Інфаркт у кішок

Захворювання судинно-серцевої системи у вихованців проживають в будинку трапляються часто.

Найбільша проблема полягає в тому, що кішки не можуть сказати, де у них болить, тому дуже часто на практиці ветеринарних лікарів описані випадки раптової смерті тварини при інфаркті міокарда.

Необхідно виділити, що інфаркт у домашніх кішок, діагностується досить нечасто і вважається не звичайним захворюванням для таких вихованців проживають в будинку. Але жодна тварина не застрахована від порушень в роботі м’язи серця, що представляють реальну небезпеку для життя кішки.

За власною сутністю інфаркт міокарда вважається дегенеративним процесом, що зачіпає м’яз серця. При порушеннях з’являється некроз конкретної ділянки і подальше порушення хорошого функціонування органу. Без вчасно наданої допомоги з боку ветеринарного фахівця приходить смертельний результат.

Причини хвороби

Причини інфаркту міокарда у кішок різні. Розвиток ішемічного стану в серцевій сумці спровоковано факторами вродженого або набутого типу. Розділяють більше десяти видів патології.

Інфаркти бувають транс і інтрамуральними, субендокардіальними і субепікардіальними. А також в залежності від обсягу ураження – великовогнищевий і дрібновогнищевий.

Трансмуральний інфаркт відрізняється повним ішемічним ураженням всього міокарда. Інтрамуральний вражає товщу стінки лівого шлуночка, не чіпаючи ендокард. Субендокардіальний вражає нешироку смугу в районі лівого шлуночка. Субепікардіальний тип інфаркту відрізняється ураженням біля епікарда.

Недостатність міокарда може розвинутися у молодих і літніх кішок. Молоді кішки страждають від порушень в роботі серця через вроджених аномалій при розвитку атріовентрикулярних клапанів і аномалій у розвитку судин. Тварини у віці страждають від набутих вад серця, що теж провокує некроз частини міокарда.

Крім цього, є ряд причин, що провокують інфаркт у кішок:

 1. Процеси запального характеру в судинах кровообігу . Васкуліти носять системний характер і можуть з’являтися в результаті аутоімунних процесів. Запалення стінки судини призводить до великих порушень процесів обміну в міокарді, провокуючи розвиток ішемії гострого характеру.
 2. Тромбоемболія . Закупорювання просвіту судини, особливо великого, різними чужими тілами (частинками злоякісної пухлини, глистами, кров’яними згустками, бульбашками повітря при невірно проведеної операції або при внутрішньовенному введенні лікарських засобів).
 3. Захворювання ендокринної системи. Основою інфаркту міокарда може стати цукровий діабет, дуже високе вироблення гормональних речовин щитовидною залозою.
 4. Хвороби системного постійного типу в легеневих структурах і самому серці.
 5. Інфекційні ураження органів знаходяться всередині вірусними агентами, патогенної грибкової та бактеріальної мікрофлорою. Порушення в роботі м’язи серця і подальше передінфарктний стан може бути спровоковано запальними процесами гнійного типу – піометра, пієлонефрит, гломерулонефрит.
 6. Кровотеча . Сильні крововтрати при хірургічних втручаннях і травмах, призводять до великих порушень в роботі всього організму і в серцево-судинній системі зокрема.
 7. Тиск . Збільшення тиску в артеріях, особливо великих, призводить до пергрузке міокарда, провокуючи початок дегенеративних процесів.
 8. Отруєння токсинами. При інтоксикації організму солями важких металів, фосфоровмісними речовинами або ж отрутами, страждають всі основні органи у тварини.

Є також ряд моментів, що провокують розвиток серцевої ішемічної хвороби у кішок. Сюди можна віднести:

 • недостатня фізнагрузка тваринного і ожиріння, погано які впливають на загальне постачання м’язових волокон потрібним киснем;
 • навантаження емоційного плану, стресові ситуації;
 • порушення правил годування-безліч жирної їжі, ласощі з хазяйського столу, погані недорогі готові корми. При порушеннях в годуванні у кішок з’являється недолік незамінної амінокислоти-таурину, що призводить до високого утворення бляшок в міокарді.

Симптоми недуги

Відмінні ознаки інфаркту у кішок з’являються на пізніх етапах розвитку патологія. Завдяки цьому Раннє розкриття інфаркту ускладнене через відсутність відмінних симптомів.

Ветеринарні фахівці поділяють пару етапів захворювання, кожен з яких має ряд власних особливостей. Ранній етап-передінфарктний, не має симптомів, нечасто виявляючись порушеннями в дихальній системі (задишкою) і ціанозом помітних слизових оболонок. Уважний володар може помітити неприродне для кішок дихання з відкритою пащею.

З появою патології, клінічні прояви стають більш вираженими. Фахівці наполегливо рекомендують господарям кішок звернути особливу увагу при розвитку у вихованця таких ознак:

 1. Відчуття болю — при сильних болях в області за грудною кліткою, що з’являються при некрозі частини міокарда, тварина проявляє хвилювання і нервозність. Вірогідна поява агресії з боку кішки, що змінюється дуже високою стомлюваністю і млявістю. Вихованець сильно нявкає або навіть кричить. В результаті сильних болів, зіниці вихованця розширюються, а часом вимальовується кульгавість.
 2. Анемія і відмова від їжі. Видимі слизові оболонки при недостатньому кровопостачанні, стають блідими, а в більшості випадків присутні ціанотичні зміни (синюшність). В основному, це можна помітити в порожнині рота.
 3. Втрата орієнтації. При порушеннях в міокарді, кішка може втратити орієнтацію в просторі, ХОДА ставати невпевненою і хиткою. Вихованець ставати млявим, можливе порушення процесів дихання. Воно ставати важким і переривчастим.
 4. Тахікардія і аритмія. Незмінні супутники порушень в роботі судинно-серцевої системи, не якщо говорити про самому міокарді.

Підгостра стадія має стерті симптоми інфаркту, відчуття болю зникають, тварина нормалізується. Після перенесеного інфаркту починає виникати рубець на міокарді. М’язові тканини перебудовуються для роботи в іншому режимі, без ураженої ділянки.

Трансмуральний інфаркт (широкий), розвивається у кішок досить нечасто, проте навіть в інших стадіях в собі несе небезпеку для подальшого життя у кішки. Несвоєчасно надана допомога при патологічному стані, буде причиною смертельного результату.

Лікування переніс інфаркт вихованця і профілактика захворювання

Лікування інфаркту у кішки має починатися лише після точної діагностики. В умовах ветеринарної клініки тварині проводять діагностичні заходи, що дозволяють встановити ступінь пошкодження і стан всього організму на тлі ішемії.

Перш за все, ветеринарний фахівець проводити аускультацію (прослуховуванні), визначаючи порушення в серцевому ритмі, можливість виникнення шумів в роботі серця. Потрібно проведення електрокардіографії, що дозволяє виявити справжні ішемічні зміни в міокарді.

Активно застосовується для діагностування інфарктів міокарда в ветеринарії дослідження за допомогою ультразвуку. Проведення інструментального аналізу на УЗД апараті, дозволяє не тільки оцінити стан серця, але і визначати стенози в великих артеріях, а ще гіпертрофію в лівому шлуночку.

З метою діагностики проводяться загальний аналіз крові і біохімія, що виявляють лейкоцитоз, збільшення швидкості осідання еритроцитів і зміна рівнів лужної фосфатази, амілази, креатиніну і серцевих ензимів. Рідше призначаються рентгенографічні дослідження районі грудей. Потрібно прибрати гіпертрофічну кардіоміопатію, аритмію або ж пороки міокарда.

Консервативне лікування інфаркту у кішки призначається виключно фахівцем. Самолікування неприпустимо, так як може погано відбитися на загальному стані тварини. Перш за все призначаються ліки, що ліквідують відчуття болю. Активно застосовуються у ветеринарії такі препарати знеболювання як Кетофен і Кетонал.

При діагностованому інфаркті призначаються також:

 • протівотромбіческіе препарати-Гепарин і Варфарин (аспірин протипоказано давати кішкам);
 • заспокійливі (седативні засоби) — кіт Баютн, Фоспасім, Фітекс;
 • діуретичні засоби-дозволяють зняти набряки і зменшити навантаження на міокард ( Фуросемід, Верошпирон);
 • бета-адреноблокатори-збільшують роботу міокарда, постачають киснем і збільшують процеси обміну (Атенол, Метопролоо, Пропранолол);
 • комплекси вітамінів (вітамін З, В5,В6,В12).

Від правильності організації утримання тварини в післяінфарктному стані, залежить подальший період відновлення. Потрібно забезпечити кішці спокій, помістивши в тихому приміщенні, де ходить найменше народу і вихованця ніхто не потурбує. Важливо не допустити можливі хвилювання і стресові ситуації, для того щоб не погіршити стан тварини.

Потрібно піклуватися і про фізнагрузках – їх необхідно зменшити. Раціон харчування повинен складатися з легкої їжі без жирів. Можна давати кисломолочні продукти, пісну яловичину і нежирні сорти морської вареної риби. Кішки, що харчуються готовими кормами, повинні бути переведені на спеціалізований раціон.

Варто вибрати спеціалізований готовий гранульований або вологий корм супер-преміум класу, оптимальний для вихованців з порушенням в роботі серця.

Не допустити інфаркт міокарда у кішки майже не можливо. У силах власника тільки зменшити небезпеки, дотримуючись конкретні правила. Особливе місце займає організація харчування тварини, адже ожиріння одна з головних причин порушень в серцево-судинній системі.

З метою профілактики кішці потрібно збагачувати раціон харчування кішки незамінною амінокислотою таурином, добре впливає на серцево-судинну систему тварини. Дуже важливо вчасно лікувати хронічні захворювання у вихованця і проходити проф.огляди у ветеринара 1 раз на півроку – рік.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close