Як доглядати за черепахою в домашніх умовах

Черепахи можуть жити довго, якщо доглядати за ними правильно. Є помилка, що для утримання такої тварини досить його годувати і поїти. Але це зовсім не правильно, адже черепахи – це дикі плазуни, які довго звикають до домашньої обстановки. для того щоб створити затишні умови, необхідно вивчити інформацію про те, як доглядати за черепахою в побутових умовах, тому що вона потребує турботи, як і будь-яке інше тварина. Їй необхідно багато місця для життя, багато світла, вологи, чистої води і збалансованого харчування і гігієни.

Облаштовуємо будинок

Перше правило хорошого догляду за плазуном полягає в облаштованому тераріумі. Ті, хто думає, що для більшої свободи краще випустити черепаху гуляти по квартирі дуже помиляються. Протяги і холодна підлога з часом приведуть до того, що тварина простирадло. Черепахи не люблять холод, і у власній обстановці проживання ховаються під землю.

Отже, як правильно обладнати житло:

 1. Мінімальна довжина тераріуму повинна бути в п’ять рази більше, а ширина — втричі більше довжини черепахи. Глибина тераріуму залежить від природи субстрату і розміру тварини, але не повинна бути менше 30 см.
 2. Дно житла має бути вислано грунтом або підстилкою (дуже часто застосовується звичайне сіно або соснова кора).
 3. Декор повинен нагадувати дику природу рептилій. Його можна красиво оформити великими шматками кори сосни, галькою, рослинами, але тут потрібно брати до уваги, що рослини черепаха може з’їсти і витоптати. Не перестарайтеся з декором, так як зайві шматочки можуть займати зайвий простір для життя улюбленця. У черепахи має залишитися місце для прогулянок.
 4. У ньому обов’язково повинен бути маленький басейн. Це може бути миска або тазик, але настільки маленький, щоб черепаха, яка стоїть на дні, могла тримати голову над поверхнею.
 5. У тераріумі розмістіть маленьку лампу потужністю не більше 100 Вт і не менше 60 Вт. Бажано в кутку, щоб Рептилія могла перебувати не тільки в освітленій території, але також і в тіні.
 6. Обов’язково зобов’язаний бути годівниці і поїлки. Ідеальна температура для черепахи -+ 26 градусів.
 7. Годівниця повинна бути стійкою, щоб тварина не змогло її перевернути. Не потрібно ставити її близько обігрівача, щоб не підсихала зелень.
 8. Біля годівниці (поблизу лампи) повинна стояти поїлка. Її необхідно добре занурити в грунт, щоб під час втамування спраги рептилія не здавлювала собі шию.
 9. Важлива вимога-будиночок для сну. Це буває різноманітною горщик, перевернутий і з отвором.
 10. Матеріал для тераріуму не має значення. Здебільшого застосовується скло або пластик.

Важливо! Тераріум не повинен стояти в місці, схильному до протягів, так як черепаха може застудитися або в місці, занадто освітленому сонцем — в даному випадку тварина може перегрітися.

Чим годувати

Гарне харчування вважається важливою частиною правильного утримання. Сухопутні черепахи-це рослиноїдні тварини, які дуже вибагливі в їжі. Щоб побачити, що вона любить, Ви повинні годувати її невеликою кількістю їжі і спостерігати.

Отже, як правильно і чим годувати:

 1. Раціон молодої тварини повинен складатися з 50-75% білка, у старих — не повинен бути більше 10-20 %. Білок-їх основний раціон повинен пригнічувати рослинну їжу. Добрими джерелами білка вважаються: земляні черв’яки, цвіркуни, коники, водні і наземні равлики, Риба, раки, дафнії, мідії, креветки.
 2. 2. Улюблена їжа черепах-рослини: кульбаба, люцерна, конюшина, ромашка. Необхідно пам’ятати! Для черепах токсичними є рослини, наприклад плющ, звіробій і африканські фіалки.
 3. У меню можна включити: китайську капусту, моркву, сир (як добавка кальцію). Іноді необхідно давати свіжі ягоди (наприклад, полуницю) і фрукти (яблука, груші).
 4. Будьте обережні з бананами, оскільки вони містять багато цукру і досить калорійні. Давати зрідка і в мінімальній кількості.
 5. Не потрібно давати їм продукти, які їдять люди, особливо ті, які багаті жирами і цукрами: сири, молоко, хліб, тістечка, солодощі.

Молодих черепах слід годувати щодня, а старих як мінімум 3 рази протягом тижня. Якщо черепаха має різноманітне харчування і не хворіє, вам не потрібні ніякі добавки. У разі сумнівів варто отримати консультацію з ветеринаром.

Гігієна тварини

для того щоб черепаха залишалося здоровою, її житло, як і сама вона обов’язково повинні бути чистими.

 • тераріум кожен день доведеться прибирати від фекалій;
 • через день мити поїльник і годівницю;
 • купання тільки раз протягом тижня (вода для купання повинна бути +30 градусів);
 • постійна обрізка кігтиків (обрізаються виключно білі краю);
 • огляд у ветеринара при підозрі на захворювання, при травмах, застуді, розладі шлунка, несприятливому апетиті, ранах на ногах.

Ось і будь-яка інформація про те, як правильно доглядати за одомашненої черепахою. Якщо будуть затишні умови і правильний догляд, ваш домашній вихованець порадує вас кілька десятків років. Догляд за черепахою швидко входить в звичку, а тварина по закінченні цього часу звикає до нової обстановки проживання.

Позначки:, , , , , ,
close