Які звуки видають морські свинки і що вони означають?

Які звуки видають морські свинки і що вони означають? - Ветеринар

Морські свинки — це невеликі і дуже милі тварини. І якщо ви бажаєте придбати собі цю тваринку, то ви маєте знати, що вони дуже товариські. А розмовляють вони за допомогою різних звуків. І кожен з них означає що-небудь власне.

Які звуки видають морські свинки і що вони означають? - Ветеринар

Це може бути: голод, задоволення, страх, біль. Робити це вони можуть регулярно, як вночі так і вдень.

У кожного стану є власний звук. І якщо ви хочете стати хорошим господарем, то вам необхідно навчитися їх розпізнавати. Коли ви вивчите їх, то вам буде простіше спілкуватися з власним улюбленцем, і ви зможете зробити так, щоб йому затишніше жилося.

У більшості напрошується питання — чому коли ви гладите свинок, вони починають пищати? Відповідь максимально проста: цим методом “поросята” показують, що вони задоволені.

У цій статті ви дізнаєтеся, які незрозумілі звуки видають морські свинки, і що вони означають.

Свист

Цей звук вважається одним із дуже поширених, його ви будете чути досить часто. Видають вони його коли сповнені радості. Коли ви прийшли додому і бачите, що ваш вихованець встав на задні лапки і свистить, то знайте, що він радий вас бачити. Також посвистувати свинка може в тому варіанті, якщо хоче перекусити, і у вас у руках бачить власний улюблений смаколик.

Сопе

Цей сигнал означає, що морська свинка відчуває хвилювання або ж чогось чекає. Іноді сопіння може переходити в свист. Подібне явище відбувається, коли господар збирається годувати тварину. Але одночасно аналогічним способом вони можуть вимагати уваги.

Урчить

У цього звуку є дуже багато значень, і щоб зрозуміти, що хоче сказати свинка, необхідно спиратися на позу, в якій вона перебуває. Якщо вона розслаблена, то в даний момент вона задоволена і щаслива. Але одночасно якщо простежується досить великий тон, то величезна ймовірність того, що вихованець роздратований. У цей момент ви можете спостерігати напружений стан. А якщо ретельно поглянути на нього, можна помітити, що він тремтить.

Якщо бурчання поривчасте, значить, тварина відчуває страх і дискомфорт.

Гарчить

Тварина гарчить практично так само, як і бурчить, але тони характерні тим, що перший звучить досить низько. Такий прояв емоцій ви можете почути, коли самець починає залицятися до самки. Також під час шлюбного сезону ви можете почути цей звук і від самки. Здебільшого гарчання застосовується для фону під час спарювання. Ще в ці моменти вам може здатися, що тварини крякають. Тому не варто лякатися.

Скрегіт зубами

Цією дією тварина хоче показати, що вона злиться або в несприятливому настрої. Ще це може означати, що тварина агресивно налаштована. Під час скреготу вона може показувати власні зуби, цим методом кажучи вам, щоб її не чіпали.

Ця поведінка так само може означати злість, роздратування, і те, що морська свинка готується до бійки. Отже, для того щоб зрозуміти настрій вашого улюбленця, необхідно ретельно придивитися до нього.

Для розуміння причини і характеру появи цього прояву емоцій доводиться стежити за твариною і не нервувати її.

Щоб не підбурювати вихованця на погані емоції, коли ви його тільки придбали, варто дати йому адаптуватися на новому місці. І тому не варто перебувати поруч із кліткою довгий час. Якщо ви купили вашому улюбленцю нову іграшку, йому також варто до неї звикнути. Тому її варто поставити поряд із кліткою і тільки через певний проміжок часу розмістити вже в ній. За допомогою цієї дії ваш улюбленець звикне до нової речі та зрозуміє, що жодної загрози вона не несе.

Почати стукати зубами вихованець може і через інші зовнішні подразники, наприклад як:

  • запахи інших тварин, що живуть вдома;
  • заміна харчування;
  • сторонні гучні звуки від найрізноманітніших приладів;
  • сильний температурний перепад.

Особливу увагу зверніть на те, стукає або поскрипує ваша тварина. Ця деталь має пріоритетне значення, оскільки причини появи різні.

Скрип зубів може виникати, якщо вони сильно розрослися або погано сточуються, коли тварина їсть твердий корм або грається з іграшками. Якщо причина в цьому, то варто піти до лікаря для проведення діагностики та призначення лікування. Нічого не роблення може призвести до інфекції та витончення зубів.

Також це може свідчити про появу паразитів, яких потрібно позбутися. А для того щоб точно знайти причину появи цих симптомів, слід звернутися до ветеринарної клініки та здати всі потрібні аналізи. У разі якщо справа в паразитах, лікування підбирає виключно ветлікар. І якщо не дотримуватися його порад, то ситуація може отримати незворотні результати.

Тому не потрібно сподіватися на себе або власних друзів, у яких була аналогічна ситуація.

Шипить чи свистить

Шипіння означає практично те ж саме, що і скрегіт зубів. Досить часто вони доповнюють одне одного. В умовах природи це означає, що гризун наляканий.

Морські свинки воркують, якщо вони відчувають упевненість. Здебільшого цей звук видають самки, коли кличуть власних дітей. Також за допомогою такого писку морські свинки можуть спілкуватися в момент залицяння. Коли його видає морська свинка, яка не так давно народилася, то це означає, що вона відчуває хвилювання.

А якщо ви привчили власного улюбленця до рук, то таким чином він може намагатися на себе звернути увагу, щоб його взяли та пограли з ним. Крім цього, за допомогою писку свинки покажуть, що раді бачити власного господаря. Ще так випрошують улюблені ласощі.

Здебільшого свистом вони показують, що вони голодні, і говорять власнику про це.

Верещить або скиглить

Вереск — це гучний, нестямний писк, за допомогою якого тварина намагається донести до вас, що вона відчуває страх або біль. У разі якщо ваш вихованець видасть такий звук, негайно прямуйте до нього і необхідно перевірити, чи все з ним добре. Якщо тварина стогне або скиглить, то вона хоче сказати, що відчуває роздратування або огиду до чогось або до когось.

Щебече

Цей звук дуже схожий на пташиний спів. І його морські свинки рідко видають. Якщо стежити за власним вихованцем у момент такої дії, то можна подумати, що він перебуває в трансі.

Що означають ці звуки ще не відомо, з цього питання досі точаться суперечки.

Мова тіла

Ці гризуни можуть спілкуватися не тільки звуками, а й за допомогою мови тіла. У разі якщо ви з нею розберетеся, то зможете без якихось неприємностей розуміти, що хоче ваш вихованець, і що він відчуває.

Молоденькі свинки підстрибують, коли у них приємний настрій, вони щасливі або відчувають хвилювання. Іноді так показують власні емоції старші свинки, але стрибки не такі високі.

Якщо тварина перебуває в сумніві або чимось здивована, то вона буде перебувати в заціпенінні. У цей момент стоятиме і не рухатиметься.

для того щоб оцінити обстановку, що відбувається навколо, вони будуть обнюхувати все. Цим методом вони ще й знайомляться з іншими представниками виду. Для цього вони нюхають носик, підборіддя, вушка і тильну частину. Вітаються вони за допомогою торкання носами.

Коли свинки показують агресію, то роблять так, щоб бути вищими за супротивника, встаючи на задні лапи і піднімаючи голову. Крім цього, вони починають хитатися з боку в бік, шерсть стає дибки і вони починають скалитися. Щоб додати ефекту, свинки швидше за все почнуть шипіти.

Якщо помітите схожу поведінку у власних улюбленців, то необхідно бути уважним. Адже є величезна ймовірність того, що вам знадобиться втрутитися в їхні стосунки, щоб не було бійки.

Схожа поведінка під час шлюбного сезону в бік самки означає, що самець проявляє симпатію.

Ці милі гризуни часто мітять власну територію. І щоб це зробити, вони труться головою, шиєю або задньою частиною тулуба об ті речі, які хочуть помітити.

Моменти, коли потрібно насторожитися

Нестямний крик означає, що тварина боїться або відчуває біль. І в цей момент їй погано. Щойно почуєте подібне, то відразу ж прямуйте до власного вихованця, щоб зрозуміти, чи все з ним гаразд.

Також необхідно дуже уважно подивитися на скрегіт зубів. Це означає, що зубки тварини починають розростатися, але іграшки та тверді корми не допомагають. Якщо запустити ситуацію, то може з’явитися хвороба. І в цьому варіанті варто відразу ж звертатися до лікаря.

Будь-який гучний крик вашого улюбленця означає, що де-небудь неподалік він відчуває небезпеку або ж його здоров’ю щось загрожує. А якщо ви почули хрип під час дихання, то негайно прямуйте до ветеринара, оскільки життя під загрозою.

Детальніше про мову спілкування морських свинок зі світом навколо розповідає лікар-ветеринар у відео нижче.

Позначки:, , , , , , , ,
close