допомогою. У ветеринарному закладі проведуть всі необхідні дослідження, що дозволяють точно визначити тип пухлини (злоякісне або доброякісний перебіг), а ще призначити адекватне лікування.

При проведенні діагностики потрібен аналіз симптомів клінічної картини, а ще проведенні спеціального дослідження (біопсії). За результатами гістологічного дослідження доктор ставить точний діагноз. У більшості випадків для точного диференціації проводять резекцію нові освіти. Характерними гістологічними ознаками гістіоцитоми шкіри вважаються:

 • щільність нові утворення;
 • локалізовані зони нормального і патологічного росту;
 • дуже високий мітоз;
 • некроз дискретного типу;
 • дуже висока інфільтрація лімфоцитів.

В процесі проведення діагностичних заходів, важливо відокремити гістіоцитому від лімфосаркоми шкіри, запального гранулематозу або ж плазмоцитозу. Потім, доктор може призначати додаткові дослідження, що включають в себе діагностика за допомогою ультразвуку і рентгенографічне дослідження. Це дає можливість виявити можливі вогнища метастазування в області грудної порожнини або очеревини.

Лікування недуги має вестися під контролем ветлікаря. Описано сотні випадків, коли при масовій інфільтрації нестандартних клітин імунної системи (Т-лімфоцитів), гістіоцитоми шкіри починали мимовільно регресувати.

Терапія доброякісного новоутворення шкіри полягає в хірургічному висічення патологічного ділянки. Лікування спеціалізованими медикаментозними засобами не розраховане. У більшості випадків, лікарі не радять схилятися біля операції, а стежити за пухлиною і систематично проводити контрольні дослідження в клініці з біопсією.

Рекомендується не видаляти нові освіти при відсутності у них схильності до подальшого неконтрольованого зростання. При великій ймовірності переродження гістіоцитоми шкіри в злоякісну форму, потрібно прибирати новоутворення якомога швидше.

Втручання хірургічним шляхом не представляє особливої складності для майстра професіонала. Це пов’язано з тим, що гістіоцитоми мають чітку локалізацію і обмеження від здорових тканинних структур. Єдина складність-загальний наркоз при проведенні операції і організація правильного післяопераційного догляду.

Будь-господар вихованця зобов’язаний знати, що при постійних оглядах власного улюбленця і своєчасному зверненні до ветеринара, вийти уникнути значних складнощів. Визначити без спеціалізованих діагностичних досліджень природу пухлини, а конкретно її злоякісність або доброякісність, неможливо. Раннє лікування і діагностика допоможуть не допустити розвиток раку шкіри в запущених формах, уникнувши смертельного результату.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close