Як підготувати кішку до УЗД

УЗД органів знаходяться всередині у кішки дає можливість в комбінуванні з іншими діагностичними дослідженнями, дізнатися на ранній стадії розвиток патологічних процесів. Результати діагностики ультразвуком потрібні майстрам для доказу заздалегідь поставлених діагнозів.

УЗД призначається не тільки з метою діагностики. У більшості випадків методика застосовується для контролю ходу лікування і аналізу результатів терапії.

Для отримання точних результатів дослідження, слід правильно приготувати тварину до планової процедури.

Діагностична значимість УЗД для кішок

УЗД-швидкий, хороший метод дослідження, що не доставляє тварині дискомфорту. Щоб його зробити немає необхідності вводити тварина в стан наркозу. А для цих домашніх чотириногих як кішки, це дуже важливий аспект. Кішки стресозалежні і кожна хвороблива процедура відкладає в їх пам’яті сильне враження.

УЗД кішкам наказують часто. Дану процедуру тварини переносять легко і спокійно.

Переваги діагностики ультразвуком для кішок:

 • абсолютна безпека і безболісність;
 • можливість застосування методу діагностики для маленьких кошенят, дорослих тварин і літніх кішок;
 • доступність;
 • відсутність протипоказань і побічних ефектів;
 • висока інформативність.

Робота сучасних УЗД сканерів спрямована не тільки на розкриття патологічних процесів. Ряд апаратів діагностики ультразвуком поєднує в собі функції з можливістю проведення катетеризації жовчних проток або біопсії тканин органів знаходяться всередині.

Проведення діагностики ультразвуком призначається при:

 • наявності нестандартних ознак — часто повторюється блювота, розлад шлунку (запор або діарея), відмова кішки від їжі або води, постійні сечовипускання або гостра затримка сечі, зміна кольору помітних слизових оболонок (іктерічность або жовтушність), виділення зі статевих органів;
 • підозрі на розвиток сечокам’яної або жовчнокам’яної хвороби;
 • різкому збільшенні розмірів живота в обсязі;
 • значних травмах;
 • необхідності довести вагітність;
 • підозрі на помилкову вагітність або мастит.

Вчасно призначена діагностика за допомогою ультразвуку допомагає на ранній стадії визначити наявність злоякісних новоутворень і ряд інших небезпечних патологій в організмі домашніх кішок. Для отримання точних результатів, слід правильно приготувати тварину до процедури.

Як правильно приготувати кішку до УЗД

Ретельна підготовка кішки до УЗД передбачає ряд нескладних процедур, які необхідно виконати господареві тварини.

За статистикою ветеринарних лікарів, частіше на УЗД направляють кішок з труднощами нирок або сечового міхура. У зв’язку з цим, необхідно спробувати, щоб сечовий міхур у кішки був наповнений. Сечовипускання не повинно знаходитися пару годин до процедури. А справа вся в тому, що наповнений сечовий – чудовий орієнтир для фахівця, який проводить дослідження. Професіоналу потрібно дуже ретельно досліджувати стан стінок сечового міхура і його вмісту. Якщо сечовий буде порожнім, візуалізація ускладниться.

Плануючи проведення УЗД органів травного тракту (печінки, жовчного, підшлункової залози, кишечника) ветеринарні доктора наполегливо рекомендують не годувати кішку газообразующими продуктами. З’явилися гази і маси Кала в просвіті кишечника, створюють проблеми для візуалізації інших органів знаходяться всередині.

Для зниження газоутворення у вихованця, можна давати йому за пару днів до планового відвідування клініки препарат Еспумізан. Відсутність дефекації протягом 24 годин у кішки, особливо перед діагностикою, привід зробити тварині масаж живота або мікроклізму для стимуляції дефекації.

Перед проведенням УЗД діагностики, лисим кішкам не потрібно заздалегідь збривати шерсть. А ось пухнастим вихованцям потрібно видалити шерстний покрив в зоні планованого дослідження. Якщо передбачається проведення діагностики в зоні серця, шерсть акуратно збривають в пахвових западинах.

діагностика за допомогою ультразвуку-простий метод, Підготовка до якого полягає в наступних правилах:

 • за 8 годин до планового дослідження кішці не рекомендується давати їжу — тільки питво;
 • за день до УЗД слід зменшити утворення газу, давши вихованцеві Еспумізан або вугілля активоване;
 • не давати улюбленцю за день до планової УЗД діагностики штучні корми і натуральні продукти, що викликають здуття.

діагностика за допомогою ультразвуку-не шкідливого і хороший метод докази вагітності у кішок. При проведенні УЗД на ранній стадії вагітності (20-25 день після планованої в’язки), фахівець може зробити підрахунок плодових бульбашок. На пізніх термінах, ветеринар може дати оцінку життєздатності плодів, а ще показати серцебиття і простежити наявність грубих патологій розвитку у кошенят в утробі.

В екстрених випадках, при постановці діагнозу, фахівець проводить УЗД без підготовчої підготовки.

Професійні лікарі і потужні сучасні апарати діагностики ультразвуком дозволяють візуалізувати навіть найменші ураження в організмі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close