Ожиріння у собак

Любов до тварин часто доводить людину до крайнощів. Більшість власників чотириногих друзів з розчуленням дивляться на власного вгодованого вихованця і намагаються ще раз пригостити пухнастого друга ласощами з власного столу. Практично ніхто не з власників знає про те, що ожиріння у собак дуже небезпечний стан для життя тварини, і продовжує підгодовувати власного пса різними смаколиками.

Причини ожиріння у собак

Не звертаючи уваги на те, що вгодований і круглий вихованець виглядає вельми мило, ожиріння призводить до трагічних результатів для здоров’я пухнастого друга. Покриті шаром жиру внутрішні органи не можуть нормально працювати і швидше зношуються, розвиваються захворювання суглобів, цукровий діабет. Причини ожиріння у собак різні:

 • Повільний метаболізм. Дуже часто можна спостерігати собак, активно споживають різні продукти в чималих кількостях, однак при цьому мають стрункий силует. Інші тварини їдять трохи, але швидко додають у вазі.
 • Надлишок корму (переїдання). Деякі господарі думають, що пес не наїдається необхідної для нього їжею і намагаються пригостити вірного друга з власного столу частіше.
 • Стресовий фактор. Багато вихованці сильно переживають нервові потрясіння (зміну господаря, житла, поява в будинку інших тварин) і починають заїдати стрес, набираючи при цьому зайві кілограми.
 • Недолік навантажень фізичного плану. Будь Собаці потрібна тривала і продуктивна прогулянка, лише тоді організм тварини буде працювати нормально. Моціон, що триває 10-15 хвилин, не дає можливість собаці успішно спалити отримані під час трапези калорії, через що тварина починає додавати у вазі.
 • Генетичний фактор. Певні породи за власною природою схильні до ожиріння (наприклад, такси, мопси, спанієлі, лабрадори, коллі). Також, якщо у вихованця в роду були огрядні предки, то значна частина ймовірності, що собака буде страждати великою вагою.
 • Невірно складений раціон. Годування їжею з людського столу вкрай шкідливо для організму тварини. . Паразити, що мешкають в кишечнику, провокують проблеми з метаболізмом, викликаючи у тварини ожиріння.
 • Дисбаланс гормонів. Збільшення або зниження вироблення гормонів неминуче призводять до збою в обміні речовин.

Ожиріння занадто небезпечно для життя собаки, адже перш за все починає страждати серце.

Огрядне тварина починає мучитися дуже високим тиском, постійної задишкою, запорами. Крім того, надмірна вага викликає порушення кровообігу, жировий гепатоз.

Ознаки надмірної ваги у собаки

Симптоми ожиріння у собак з’являються точно також, як і у людини. Тварина, що має звичайну вагу, виглядає струнким і підтягнутим, зайвих складочок на тілі не має.

У огрядного улюбленця змінюються частини тіла: живіт округляється і звисає, шия розширюється, ребра майже не промацуються. Ознаки надмірної ваги у вихованців проживають в будинку виглядають так:

 • у собаки прогинається спина, живіт стає тугим;
 • виникає відмітна » качина хода»;
 • навіть після короткочасної фізнагрузкі у тварини зустрічається сильна задишка;
 • пси перестають висловлювати інтерес до течним сукам;
 • у самок стають нерегулярними тічки;
 • лапи виглядають товстими і короткими;
 • вихованець намагається уникати активних ігор, прогулянок;
 • дуже багато часу собака любить спати.

Згідно з даними статистики мають надлишкову вагу собаки проживають в 1.5 рази менше, ніж їх здорові родичі. Власнику тварини важливо вчасно визначити початок розвитку захворювання, в іншому випадку з ожирінням буде не легко боротися.

Терапія при зайвій вазі у тварини

Надмірною у чотириногого друга вважається та вага, який перевищує норму на 15%, якщо ж показник зростає до 30%, у тварини діагностується ожиріння. Вести боротьбу з великою вагою необхідно обов’язково, в основному, лікування, спеціалізовану дієту і ефектні фізнагрузкі тварині призначає фахівець. Але не завжди зміна раціону харчування і інтенсивні фізичні заняття допомагають втрати зайвих кілограмів, іноді проблема ожиріння ховається в захворюванні органів знаходяться всередині. Як тільки причина огрядності буде діагностована і усунена, собака почне потроху худнути.

Дієта для собаки при ожирінні складається ветлікарем. Якщо собака велика, давати їжу слід 3 рази на день невеликими дозами. Маленьких вихованців годують до чотирьох разів за день, літніх собак – 1 раз в день.

Дієтичне годування собак включає такі продукти, як: нежирне м’ясо і рибу, сирі і відварені овочі, не солодкі фрукти, кисломолочну продукцію, різноманітні крупи (крім рису). Не дозволяється годувати солодощами, борошняними і ковбасними виробами, смаженою і солоною їжею. Їжу, приготовлену для людини, не дають взагалі.

Якщо чотириногий друг звик харчуватися сухими кормами, необхідно звернути свою увагу на спеціалізований корм для собак при ожирінні, призначений безпосередньо для вихованців з великою вагою. Давати тварині доступний корм бюджетного класу не можна, так як цей продукт майже не містить м’яса, і улюбленець просто їм не наїсться.

Також існують спеціалізовані ліки, що пригнічують у вихованця почуття голоду. В результаті застосування ліків тварина здатна контролювати власний апетит і тому худнути. Ліки, що пригнічують апетит, призначаються тільки ветлікарем, самостійне використання препаратів може викликати побічні ефекти і привести до ще більшого набору ваги.

Для боротьби з ожирінням потрібні постійні фізнагрузкі. Однак відразу ганяти собаку з великою вагою до знемоги не можна, краще починати з короткочасних прогулянок пішки, потроху роблячи більше кількість часу вигулу. Як тільки вихованець звикне до фіз.активності, можна потроху збільшувати навантаження (додати БІГ, гру в м’ячик, плавання).

Хорошим позбавленням від проблеми стане звернення до досвідченого кінолога. На майданчиках для дресирування собак є різні пристрої (перешкоди), що дозволяють тварині легко скидати надлишкову вагу.

Якщо вчасно не почати лікування надмірної ваги, у тварини розвинеться ліпідоз. Ожиріння печінки у собак є надто небезпечним і може призвести до смерті.

Профілактика ожиріння

Щоб уникнути проблеми ожиріння володар вихованця повинен дотримуватися простих правил догляду за твариною:

 1. Намагатися не перегодовувати собаку. Порції для пухнастого улюбленця повинні бути невеликими, а все, що не з’їв вихованець слід прибрати з його поля зору.
 2. Під час вибору готового корму необхідно ретельно що входить до його складу і рекомендації по годівлі.
 3. Пам’ятати про постійні фізнагрузкі. З твариною необхідно часто і довго гуляти, бігати, грати.
 4. Ласощі для собак купувати виключно в спеціальних точках продажу. Застосовувати для заохочення їжу з хазяйського столу не можна.
 5. Систематично відвідувати ветеринарного фахівця і вчасно лікувати різні захворювання, які призводять до набору надмірної ваги.

Ожиріння у вихованців проживають в будинку нечасто з’являється самостійно, у багатьох випадках товстий улюбленець – це результат поганого ставлення до нього його власника. Постійне перегодовування і ласощі вкусняшками, не призначеними для тварин, з часом призводить до набору ваги.

Будь-господар чотириногого друга повинен запам’ятати: розгодована собака – це нещаслива тварина, що має багато порушень і хвороб органів знаходяться всередині і нечасто доживає до старості.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close