Як знімали “Гру престолів”: культові сцени та реакції акторів на сценарій

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Всіма улюблена «Гра престолів» закінчена, тож час дізнатися про секрети зйомки найцікавіших епізодів. Як реагували актори на прочитання сценарію? Наскільки щирими були емоції на майданчику? Як гинули знакові персонажі серіалу? Зараз розповімо.

Секрети зйомок культових сцен серіалу

Те, що глядач бачить на екрані та знімальний процес — це різні речі. Часом замислюєшся, як можна було зняти той чи інший епізод. Але не дарма для створення «Гри престолів» набирали тільки фахівців. Фінал кінострічки вражає ефектними сценами і битвами, для яких знадобився багатогодинний грим акторів і підготовка декорацій. Так, будівлі з черепичними дахами Королівської гавані були створені декораторами від фундаменту і до черепиці.

Ось цікаві факти про зйомки окремих сцен Game of Thrones:

  • На створення сцени битви з нежиттю біля Вінтерфелла пішло 11 ночей.

Актори знімалися пр и-14 градусах. Грандіозна траншея біля замку складалася з 900 залізних кілків, які не горіли у вогні. Під ними знаходилися корита для худоби, якими пустили газ пропан. Так творці домоглися ефекту грандіозної пожежі.

  • Для епізоду із загибеллю Ліани Мормонт запросили актора Іена Вайта, зріст якого сягає 230 см.

Він зіграв гіганта, який розчавив Ліану. Для сцени задіяли зелену ляльку з маркерами. Окремо відзняли кадр з актрисою Беллою Рамсі, яка перебувала в механічній руці. Потім усі кадри з’єднали в єдину сцену за допомогою комп’ютерної програми.

  • Вбивство Короля Ночі знімалося в декораціях Богорощі та в павільйоні.

Мейсі Вільямс підвісили на тросах, щоб вона вилетіла ефектно. Перекидання ножа зайняло кілька дублів, після чого Король Ночі впав замертво, вірніше розсипався в кадрі.

  • Похоронні багаття після битви з мерцями стали складним завданням для команди серіалу.

Були споруджені дерев’яні конструкції на сталевих каркасах, усередині яких проходили трубки з газом. Актори лежали зверху на спеціальних підставках із загартованого скла. Конструкції підпалили смолоскипами, але полум’я виривалося тільки з боків. Після зйомки кадрів з акторами їх замінили бутафорськими тілами і спалили. Пожежа була настільки грандіозною, що на майданчику чергували пожежні машини та медики.

  • Для сцени вбивства Рейгаля спорудили нових скорпіонів, набагато потужніших за тих, що були в попередніх сезонах.

У серіалі видно, що Еурон сидить на кріслі та керує зброєю. Насправді його пересували 4 людини. А загибель дракона була спроектована за допомогою анімації.

  • Епізод із вибухом головних воріт столиці технічно виявився найскладнішим.

Процес знімався на 8 камер, кожна з яких краще розкривала масштаб дії. Для знесення дерев’яного макета воріт з місця використовувалися повітряні гармати. Окремо знімали солдатів, які були знесені полум’ям. Для цього каскадери надягали три протипожежні костюми і зверху одяг персонажа.

  • Кілька днів пішло на створення епізоду сутички братів Кліганів.

Були зроблені величезні декорації у вигляді сходів. Нелегко довелося й акторам із тоннами пластичного гриму. Для його накладення знадобилося 7,5 годин, а потім чоловікам довелося відпрацювати 10 годин на майданчику.

«Гра престолів», усі сезони якої вимагали неймовірних трудовитрат команди, вдалася на славу, незважаючи на невдоволення фінальними серіями.

Як реагували актори на сценарій?

Двогодинний фільм про «Гру престолів» показав закулісся серіалу. Журналісти перебували разом зі знімальною групою протягом усього часу роботи над проєктом. Найбільше глядачам запам’яталися кадри з реакцією акторів на прочитання сценарію.

Раніше виконавці головних ролей говорили, що їм не дають дізнатися більше, ніж треба. Тому про те, як закінчать їхні персонажі, актори дізналися перед фінальними зйомками.

Прочитавши про дії Джона Сноу в останньому епізоді, Кіт Герінгтон схопився за голову і розплакався. Після чого глянув на Емілію Кларк, яка сповзла під стіл від прочитаного. Так актори дізналися про те, що Джон уб’є Дейєнеріс і щасливому кінцю не бути.

Радістю та оплесками відреагувала знімальна група на сценарій Ар’ї, коли стало зрозуміло, що дівчина переможе Короля Ночі. Після Кіт Герінґтон зізнався, що завжди вважав Джона Сноу вбивцею головного лиходія.

Конлет Гілл, який зіграв Варіса, не стримав обурення і кинув сценарій на стіл, коли дізнався про долю свого героя. Актора заспокоювала Гвендолін Крісті, яка виконала роль Брієнни Тарт.

Серіал «Гра престолів» виявився грандіозним проектом як на екранах, так і за лаштунками. Жоден із творців не хотів би повторити цей складний шлях знову, знімаючи ночами під дощем і в мороз. Проте, команда пишається виконаною роботою.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Кім Кі Дук: фільми режисера, які увійшли в історію кінематографа

Книги, що змінюють свідомість людини: топ-10

Комедійні серіали 2022-2023: найсмішніші та найцікавіші проєкти

Позначки:, , , , , , , , , , ,
close