Вагітна собака-що важливо знати

Період виношування собакою цуценят-радісне і приємне відчуття для власника. Тим більше, якщо потомство було запланованим.

Важливе рішення господаря-в’язка суки, передбачає готовність як до зовнішніх, так і до поведінкових змін у собаки.

Рекомендується спочатку ознайомитися з рядом вирішальних моментів, щоб легше визначитися в подальшому.

Ознаки вагітності у собак

Зрозуміти, що сука вагітна, можна вже почавши з 2-ох тижнів після запліднення. Першими ознаками вагітність у собаки виступають погіршення апетиту, можливий токсикоз, сонливість і постійні позиви до сечовипускання.

Вже через чотири тижні після настання вагітності, володар зможе помітити такі зміни в стані улюблениці як:

  • округлість живота;
  • наповнення молочних залоз молозивом;
  • поява слизових виділень з петлі;
  • незграбність самки при русі;
  • максимальна обережність під час прогулянок та ігор.

Необхідно відзначити, що самки, які виношують щенят, стають ласкавими і слухняними.

Для доказу вагітності у суки, рекомендується звернутися до ветеринарної клініки до професіонала. Доктор допоможе за допомогою діагностики ультразвуком виявити здатність до життя плодів, визначити терміни вагітності і передбачувану дату пологів.

діагностика за допомогою ультразвуку дає можливість визначати помилкову вагітність або щеность, дуже часто з’являється у самок дрібних порід собак.

Скільки триває вагітність у собак

В середньому тривалість виношування сукою цуценят може становити від 60 до 70 днів. Відлік починається з дня, коли собака в’язалася.

Тривалість вагітності у собаки залежить від її розмірів і породи. Карликові і декоративні породи собак виношують цуценят приблизно від 55 до 60 днів. Значення в даному випадку має і кількість плодів. Породи середніх собак, в основному, виношують малюків від 60 до 68 днів. Тривалість вагітності великих самок може становити від 65 до 70 днів.

Це середні показники. Самка може почати народжувати цуценят раніше покладеного часу. Це пов’язують з можливими ускладненнями, що з’являються в період протікання вагітності. Рано настала родовий процес може впливати на розвиток цієї проблеми у цуценят, як порушення дихальної функції. Це пов’язано з тим, що легкі у плодів не сформовані відповідним чином. Хвилювання приносить і переношування плодів.

Які зміни відбуваються в організмі вагітної собаки

В організмі вагітної суки відбуваються зміни, починаючи з моменту запліднення. Вже з 12 дня формуються цуценята в рогах матки. Почавши з 45-50 дня вагітності, відбувається підготовка до пологів. Умовно процес ділиться на 2 періоди, для яких характерні власні зміни.

Після в’язки, у самки може з’явитися тічка. Змін в стані тварини може не відбуватися. Але почавши з 20 дня після запліднення, вагітність можна довести за допомогою ультразвукового дослідження. Зародки стають добре помітними з 25 дня. Через чотири тижні після запліднення, живіт суки набуває округлі форми. Відзначається набухання сосків.

У цей період господареві слід уважно подивитися на харчування улюбленці. Важливо стежити за калорійністю і вітамінним складом кормів.

Рекомендується потроху зменшувати кількість порцій, щоб не перевантажувати шлунок, виконуючи при цьому потрібну поживність.

Почавши з 50 дня виношування цуценят, приходить другий термін вагітності. Господар відзначає збільшується в розмірах живіт самки. Потроху тварина починає готуватися до пологів. З сосків можуть виникати крапельки молозива. Чим ближче момент початку пологів, тим тривожніше стає улюблениця. Зменшується температура тіла на 2 градуси, а сука починає активно шукати місце для пологів. Незабаром повинні з’явитися сутички.

До початку пологів господареві рекомендовано приготуватися, організувавши місце для цуценят (це може бути чиста коробка з пелюшкою). Також рекомендується приготувати чисті рушники, стерильні ножиці, спирт, серветки і вату.

Годування вагітної собаки

На перших кроках вагітності, самка може страждати від токсикозу. Напади нудоти заважають собаці нормально їсти. Тому не змушуйте улюбленицю їсти. Протягом певного часу, стан тварини налагоджується і самка звикне до нових відчуттів. Рекомендовано знати вагу суки до настання вагітності. Це дасть можливість власнику відстежувати зміни ваги улюбленця.

Годування вагітної собаки на перших кроках не повинно відрізнятися від звичного. Через 25-30 днів від моменту настання вагітності, слід розширити кількість прийомів їжі, знизивши при цьому обсяг порції.

Ближче до настання пологів, слід розширити поживність харчування і отримати консультацію з ветлікарем з приводу включення в раціон мінералів і вітамінів (дуже важливий баланс кальцію).

На останніх тижнях вагітності, лікарі рекомендують потроху перевести самку на корм для цуценят. У цьому харчуванні міститься ряд потрібних елементів для плодів. Підбирати харчування необхідно в залежності від розмірів самої тварини і породи.

Невід’ємна частина-дотримання питного режиму. Самка повинна отримувати необхідну кількість чистої води.

Можливі патології при вагітності у собак

Дотримання головних правил не завжди може вберегти від розвитку патологічних станів. Ускладнення можуть з’явитися навіть у здорової самки.

Одним з складнощів виступає завмерла вагітність. У клінічній практиці ветеринарні доктора зустрічаються з завмерла вагітністю у сук дуже часто. Може зупинитися в розвитку один або кілька плодів відразу. В організмі самки відбувається активізація процесів позбавлення від загиблого цуценя. Під час викидня тварина відчуває відчуття болю, а здорові цуценята залишаються в утробі і продовжують розвиватися.

Ускладненням виступає і позаматкова вагітність, що відрізняється розривом матки. Плід потрапляє в тулуб. Тварина може померти при відсутності своєчасної допомоги. Крім цього, ускладненнями, які можуть з’являтися під час виношування цуценят, виступають:

  • Токсикоз. Патологічний процес з’являється у щенной суки на тлі інтоксикації організму. Посилювати навантаження на організм здатні неточності в харчуванні, інфекційні захворювання і гельмінтози. Симптомами, що вказують на розвиток токсикозу, є відмова від їжі, напади блювоти, розлад шлунку. Для отримання точної картини, експерти радять проведення лабораторних досліджень. Терапія симптоматична, в себе включає призначення протиблювотних препаратів, вітамінів, глюкози і прогестерону.
  • Припинення вагітності або аборт. Патологічний процес розвивається на тлі загибелі плодів в утробі матері або ж в результаті порушення харчування. Основою аборту у суки як правило виступає гормональний збій, лептоспіроз, отруєння, токсоплазмоз. Незрілі і загиблі плоди виводяться з матки самостійно. Собакам властивий також цей вид аборту, як невидимий. Він відрізняється розсмоктуванням загиблих плодів в матці. У більшості випадків, розвивається муміфікація плода, що затримується в матці. При проникненні в матку патогенних бактеріальних мікроорганізмів, плоди схильні до гнильного розкладання. Це буде причиною зараження крові-сепсису.
  • Переношування плодів. У нормі, суки виношують цуценят 65-70 днів. При дуже тривалій вагітності більше 72 днів і відсутності сімейного процесу, плоди в утробі можуть померти. Важливо вчасно надати самці допомогу, звернувшись до ветеринарного професіонала. Використовуються стимулятори сімейного процесу-Окситоцин, Синестрол, Дінапрост або Естрофан. Паралельно ветеринар призначає препарати кальцію і глюкозу. Відсутність позитивної динаміки при консервативному лікуванні, виносять рішення про проведення кесаревого розтину.
  • Пахова грижа. При розвитку пахової грижі матки відзначається проникнення рогів в область пахового каналу. У самки відзначається припухлість в паховій області, на час зникає при невеликому натисканні. При обмеженні матки в грижовому кільці, цуценята можуть померти. Допомогти собаці можна виключно своєчасним шляхом.

Завдання власника вагітної собаки-ретельно стежити за зміною в стані улюбленця.

Якщо знадобиться, потрібно відразу ж звертатися за допомогою до ветлікаря. Швидке звернення дасть можливість не допустити небезпечні результати.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close